Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Skúste brániť takého chlapa. Hráč Konga zaujal na MS

Hráč Konga Gauthier Mvumbi Thierry na MS v hádzanej 2021. (Autor: Twitter SportsCenter)
SITA|Publikované 16. jan 2021 o 13:21

Vyčnieval výkonom, veľkou silou i postavou.

BRATISLAVA. Na aktuálnych majstrovstvách sveta hádzanárov v Egypte hneď v premiérovom zápase upútali reprezentanti DR Kongo.

Hráči afrického nováčika na scéne svetového šampionátu v piatok podľahli Argentíne 22:28, zanechali však veľmi dobrý dojem. A medzi nimi vyčnieval výkonom, veľkou silou i postavou Gauthier Mvumbi Thierry.

Na oficiálnej stránke má komický profil

Počas 11 minút a 17 sekúnd strávených na palubovke premenil na gól všetky štyri príležitosti, do ktorých sa dostal.

Na hracej ploche bol neprehliadnuteľný a preto priam komicky vyznieva pohľad na jeho hráčsky profil na oficiálnej stránke MS.

Organizátori mu výrazne ubrali na výške a váhe, keď uvádzajú 176 cm a 89 kg. Bližšie k pravde určite boli televízni vysielatelia, ktorí mu pridelili výšku 192 cm a 110 kg.

Druhý parameter však môže byť omnoho vyšší. Táto váha mu však evidentne neprekážala a pre Argentínčanov bol prakticky nebrániteľný.

Tréner Konga: Musíme sa poučiť z chýb

Dvadsaťšesťročný pivot pôsobí na klubovej úrovni až vo 4. najvyššej francúzskej súťaži v tíme Dreux AC. Vďaka výkonom na MS by sa však čoskoro mohol posunúť vyššie.

Hráči DR Kongo sa v najbližšom dueli predstavia v nedeľu proti obhajcom zlata z Dánska.

"Môj tím si proti Argentíne počínal dobre, ale do budúcnosti sa musíme poučiť z našich chýb," povedal na webe podujatia tréner DR Kongo Francis Tuzolana.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články