1.Johannes Thingnes BöNórsko125:12,0 min
6.Martin Ponsiluoma Švédsko2+52,0 s
62.Michal ŠimaSlovensko 2+2:44,3 min
85.Tomáš HasillaSlovensko 4+3:44,5 min
105.Šimon BartkoSlovensko 6+6:55,9 min

OBERHOF. Nórski biatlonisti ovládli stupne víťazov v piatkovom šprinte na 10 km v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Oberhofe.

Triumfoval najväčší favorit Johannes Thingnes Bö, ktorý si pripísal jubilejné 50. víťazstvo v kariére vo SP a druhé v aktuálnej sezóne.

Druhý skončil strelecky stopercentný jeho brat Tarjei Bö a nórsku dominanciu potvrdil tretím miestom Sturla Holm Laegreid.

Na rozdiel od predpoludňajšieho ženského šprintu nepanovalo v nemeckom stredisku ideálne počasie, počas pretekov snežilo.

Johannes Thingnes Bö bol na prvej streleckej položke bezchybný, ale na druhej v stoji minul jeden terčík. Vďaka svojej výbornej bežeckej forme bol však v cieli rýchlejší o takmer 11 sekúnd ako jeho starší brat.

Vďaka triumfu sa dostal opäť dostal na čelo v hodnotení disciplíny, na ktorom vystriedal Laegreida a vedie aj celkové poradie prestížneho seriálu.

Slovákom sa nedarilo na strelnici. Najlepší bol Michal Šíma, ktorý s dvoma nepresnými výstrelmi a s odstupom 2:44,3 minúty na víťaza obsadil 62. miesto.

Tomáš Hasilla nazbieral štyri nepresné výstrely a skončil na 85. mieste.

Šimon Bartko netrafil až šesťkrát a so stratou 6:55,9 min ho klasifikovali na poslednej 105. priečke z celkového počtu 107 štartujúcich. Švajčiar Sebastian Stalder a Čech Tomáš Krupčík totiž preteky nedokončili.