Švajčiari v príprave deklasovali súpera, Nemci nezvládli nájazdy

Momentka zo zápasu medzi Švajčiarskom a Francúzskom.
Momentka zo zápasu medzi Švajčiarskom a Francúzskom. (Autor: TASR/ Keystone via AP)
TASR|22. apr 2023 o 22:35

Švajčiari si napravili chuť po prehrách so Slovenskom.

BRATISLAVA. Hokejisti Švajčiarska zvíťazili v sobotňajšom prípravnom zápase pred svetovým šampionátom nad Francúzskom jednoznačne 6:0.

Hráči z krajiny Helvétskeho kríža si tak napravili reputáciu z predošlých dvoch duelov, v ktorých nestačili na zverencov trénera Craiga Ramsayho.

Rakúsko vyhralo v Nemecku 3:2 po nájazdoch. V tejto disciplíne súpera vyškolili, keďže premenili všetky tri pokusy a ich brankár neinkasoval ani raz.

Prehru zaznamenali Lotyši, ktorých čaká domáci turnaj. Proti Veľkej Británii vyrovnali v 60. minúte, no v predĺžení o ich prehre rozhodol Liam Kirk.

Príprava pred MS v hokeji 2023:

Nemecko - Rakúsko 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Kammerer, 41. Sturm - 7. Haudum, 29. Neubauer, rozh. nájazd: Haudum

Švajčiarsko - Francúzsko 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Góly: 3. Loeffel, 20. Egli, 22. Bader, 49. Meyer, 50. Glauser, 54. Ambühl

Veľká Británia - Lotyšsko 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 2. Waller, 54. Lake, 62. Kirk - 5. a 60. Krastenbergs

Domov»MS v hokeji 2023»Švajčiari v príprave deklasovali súpera, Nemci nezvládli nájazdy