Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Tréner Levski rezignoval deň po tom, ako ho fanúšikovia vyhnali

Ivajlo Petev (Autor: TASR/AP)
SITA|9. okt 2013 o 18:12

Nie si tu vítaný. Vstaň, vyzleč si tričko a odíď, kričali fanúšikovia na tlačovej konferencii.

SOFIA. Futbalový tréner Ivajlo Petev odstúpil z pozície kouča Levski Sofia len deň po tom, ako ho fanúšikovia vyhnali z tlačovej konferencie, na ktorej ho klub predstavoval.

Tridsaťosemročný Bulhar nahradil vo funkcii Srba Slavišu Jokanoviča, ktorého vedenie klubu prepustilo pre neuspokojivé výsledky. Niekdajší tréner konkurenčného Ludogorca Razgrad bol už štvrtým šéfom lavičky úradujúceho bulharského vicemajstra v tomto kalendárnom roku.

"Nie si tu vítaný. Vstaň, vyzleč si tričko a odíď. Levski nebude viesť tréner ako ty," kričalo v utorok zhruba tridsať fanúšikov, ktorým sa nepozdávalo, že Petev vraj drukuje rivalovi - CSKA Sofia. Majiteľ klubu Todor Batkov sa pôvodne postavil za trénera a incident nazval hanbou.

"Zvažoval som všetky alternatívy a diskutoval som s rodinou. Chcel som pracovať pre Levski, ale neočakával som, že sa také veci môžu stať 21. storočí. Je to niečo nenormálne. Nie som zlodej, ale včera som sa presne tak cítil," dodal Petev.

Vedenie Levski promptne zareagovalo a menovalo bývalého obrancu Levski Antonia Zdravkova za Petevovho nástupcu. "Minimálne do konca roka povedie mužstvo Antoni Zdravkov," vysvetlil majiteľ Levsku Todor Batkov. Asistentmi trénera zostávajú Elin Topuzakov a Marian Hristov.

Levski, jeden z dvoch najpopulárnejších bulharských klubov, figuruje v ligovej tabuľke momentálne na šiestom mieste so ziskom 19 bodov, keď na vedúci Ludogorec stráca deväť bodov. Levski čaká na majstrovský titul od roku 2009.

Súvisiace články