Tancoval medzi obrancami. V NHL ohúril syn trénera Bratislava Capitals

Connor McDavid a Leon Draisaitl sa tešia z gólu v drese Edmonton Oilers.
Connor McDavid a Leon Draisaitl sa tešia z gólu v drese Edmonton Oilers. (Autor: TASR/AP)
Michal Šášky|11. mar 2021 o 08:00

Hetrik zavŕšil po prihrávke naslepo.

EDMONTON. Edmonton svojho súpera nešetril. Po takmer troch týždňoch zopakoval debakel, s ktorým odchádzali z jeho ľadu hráči Calgary Flames (7:1).

Tentoraz si rovnako vysokú prehru pripísali hráči Ottawy Senators, najhoršieho kanadského tímu v prebiehajúcom ročníku.

Domáci hrali vo výbornej forme, hokej si užívali. V prvej tretine si vypracovali pohodlný náskok 4:0. Už v nej sa blysla hviezda zápasu gólom a dvomi asistenciami.

„Mali sme naozaj dobrý úvod stretnutia a súper nás musel dobiehať. To nám psychicky veľmi pomohlo. K dnešnému víťazstvu prispeli všetky štyri formácie, obrancovia a skvelý bol aj brankár Mike Smith,“ chválil spoluhráčov asistent kapitána Leon Draisaitl.

Tanec medzi obrancami

Hrdina Edmontonu a zároveň syn trénera tímu Bratislava Capitals, hrajúceho nadnárodnú Ice Hockey League, Petra Draisaitla predviedol viacero skvelých momentov.

Už jeho prvý gól demonštroval hernú pohodu. V presilovej hre sa preštrikoval obranou súpera a pohodlne skóroval. Vyzeralo to, akoby medzi obrancami tancoval.

Asistenciu si dokonca pripísal aj brankár Montrealu.

Nemecký útočník v predchádzajúcom zápase ukončil dlhé čakanie na gól a zdá sa, že nešťastie definitívne zlomil.

Pridal gól v druhej i tretej tretine, zaznamenal tak štrnásty hetrik v kariére a dokopy päť kanadských bodov v jednom zápase.

Hosťujúci brankár Matt Murray si vytrpel duel až do konca a pri 36 strelách Edmontonu mal úspešnosť zákrokov 80,6 percent.

Prihrávka naslepo

Skvelý zápas odohral aj domáci kapitán Connor McDavid.

V polovici tretej tretiny mohol sám vsietiť druhý gól v zápase, miesto toho druhýkrát nahral na gól Draisaitlovi.

Ten tak zavŕšil hetrik, aj keď sám vyzeral byť z prihrávky naslepo od svojho spoluhráča prekvapený.

„Leon je veľmi silný hráč. Keď ho pošlete na ľad spolu s Connorom McDavidom, je to smrteľná kombinácie,“ skonštatoval tréner Edmontonu Dave Tippett.

Draisaitl sa stal prvou a McDavid druhou hviezdou zápasu.

Oba tímy sa stretli v tejto sezóne už po šiestykrát, pričom zakaždým zvíťazil Edmonton.

Draisailt v týchto zápasoch zaznamenal 15 z celkových 42 kanadských bodov. Koncom januára si pripísal vo vzájomnom zápase až šesť asistencií.

Domov»Hokej»NHL»Tancoval medzi obrancami. V NHL ohúril syn trénera Bratislava Capitals