ST: Rekapitulácia CHL Import Draftu z pohľadu Česka a Slovenska

Oh My Hockey|2. júl 2020 o 21:56

V tomto blogu sa pozriem bližšie na niektoré voľby našich krajanov v CHL Import Drafte a povieme si o tom, ako do mužstva zapadnú a či vôbec do zámoria spravia presun!

G Jan Bednář

Začnime česko-slovenskou jednotkou Import Draftu. Tou bol gólman pôsobiaci v Karlových Varoch, 17-ročný Jan Bednář. Bednář je brankárskym prospektom pre NHL Draft tento rok a budúci rok bude kľúčovým pre jeho dlhodobý development. Tím Acadie-Bathurst Titan si ho zvolil z druhého miesta Import Draftu. To mne osobne nasvedčuje, že takmer s určitosťou prechod do zámoria tento mladý gólman spraví. A keď sa tak stane, tak jednoznačne očakávam, že sa stane jednotkou Acadie-Bathurst. Ich súčasná jednotka odchádza, nakoľko už prekračuje vekové limity CHL a ich súčasná dvojka kvalitou na Bednářa zďaľeka nemá. Bude mať veľmi istú pozíciu v tíme Titan a veríme, že presvedčí o svojich kvalitách.

LD Oliver Fatul

Mojich zámorských skautingových kolegov pôsobiacich najmä v oblasti Kanady táto voľba výrazne prekvapila. Swift Current Broncos z WHL si vybrali defenzívneho obrancu Olivera Fatula z tretieho miesta a z toho je mne osobne jasné, že tím v Swift Current očakáva príchod Fatula do zámoria pre ďalšiu sezónu. A ak sa tak stane, hneď by sa mal zaradiť do prvej obrannej dvojky Broncos. Ten tím kvalitou v obrane nevyniká a fakt, že skončili tretí od spodu v CHL príliš pekne neznie, ale majú mať celkom slušný tím a Oliver tomu pomôže v celkom solídnej pozícii.

LW Martin Ryšavý

Zo siedmeho miesta šiel na drafte český prospekt pre draft NHL v roku 2021, Martin Ryšavý. Silový útočník, ktorý má ofenzívnu hru v krvi, by sa mal pripojiť k tímu Moose Jaw Warriors buď hneď po lete, alebo v zime. Očakávam, že dostane celkom výraznú rolu v tomto tíme WHL. Ak kalkulujem správne, mal by hrať v prvej formácii spolu s českým kolegom Martinom Langom a ďalším prospektom pre draft 2021, centrom Ryderom Korczakom. Ale to je už na koučoch, ako to usporiadajú!

C Alex Geci

Sarnia Sting si vybrala slovenského centra Alexa Geciho z ôsmeho miesta na drafte. Všetci už dlhšiu dobu vieme, že Alex sa chystá do zámoria hneď v lete. Dobre stavaný ofenzívny center bude mať veľkú šancu presadiť vo veľmi dobrom útoku Sarnie po boku hráčov ako Jamieson Rees alebo Jacob Perreault. Očakávam však, že sa v útoku stretne s 16-ročným ruským krídelníkom a bratom Vladislava Namestnikova, Maxa. Čo bude pre oboch super. Ešte k ním dať niekoho skúsenejšieho nech majú veľmi jemný prechod do OHL a jedna veľmi úderná lajna bude na svete.

G Tomáš Suchánek

Tomáš Suchánek bol zvolený ako druhý český brankár z deviateho miesta tímom Tri-City Americans z WHL. Je to prospekt pre draft 2021 a jeden z najlepších mladých českých brankárov do 20 rokov. Očakávam, že ešte takú pol sezónu pobudne v systéme Třinca a potom sa presunie do zámoria. Tri-City má dvoch brankárov v rovnakom veku, s ktorými sa Tomáš pobije o post jednotky, keď sa rozhodne prejsť do zámoria.

Zvyšok zvolených hráčov

Od zvyšku ani veľmi neočakávam, že prechod do zámoria spravia. Mená, ktoré na 95% neprejdú sú obrancovia Stanislav Svozil, Marko Stacha a Samuel Kňažko. Všetci traja majú perfektnú pozíciu v ich kluboch a nevidím ich sťahovať sa do zámoria. To isté platí aj o starších obrancoch Andrejovi Golianovi a Dávidovi Mudrákovi, alebo útočníkoch Matejovi Kašlíkovi a Dominikovi Jendekovi.

Sú tam ďalej mladší hráči, o ktorých úmysloch veľa nevieme a to mená ako David Jiříček, ktorého si vybral Spokane Chiefs alebo útočník pre 2021 NHL Draft, Matouš Menšík, ktorý pôsobil naposledy vo fínsku. Jiříček je prospekt pre draft 2022 a nevieme, či prejde priamo teraz, alebo až o rok. Čím skôr tým lepšie pre neho v tomto prípade, nakoľko Spokane je vysoko rozvinutä organizácia a majú skúsenosti s českými obrancami (Filip Král).

Spomedzi draftovaných československých brankárov neočakávam, že Eugen Rabčan alebo Pavel Čajan sa dostavia do zámoria. Bolo však zaujímavé v priamom prenose sledovať, kto si kde koho vezme na drafte a bude ešte zaujímavejšie sledovať, ako sa budú hráči rozhodovať o svojich budúcnostiach!

Nachádzate sa tu: