Duel rozhodlo až predĺženie.

MS v basketbale 2023 - o 3. miesto

USA - Kanada 118:127 pp (56:58, 111:111)

Najviac bodov: Edwards 24, Reaves 23, Bridges 19 - Brooks 39 (7 trojok), Gilgeous-Alexander 31 (12 asistencií), Barrett 23

MANILA. Americkí a kanadskí basketbalisti hrali zápas o 3. miesto na MS. V ňom mali navrch hráči Kanady, ktorí senzačne vybojovali bronzové medaily po výhre 127:118 po predĺžení.

Druhé MS po sebe vyšla basketbalová veľmoc USA naprázdno a bez medaily, keď pred 4 rokmi v Číne skončili už vo štvrťfinále.

Kanaďania udávali tón duelu prvé tri štvrtiny. Na konci prvej desaťminútovky mali už 12-bodový odstup (34:22) a ešte do záverečnej štvrtiny vstúpili s náskokom deviatich bodov (91:82).

Američania však vo štvrtej štvrtine dokázali duel vyrovnať, o čo sa v dramatickom závere riadneho hracieho času postaral Mikal Bridges.

Krídelník Brooklynu za stavu 107:111 štyri sekundy pred klaksónom hádzal trestné hody. Prvý premenil, druhý takticky nie, vlastnú strelu si doskočil a z otočky spoza trojkového oblúka z rohu vyrovnal.

"To si robíte srandu," okomentoval situáciu komentátor RTVS Tomáš Košec.

Kanaďanov tento moment nezlomil. Naopak, predĺženie ovládli.

Ich najlepším strelcom bol krídelník Dillon Brooks. Od budúcej sezóny hráč Houstonu Rockets premenil 7 z 8 trojok a nazbieral 39 bodov.

Shai Gilgeous-Alexander ho doplnil 31 bodmi a 12 asistenciami. V drese USA dal Anthony Edwards 24 bodov, Austin Reaves pridal 23.

Domov»Halové športy»Basketbal»To si robíte srandu, kričal komentátor. Američania však napokon medailu nezískali