T-Com Extraliga, finále: Žilina sa dočkala, stala sa novým majstrom

Sportnet|21. apr 2006 o 19:23

Bratislava, 21. apríla (SME online) - V rozhodujúcom zápase T-Com Extraligy nastúpili na popradskom ľade proti sebe domáci ...

t-com extraliga

Smerom k individualitám sa samozrejme upierajú aj oči domácich. Tatravagónka ŠKP Poprad, podobne, ako jej súper, prepisuje slovenskú hokejovú históriu, veď ani jedno z týchto mužstiev doteraz na najcennejšiu klubovú trofej nedosiahlo. Bývalý rozhodca a teraz prezident podtatrancov Anton Daňko však bude spokojný aj vtedy, keď jeho tím majstrovský titul nezíska. Nie, že by ho tento skúsený hokejový mazák získať nechcel, skôr si uvedomuje, že Poprad dosiahol historické umiestnenie, ktoré sa už natrvalo zapíše do historických análov. Tréner Popradčanov Ladislav Svozil pred zápasom prizvukoval, že sa jeho hráči musia na posledný zápas pripraviť najlepšie ako vedia, pričom prizvukoval najmä to, že sa nesmú poblázniť. Skúsený tréner sa aj v dnešnom zápase opiera o kvality kapitána Arne Krotáka, ktorý sa stal strojcom doterajšieho popradského ťaženia. K bývalému hráčovi Košíc však ešte treba prirátať jeho kolegov z útoku, menovite Škoviru a Pavlička. Veľa bude záležať aj od výkonu brankára Kožucha, ktorého play-off zastihlo v dobrej pohode a domáci si samozrejme veľa sľubujú aj od plného ´domu´. A práve popradské publikom by malo byť tím siedmym domácim hráčom a možno aj tým, ktorý rozhodne o celej sérii.

HK Tratravagónka ŠKP Poprad:  Kožuch - Michal Segľa, Javín, Kumstát, Fabián, Bambúch, Vorobel - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - Kopecký, Faith, Tomášek

MsHK Žilina, a.s:  Lipovský - Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Špilár, Gron, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Kokavec - Krajči, Hreus, Král - Oravec, Rehák, Verčík.

popradzilinaPOPRAD  1:4  ŽILINA

(1:0, 0:2, 0:2)

ONLINE PRENOS

1. TRETINA

• 1. min  Obrovská príležitosť Škoviru po Pavličkovej akcii
  • 1. min  Bude sa vylučovať, na trestnú lavicu mieri Ivan Droppa
  • 2. min  Škovira preniká do pásma Žiliny, domáci počas presilovky súpera zvierajú, Pavličkov pokus zneškodnil Lipovský
  • 3. min  Pavličkova akcia, prd bránou voľný Škovira. Lipovský však chytá. Kamzíci mali ďalšiu príležitosť, do Žilinčanov sa doslova zahryzli
  • 4. min  Hostia v plnom počte
  • 5. min  Domáci pokračujú v aktivite
  • 6. min  Tomášek sa pokúšal prekonať Lipovského, ten si bez problémov poradil
  • 8. min  Jabrockého pokus, prvá strela Žilinčanov však bránu netrafila
  • 9. min  Faith s Tomáškom sa snažili urobiť vietor v obrannej tretine ´vlkov´
  • 10. min  Pavličko faulovaný Rehákom, druhá presilovka Popradčanov
  • 11. min  Faith poľahky prenikol do pásma Žiliny, hru však prerušuje hvizd rozhodcu - posunutá brána
  • 12. min  Ďalší faul hostí, tentokrát odchádza na trestnú lavicu Škorvánek
  • 14. min  Žilina prežila aj tretie oslabenie
  • 15. min  Ficenc zaváhal, Jasovksý jeden na jedného, volil strelu, Lipovský pozorný
  • 16. min  GÓL - Segľa našiel pred bránou Krotáka, a ten zavesil pod hornú žŕdku Lipovského brány,  Poprad - Žilina 1:0. Bol to 13. gól Arne Krotáka v play-off
  • 18. min  Kroták s Pavličkom zakonbinovali v obrannej tretine Žiliny
  • 19. min  Kokavec sa pokúšal ohroziť Kožucha, tretia strela hostí však v bráne neskončila
  • 20. min  Krotákova šanca, jeho strelu zastavila žŕdka Lipovksého brány
  • 20. min  Prvá tretina končí, domáci odchádzajú do šatní spokojnejší, Poprad - Žilina 1:0 po prvej tretine

