Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Obrancu Islanders zasiahli korčuľou. Na tvári má až 90 stehov

Johnny Boychuk po zásahu korčuľou. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. mar 2020 o 10:13

Boychukov zrak našťastie nie je ohrozený.

NEW YORK. Obranca Johnny Boychuk z klubu zámorskej hokejovej NHL New York Islanders má na tvári po novom neuveriteľných 90 stehov.

Taký je výsledok práce lekárov po tom, ako v utorkovom zápase svojho tímu doma proti Montrealu Canadiens (2:6) dostal v polovici tretej tretiny zásah korčuľou priamo do tváre od padajúceho súperovho útočníka Artturiho Lehkonena.

Podľa generálneho manažéra Islanders Loua Lamoriella bek jeho tímu nebude mať trvalé následky z tohto zranenia.

"Johnny Boychuk je OK. Jeho zrak nie je ohrozený. Cítil, že ostrie korčule zasiahlo aj oko, ale našťastie to bolo len viečko. Lekári použili až 90 stehov na to, aby dali jeho tvár do poriadku. Nechcem preháňať, keďže tie stehy sú veľmi malé, ale je ich 90," poznamenal Lamoriello.

Samotný hokejista počas stredy poďakoval všetkým priaznivcom za podporu prostredníctvom twitteru.

Dokonca si zo seba uťahoval, že mu toto poďakovanie trochu trvalo. "Ospravedlňujem sa za neskorú reakciu. Na telefóne mi však nefungovalo rozpoznanie tváre," napísal.

Obaja hráči, Boychuk a Lehkonen, boli pred bránkou Islanders, keď fínsky útočník hostí spadol smerom vpred a jeho nohy "vystrelili" nahor.

Pravá korčuľa pritom zasiahla Boychuka. Obranca sa najprv zvíjal na ľade, vzápätí však expresne rýchlo odkorčuľoval k striedačke a zamieril do šatne a následne do nemocnice.

"Cíti sa dobre. Potrebuje len čas na to, aby mohol otvoriť oko," dodal Lamoriello. Zatiaľ nie je známy ani predbežný termín Boychukovho návratu na ľad.

Súvisiace články