Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Až 22 z 25 potrestaných ruských športovcov sa obrátilo na Športový arbitrážny súd

Medzi šesticou je aj Alexander Legkov. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 6. dec 2017 o 12:20

CAS skonštatoval, že všetci požiadali o doriešenie pred začiatkom olympijských hier v Pjongčangu.

LAUSANNE. Na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne sa obrátilo 22 z 25 ruských športovcov, ktorých nedávno disciplinárka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) postupne spätne diskvalifikovala zo ZOH 2014 v Soči za porušenie antidopingových pravidiel a doživotne ich dištancovala z olympijského diania na základe vyšetrovania tzv. Oswaldovej komisie.

Zoznam ruských športovcov, ktorí sa obrátili na CAS:

Jevgenij Belov (beh na lyžiach), Sergej Čudinov (skeleton), Oľga Fatkulinová (rýchlokorčuľovanie), Iľvir Chuzin (boby), Julia Ivanovová (beh na lyžiach), Alexander Kasjanov (boby), Alexander Legkov (beh na lyžiach), Alexej Negodajlo (boby), Jelena Nikitinová (skeleton), Maria Orlovová (skeleton), Alexej Petuchov (beh na lyžiach), Oľga Potylicynová (skeleton), Alexej Puškariov (boby), Jana Romanovová (biatlon), Alexander Rumiancev (rýchlokorčuľovanie), Oľga Stuľnevová (boby), Jevgenija Šapovalovová (beh na lyžiach), Alexander Tretiakov (skeleton), Dmitrij Trunenkov (boby), Oľga Viluchinová (biatlon), Maxim Vylegžanin (beh na lyžiach), Alexander Zubkov (boby)

CAS na svojom webe skonštatoval, že všetci požiadali o doriešenie pred začiatkom zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike.

Na CAS sa - aspoň zatiaľ - neobrátili biatlonistka Oľga Zajcevová a bežkyne na lyžiach Julia Čekalevová a Anastasia Docenková. V súvislosti so všetkými troma zverejnili verdikt disciplinárky minulý piatok 1. decembra.

Vtedy MOV zároveň konkretizoval, že sa dodatočne zaoberá dovedna 36 dopingovými prípadmi týkajúcimi sa Rusov na ZOH 2014. Pôvodne hovoril o 28 kauzách.

Záležitosť nemá priamy súvis s utorňajším rozhodnutím MOV nepripustiť Rusko na spomenuté budúcoročné vrcholné podujatie v Ázii a umožniť štart iba preukázateľne "čistým" športovcom z predmetnej krajiny pod neutralizujúcou olympijskou vlajkou a označením Olympionici z Ruska (OAR) a po splnení stanovených prísnych kritérií.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.