V súboji majstrov zdolal Nymburk Levice o 36 bodov

(Autor: Mário Bočák)
SITA|16. dec 2011 o 20:12

V Nymburku sa konal už druhý súboj majstrov v tejto sezóne. Opäť z neho vyšiel ako víťaz český majster, ktorý dokázal zdolať Astrum Levice 97:61

Agentúrny článok bol v nedeľu 18. 12. nahradený autorským textom SME

Český šampión vstúpil do zápasu vlažne, čo nebojácne hrajúci Levičania využili. Keaton Grant hneď v úvode predviedol riedko zaplneným tribúnam, prečo je momentálne najlepším strelcom Mattoni NBL a keď sa k nemu bodovo pridala aj dvojica Modrič – Hallet, musel domáci tréner Ginzburg už v 4. minúte za stavu 6:12 reagovať oddychovým časom.

Do hry prišli Abrams aj Wilson, zeleno-žltí však vyžívali priestor, ktorý im domáci tím ponúkol a po pekných akciách úspešne zakončovali. V šiestej minúte to bolo 13:19, a hoci potom trafil za tri body Abrams, na druhej strane odpovedal trojkou aj Siniša Štemberger a po prvej desaťminútovke viedli hostia 21:23.

Levičania minuli v úvode druhej štvrtiny tri trojbodové pokusy za sebou, za čo ich na druhej strane potrestal presnou strelou z diaľky Sokolovský a Nymburk išiel do vedenia 24:23.

Trojku potom trafil aj Palyza, nymburský valec sa pomaly rozbiehal, strelecky aktívna dvojica Grant – Štemberger, ale držala Astrum v zápase – 15.minúta 30:28.

Levičania predviedli v prvom polčase niekoľko pekných akcií, na konci ktorých boli voľné strely za tri body, ktoré však v koši neskončili (v prvom polčase streľba za tri body 10/2). Nebyť toho mohol byť polčasový výsledok pre nich ešte prijateľnejší.

Do druhého polčasu však vstúpili domáci ako vymenení. Ich tvrdá a agresívna obrana robila Levičanom obrovské problémy a náskok Nymburka začal narastať. V 22. minúte síce ešte znižoval Modrič na 49:43, to však boli jediné body Levičanov z hry v tretej desaťminútovke.

Tvrdá obrana nútila zakončovať hostí z ťažkých pozícií, navyše sa domáci chytili v útoku a zápas nabral úplne iný rozmer. Levičania minuli v tretej desaťminútovke desať striel za sebou a prehrali ju vysoko 24:4. Nymburk viedol po tretej desaťminútovke 69:45.

Domáci tím hral potom už v absolútnej pohode, v druhom polčase premenili jeho strelci sedem z deviatich trojbodových pokusov a ich náskok narastal.

V levickom drese vybehli na palubovku aj mladíci Morávek s Bukovičom, okrem dvojice Grant – Štemberger sa však nevedel nik výraznejšie bodovo presadiť a tak skočil zápas dvoch rozdielnych polčasov hladkým víťazstvom domáceho tímu 97:61.

ico

ČEZ Basketball Nymburk - Astrum Levice 97:61 (21:23, 24:18, 24:4, 28:16)

ČEZ: Palyza 18, P. Benda 14, Naymick 12, Wilson 11, Sokolovský 10.
ASTRUM: Grant 25, Hallett 6, Modrič 6, Sýkora 2, Marek 2 (Štemberger 14, Bernard 4, Klein 2, Červenka 0, Bukovič 0, Morávek 0).
Rozhodovali: Macela, Vondráček, T. Benda. Trestné hody: 22/16 - 15/12. Fauly: 17:21. Trojky: 9:5. Divákov: 300
Domov»Halové športy»Basketbal»V súboji majstrov zdolal Nymburk Levice o 36 bodov