Sebastian Dahm.
Sebastian Dahm. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. máj 2021 o 16:16

Brankár Dánska sa postaral možno o zákrok šampionátu.

RIGA. Ani televízni komentátori najprv neverili, čo dánsky brankár predviedol pár minút pred koncom zápasu.

Tridsaťštyriročný Sebastian Dahm sa v úvode majstrovstiev sveta postaral možno o najfamóznejší zákrok vo svojej kariére. Kandidovať bude rozhodne aj na najlepší brankársky moment šampionátu.

Necelých päť minút pred koncom za prekvapivého vedenia Dánska nad Švédskom 4:3 už puk mieril za chrbtom dánskeho brankára do brány a Švédi sa pomaly tešili z vyrovnania. Dahm však predviedol brilantný reflexívny zákrok a puk poslal za bránu.

Hokejisti Dánska sa postarali o prvé prekvapenie v A-skupine a zdolali favorizované Švédsko.

Okrem dôležitého zákroku sa blysol aj Nicklas Jensen, ktorý zaznamenal hetrik a aj jednu asistenciu.

"Je to naše prvé víťazstvo nad Švédskom na MS. Zdolali sme ich v prípravných zápasoch a tak sme vedeli, že existuje šanca, že by sa to mohlo podariť aj na šampionáte. Je to krásny pocit takto vstúpiť do turnaja," cituje IIHF Nicklasa Jensena.

Domov»MS v hokeji 2021»Nezachránil by ich ani hetrik Jensena. Dánov vykúpil až famózny zákrok Dahma