26.05.2022 | Štvrťfinále
26.05.2022 | Štvrť.
4 - 2
(1:2, 1:0, 2:0)

Záborský hokejistov nechváli. Z tejto skupiny musí postúpiť aj Žilina

Tomáš Záborský.
Tomáš Záborský. (Autor: TASR)
Nikola Baďová|25. máj 2022 o 15:00

Podľa hokejového útočníka Slovákom nemusí na Fínov stačiť ani stopercentný výkon.

Slovenského útočníka TOMÁŠA ZÁBORSKÉHO výkony zverencov Craiga Ramsayho na majstrovstvách sveta zatiaľ nepresvedčili. 

Tridsaťštyriročný hokejista pôsobil na severe Európy desať sezón a fínsky hokej veľmi dobre pozná. Prípadné víťazstvo Slovenska vo štvrťfinále proti domácemu výberu by sa podľa neho vyrovnalo k Zázraku na ľade na zimnej olympiáde v Lake Placid v roku 1980. „Môžeme potom na Slovensku natočiť film,“ komentoval Záborský. 

Ako hodnotíte výkon slovenských hokejistov proti Dánsku?

Dá sa povedať, že hralo iba jedno mužstvo. Bolo vidieť, že Dáni boli unavení a od začiatku nekorčuľovali. Slováci mali skoro tri dni voľna a súper iba šestnásť hodín. Bolo jasné, že súboj bude neadekvátny a tak to celý zápas vyzeralo. 

V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi však hrali Slováci takmer bez chýb.

Veľkú pochvalu by som im nedával. Chyby sa kopia, pretože vás k nim donúti súper, tým že vás napáda. Dáni boli všade o tri metre neskôr ako Slováci a pôsobili unavene. Tam nebolo kde chyby robiť. Zápas sa ani nedal pokaziť. 

Za výhrou v poslednom stretnutí skupiny nasmeroval mužstvo dvoma gólmi kapitán Tomáš Tatar. Ako sa vám pozdávajú jeho výkony na turnaji? 

Je dobré pre neho a celý tím, že sa lídri v prvej päťke chytili pred dôležitými zápasmi v play off. Mladí hráči ťahali celý turnaj a keď sa k nim pripoja lídri, môže to byť ešte zaujímavé. 

Čo hovoríte na mladý tím, ktorý je na šampionáte?

Veľa ľudí tento výber ospevuje, ale osobne si myslím, že nie je čo chváliť. Za posledných dvadsaťpäť rokov nebolo to, čo je tento rok. Skupina, v ktorej Slováci na MS hrali, ani nebola skupina majstrovstiev sveta. 

Súvisiaci obsah

Najčítanejšie
Najnovšie
4 hod
24 hod
7 dní
Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2022»Záborský hokejistov nechváli. Z tejto skupiny musí postúpiť aj Žilina