V 179.derby na Merseyside triumf Liverpool FC 2:0

TASR|27. sep 2008 o 19:00

V Goodison Parku sa dnes hral duel pomenovaný aj "Bitka o Liverpool". Dvomi gólmi ho rozhodol Fernando Torres.

LIVERPOOL/LONDÝN. V sobotňajšom liverpoolskom 179. mestskom derby rivalov Everton FC - Liverpool FC v 6. kole Premiership sa v Goodison Parku radovali z výhry 2:0 futbalisti "The Reds", v drese ktorých odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel.

Kráľom Liverpoolu je Benítezov tím

Mužstvo španielskeho trénera Rafaela Beniteza rozhodlo o triumfe v druhom polčase dvoma gólmi španielskeho útočníka Fernanda Torresa v 59., resp. 62. minúte. Majster Európy najprv nekompromisne prestrelil domáceho brankára po krásnom centri Robbieho Keanea a o tri minúty s rozvahou prekonal Tima Howarda po odrazenej lopte po druhý raz. Everton prišiel v 80. minúte o vylúčeného Tima Cahilla. Cahill sa stal sedemnástym vylúčeným futbalistom v posledných 33 derby medzi oboma klubmi.

Everton doma ešte nezískal ani bod, prehral aj v predchádzajúcich súbojoch s Blackburnom Rovers a Portsmouthom. Na druhej strane päťnásobný európsky šampión si udržal neporazenosť zo začiatku sezóny a trpkú chuť prehry neokúsil ani raz z desiatich zápasov vo všetkých súťažiach. Liverpool sa so 14 bodmi na pár hodín dostal, o to ale zásluhou výhry Chelsea prišiel.

Newcastle znova prehral

V ďalších sobotňajších zápasoch 6. kola anglickej futbalovej Premiership vyhrala Chelsea na pôde Stoke City 2:0 a poskočila na prvé miesto v tabuľke. Prvý gól strelil portugalský obranca Bosingwa, druhý pridal francúzsky útočník Anelka.

Tri body získal aj úradujúci majster Manchester United, ktorý si na domácom štadióne poradil s Boltonom 2:0. "Červení diabli" otvorili skóre v 60. minúte, keď sa z prísne nariadeného pokutového kopu presadil Cristiano Ronaldo. Konečné skóre stanovil v 77. minúte anglický reprezentačný útočník Wayne Rooney.

V londýnskom derby medzi Fulhamom a West Hamom United sa viac darilo hosťom. "Kladivári" si zo súperovej pôdy odniesli výhru 2:1. O osude zápasu rozhodli posledné tri minúty prvého dejstva. V 43. minúte otvoril skóre Carlton Cole a o dve minúty neskôr pridal druhý gól Matthew Etherington. Domáci navyše v tej istej minúte prišli aj o Johnsona, ktorý uvidel červenú kartu a v druhom polčase už iba znížili na konečných 1:2.

V poslednom súboji dňa prekvapujúco prehral Arsenal Londýn na Emirates Stadium s Hullom 1:2. "Gunners" prehrali doma prvýkrát od júla 2007.