Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sparta sa stále zaujíma o Guľu, píšu Česi

Adrián Guľa nedávno predĺžil zmluvu s MŠK Žilina do roku 2020. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 5. nov 2016 o 11:17

Tréner Žiliny nedávno predĺžil zmluvu s klubom do roku 2020.

PRAHA. Český futbalový klub Sparta Praha má stále záujem o slovenského trénera v službách MŠK Žilina Adriána Guľu. S odvolaním sa na nekonkretizovaný zdroj o tom referuje web iSport.Blesk.cz.

Zároveň pripomína, že variantom číslo jeden pre Spartu je kouč konkurenčného Slovana Liberec Jindřich Trpišovský. Klub dočasne vedie David Holoubek, ktorého pôsobenie sa však údajne skončí najneskôr počas zimnej prestávky.

Štyridsaťjedenročný Guľa, ktorý počas vlastnej kariéry hral v Česku za Opavu, Jablonec a Žižkov, zostáva v hľadáčiku klubu z Letnej napriek septembrovému ráznemu odmietnutiu takejto možnosti majiteľom MŠK Žilina Jozefom Antošíkom krátko po odvolaní kouča sparťanov Zdeňka Ščasného.

Vtedy mal pod Dubňom zmluvu do roku 2018, teraz je to dokonca do roku 2020.

Podľa informácií denníka Sport však nový športový riaditeľ Pražanov Tomáš Požár zostal s Guľom v kontakte.

"Sparta úplne logicky znova otvára kapitolu s názvom Guľa. Vyplatí sa jej to minimálne pre lepšiu rokovaciu pozíciu voči Libercu. Navyše, nikde nie je povedané, že by sa na Guľovom uvoľnení nemohol sparťanský šéf Daniel Křetínský napokon predsa len dohodnúť so svojím žilinským náprotivkom Jozefom Antošíkom. Obaja sa dobre poznajú zo sveta veľkého biznisu, a keď budú obe strany naozaj chcieť, na vhodnej kompenzácii sa dohodnú," píše Sport.

Guľa nedávno predĺžil zmluvu s MŠK Žilina do roku 2020.

Rodák z Novák prišiel do Žiliny v júli 2013 po pôsobení v AS Trenčín. Ešte pred predĺžením zmluvy s MŠK k ponuke Sparty povedal: "Veľmi ma záujem Sparty teší, pretože k nej mám veľký rešpekt. Je to bez pochýb veľký klub s bohatou históriou. Obrovská značka, z môjho pohľadu s veľkým potenciálom."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.