Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Valencia pozvala na stáž do akadémie dvoch mladíkov z Michaloviec

O pobyte talentovaných Slovákov vo Valencii informovala TASR spoločnosť Stars and Friends, ktorá oboch hráčov zastupuje. (Autor: TASR / AP)
TASR|18. dec 2013 o 12:14

Mládežnícki reprezentanti Slovenska niekoľko dní trénovali v akadémii Valencie, ktorá patrí medzi najlepšie v Európe.

MICHALOVCE. Španielsky futbalový veľkoklub CF Valencia si na týždennú stáž pozval dvojicu talentovaných futbalistov MFK Zemplín Michalovce Jozefa Vajsa a Martina Bednára.

"Teší nás, že o našich chlapcov prejavil tento špičkový klub. Valencia ich videla v akcii dvakrát prvý raz vo vzájomnom zápase v Španielsku a druhý prostredníctvom DVD-čka zo stretnutia MFK Zemplín s Realom Madrid, ktorý sa odohral počas turnaja Michalovce Cup 2013," povedal športový manažér mládeže MFK Zemplín Marek Zahorčák.

Volali zo Španielska

"Nebola to klasická skúška, ale iniciatíva vyšla zo španielskej strany. Oni nás oslovili s tým, aby sa chlapci zapojili k nim do prípravy. O to bol ich pobyt tam cennejší."

O pobyte talentovaných Slovákov vo Valencii informovala TASR spoločnosť Stars and Friends, ktorá oboch hráčov zastupuje.

"Určite sme radi, že chlapci mali túto možnosť. Španielsky futbal je momentálne na veľmi vysokej úrovni a pre chlapcov je to výborná škola. Valencia má dobrú akadémiu a v tomto veku je pre oboch hráčov najpodstatnejšie to, aby dostali čo najkvalitnejšie futbalové vzdelanie. Je to pre nich tiež skvelá motivácia do ďalšej práce," uviedol Roman Vojtek zo Stars and Friends.

Vajs i Bednára navštivili Pyrenejský polostrov už druhýkrát v priebehu poldruha mesiaca. Do Španielska cestovali už na prelome októbra a novembra, keď tam herné sústredenie absolvovali mladší dorastenci MFK Zemplín.

"Tréningy vo Valencii boli na úplne inej úrovni ako u nás, viedli ich až traja tréneri. Oveľa vyššie tempo hry, rýchle prihrávky, jazdilo sa hore-dole. Všetko sa tam robí vo veľmi vysokom tempe a tamojším hráčom to nerobí žiadny problém. Najväčší rozdiel je asi v tom tempe hry a technike jednotlivca. Loptu ovládali skvele," povedal Vajs, ktorý trénoval s tímom Juvenil B, teda so 16 a 17-ročnými hráčmi. Jeho spoluhráč Bednár sa predstavil v kategórii Cadete (ročník narodenia 1999).

Zistil, že musí trénovať

"Zistil som, že musím tvrdo trénovať, aby som sa dostal na takú úroveň. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť. Naučil som sa veľa nových vecí, ktoré sa budem teraz snažiť rozvíjať," tvrdí Vajs.

Šikovný stredopoliar s vodcovskými schopnosťami si akadémiu Valencie nevedel vynachváliť.

"Mala možno osem ihrísk, ak nie viac. Tam sa nemusíte obávať toho, že budete trénovať s inou kategóriou na jednom ihrisku. Cítil som sa tam veľmi dobre," dodal 16-ročný talent, ktorý na vlastné oči videl aj jeden tréning prvého mužstva Valencie.

Súvisiace články