Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Zápasy Plzne, Teplíc a Dukly Praha zrejme ovplyvňovali

(Autor: ILUSTRAČNÉ TASR / AP)
Sportnet|Publikované 28. feb 2014 o 13:17

V niektorých prípadoch to vyzerá, že hráči aj z českých tímov si stavili sami na svoje duely a podľa toho ovplyvnili výsledky.

PRAHA. Na tohtoročné prípravné zápasy českých futbalových klubov Viktoria Plzeň, FK Teplice a Dukla Praha proti bulharským súperom na Cypre prišlo údajne veľké množstvo podozrivých stávok.

V niektorých prípadoch to vyzerá tak, že hráči z jednotlivých tímov si stavili sami na svoje duely a podľa toho ovplyvnili výsledky.

Jeden zo šéfov monitorovacej firmy

Pre český Radiožurnál to vyhlásil Francesco Baranca, jeden zo šéfov organizácie Federbet, ktorá po celom svete monitoruje stávky na futbalové stretnutia a ďalšie športy.

"Stávky dosiahli takmer odporné rozmery. Nikoho neobviňujeme, len hovoríme, že v týchto prípadoch prišlo k neobyčajným javom. A čísla nikdy neklamú," citovala Barancu stránka rozhlas.cz.

Konkrétne išlo o zápasy Dukly Praha proti Plovdivu a Teplíc a Plzne proti Levski Sofia. Kým Plzeň a Teplice svoje súboje vyhrali, Dukla prehrala.

Generálny riaditeľ Dukly Michal Šrámek však podobné špekulácie odmietol: "Futbal sa snažíme robiť najčistejším spôsobom."

Dukla sa bráni

Veľmi podozrivý je vraj aj vlaňajší prvý zápas 3. predkola Ligy majstrov medzi Plzňou a estónskym Nömme Kalju.

"Podľa mňa je takmer nemožné, aby o tom hráči nevedeli," povedal Baranca na margo Dukly, ktorej generálny riaditeľ zareagoval slovami: "Absolútne sa snažíme robiť futbal najčistejším spôsobom. Takí ľudia tu nepracujú."

Na prípad si posvieti aj Futbalová asociácia Českej republiky (FAČR). "Obrátime sa na našu agentúru Sportradar, aby nám preverila tie zápasy. V prípade, že dôjde k nejakým nezrovnalostiam, tak informáciu štandardne prenecháme polícii," uviedol bezpečnostný manažér FAČR Martin Synecký.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.