Slovensko – Rakúsko 3:1

(16, -22, 24, 22), dodatkový set 24:26

Slovensko: Firkaľ 22, Kováč 9, Lamanec 17, M. Petráš 3, Billich 7, Palgut 1, liberá S. Paňko a Turis (B. Hanúsek 1, Gulák 8, Ihnát 14, Goč 0, B. Skasko 3). Tréner: S. Vanmedegael

Rakúsko: Berger 11, Sablating 3, Buchhegger 19, Czerwinski 15, Jurkovics 7, Thaller 2, liberá Kitzner a Murzl (Hensel 3, Krassnig 6, Stosch 0, Willimek 5, Etlinger 2, Mulleder 2). Tréner: R. Gačič

STEINBRUNN. Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v prvom prípravnom zápase v rakúskom meste Steinbrunn nad domácimi 3:1. Dodatkový, piaty set, prehrali 24:26.

V prvom sete Slováci dominovali a domácim dovolili uhrať len 16 bodov. Druhý set získali pre seba Rakúšania a následné dve koncovky zvládli lepšie slovenskí volejbalisti, ktorí v nich vyhrali 26:24 a 25:22.

Bodov sa najviac darilo s 22 bodmi smečiarovi Júliusovi Firkaľovi a mužstvo zaznamenalo aj 11 es.

V sobotu nastúpili proti Rakúsku v neoficiálnom stretnutí o 11.00 h. a v nedeľu v druhom oficiálnom o 16.45 h.

Slovákov čakajú v auguste prvé dva zápasy v kvalifikácii o postup na ME 2026. V G-skupine ich čaká súboj s Lotyšskom (25. augusta v Jelgave).

O tri dni neskôr v Nitre privítajú Kosovo. Informoval o tom web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Hlas po zápase

Steven Vanmedegael, tréner Slovenska: "Konečne sme po devätnástich dňoch spoločnej práce odohrali zápas. Bolo skvelé vyskúšať si proti súperovi všetky aspekty hry, ktoré sme si nacvičili. Rakúšania nastúpili v najsilnejšej zostave a ukázali nám, kde musíme v našej hre pridať a posunúť ju ďalej. V sobotu a v nedeľu odohráme ešte dva duely a budeme sa posúvať každým zápasom k hre, akou sa chceme prezentovať v kvalifikácii.“

Domov»Halové športy»Volejbal»Slováci sa na úvod kvalifikácie pripravili dobre. Rakúšanom dovolili uhrať len set