2. TRETINA

• 22. min  Žilina je v porovnaní s prvou tretinou o poznanie aktínejšia
  • 24. min  Kopecký odchádza na trestnú lavičku, prvá presilovka Žiliny v stretnutí
  • 25. min  Domáci sa dostali do pásma súpera aj napriek tomu, že hrajú oslabovku, faul. Na dve minúty si pôjde odýchnuť Škorvánek.
  • 25. min  Segľa našiel Krotáka, Lipovský pozorný
  • 26. min Začala sa 40. sekundová presilovka ´kamzíkov´
  • 28. min  Prienik Špilára, hľadal pred bránou Grona, črtajúcu sa žilinskú príležitosť zastavil jeden z domácich obrancov
  • 29. min  Žilina je aktívnejšia
  • 30. min  GÓL - Špilár získal odrazený puk, ktorý nemal Pavličko pod kontrolou, našiel Kontšeka a ten bekendovou strelou vyrovnáva, Žilina je späť v hre. Kapitán hostí zaznamenal druhý gól v play-off
  • 31. min  Ficencova strela od červenej čiary, Kožuch radšej puk pridržal
  • 32. min  Kokavec našiel Gálika, jeho strela končí v Kožuchovej lapačke
  • 33. min  GÓL - Výborná kombinácia hostí, Kontšek našiel pred brábiz úplne voľného Špilára, ten sa neukvapil, položil si Kožucha a posiela svoj tím do vedenia, Na koni je razom Žilina - 1:2
  • 34. min Žilina pokračuje v účelnom napádaní rozohrávky súpera. Gron získal puk, vymenil si ho s Kontšekom, jeho pokus však Kožuch kryje
  • 36. min  Domáci sú otrasení
  • 38. min  Opäť agilný Kontšek, brankár Popradu si poradil
  • 39. min  Príležitosť Michala Segľu, puk mu skĺzol z čepele hokejky
  • 40. min  Ešte príležitosť modrobielych, Pavličko sa však k puku nedostal, všetko rieši žilinská obrana
  • 40. min  Žiline vyšla stredná časť, Poprad - Žilina 1:2

3. TRETINA

• 41. min  Domáci začali aktívne
  • 41. min  Javín prenikol do pásma hostí, Kožuch jeho prízemnú prihrávku chytá
  • 43. min  Kokavec sa snažil Kožucha prekvapiť bekendom, ten si poradil
  • 43. min  Kroták sa pokúsil presadiť povedľa Droppu, Lipovský chytá
  • 45. min  Prienik Gálika, ktorý mal celú pravú stranu voľnú, počkal však pokiaľ mu nakorčuľuje Jabrocký, Bambúch jeho úmysel vystihol
  • 46. min  Halaj našiel medzi kruhmi Škoviru. Lipovský reflexívne zasiahol
  • 48. min  Škovira sa snažil niečo vymyslieť, obrana hostí opäť pozorná
  • 49. min  Hreus s Králom v protiútoku 2:1, Hreus na Krála, ten mu vracia, Michalovi však puk skĺzol
  • 49. min  Hostia si zahrajú presilovku
  • 50. min  Gron sa natlačil až pred Kožucha, ten chytá, domáci sa odlobodzujú
  • 51. min  Hreus nastrelil Fabiána, ten zostáva ležať na ľade
  • 51. min  Jabrocký hľadal Gálika, ten sa k zakončeniu nedostal, Poprad s plným počtom
  • 53. min  Gron urobil za vlastnou prácou výbornú prácu, potiahol až do pásma hostí, odovzdal Gálikovi, ten mu vrátil, Gron však volil spätnú prihrávku, ktorá už neprešla
  • 53. min  Protiútok Popradčanov, dobrá príležitosť Škoviru, Žilina situáciu rieši
  • 54. min  Kontšek zostáva po strete s mantinelom ležať na ľadovej ploche. Kapitán hostí sa stavia na vlastné, bude pokračovať
  • 55. min  Poprad sa snaží vyrovnať, jeho akcie však žilinskí hráči bez väčších problémov riešia
  • 56. min  Krajčí sa pokúsil ohroziť Kožucha, ten si poľahky poradil
  • 56. min  Krotáka zakonbinoval so Škovirom, pološanca, opäť pevná obrana zverencov Jána Šterbáka
  • 57. min  Popradskí hokejisti sa snažia vyrovnať, Kubenkov pokus
  • 57. min  GÓL - Krajčí skvele vysunul Hreusa, ten sa rúti sám na brankára a bekendom posiela puk do pravého horného rohu Kožuchovej brány, Žilina je krôčik od zisku majstrovského titulu
  • 58min  Oddychový čas. Vyžiadal si ho tréner Popradu Ladislav Svozil
  • 58. min  Poprad odvolal brankára, drží hostí v ich obrannej tretine
  • 58. min  Špilár získal puk, rýchly protiútok, zakombinoval s Kontšekom a dáva do opustenej domácej brány štvrtý žilinský gól, Žilina je pravdepodobne novým majstrom
  • 60. min  Faith ešte fauloval Kontšeka, Žilina si zahrá presilovú hru
  • 60. min  Koniec. ŽILINA získala majstrovský titul!

Domov»Hokej»Slovensko»T-Com Extraliga, finále: Žilina sa dočkala, stala sa novým majstrom