Renáta Jamrichová. (Autor: Facebook/Slovenský tenisový zväz)

ITF Les Franqueses del Valles

Dvojhra - 2.kolo:

Renáta Jamrichová (SR) - Ariana Geerlings Martinezová (Špa.) 1:6, 6:1, 7:5

Anna Karolína Schmiedlová (SR-2.) - Berfu Cengizová (Tur.) 6:2, 2:6, 6:2

LES FRANQUESES DEL VALLES. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila do štvrťfinále turnaja ITF v Španielsku.

V druhol kole podujatia v katalánskom Les Franqueses del Valles zdolala domácu hráčku Arianu Geerlings Martinezovú v troch setoch 1:6, 6:1, 6:2.

Trnavčanka vstúpila do zápasu veľmi zle, v úvodnom sete nedokázala súperke vziať podanie ani raz a uhrala len jednu hru.

V druhej sade Jamrichová nenechala nič na náhodou a vyhrala ju presvedčivo 6:1.

Podobne prebiehal aj rozhodujúci tretí set. Jamrichová v ňom viedla už 4:0, no Španielka dokázala otočiť na 4:5 z pohľadu Slovenky.

Jamrichová sa ale nevzdala, brejkla súperku za stavu 5:5 a zápas už doviedla do úspešného konca.

Na turnaji štartuje aj jej krajanka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá je nasadená dvojka. Štvrtá žena z olympiády v Paríži si taktiež zahrá vo štvrťfinále, keď tureckú súperku zdolala po setoch 6:2, 2:6, 6:1.

Domov»Tenis»Jamrichová mala na mále. Prehrala 5 gemov v rade, napokon si zahrá vo štvrťfinále