14.05.2022
19:20
Helsinki Ice Hall
1 - 2
(0:0, 1:2, 0:0)
Ukončené

Slovenská zostava proti Nemcom je známa, nastane jediná zmena

Patrik Rybár. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Sportnet|14. máj 2022 o 12:40

Pozrite si základnú zostavu na zápas Slovensko - Nemecko dnes na MS v hokeji 2022.

HELSINKI. Slovenskí hokejisti nastúpia na svoj druhý zápas majstrovstiev sveta proti Nemecku v bránke s Patrikom Rybárom. Na striedačku bude Adam Húska.

Slováci nastúpia v rovnakej zostave ako v piatok proti Francúzom. Jediná zmena nastala na poste brankárskej dvojky. Po poludňajšom rozkorčuľovaní to povedal asistent trénera Andrej Podkonický.

Zostava na zápas Slovensko - Nemecko na MS v hokeji 2022

Patrik Rybár (Adam Húska)

Mislav Rosandič, Peter Čerešňák
Michal Ivan, Šimon Nemec
Adam Jánošík, Daniel Gachulinec
Mário Grman

Tomáš Tatar, Michal Krištof, Róbert Lantoši
Juraj Slafkovský, Miloš Roman, Pavol Regenda
Mário Lunter, Alex Tamáši, Kristián Pospíšil
Adam Liška, Jakub Minárik, Samuel Takáč

Formácie zostanú bezo zmien. "Nechali sme to zatiaľ tak ako to bolo, nebudeme meniť nič. Nemáme ani žiadne zranenia, mali by sme nastúpiť v tej istej zostave, veríme, že podáme lepší výkon," cituje Podkonického agentúra TASR.

Večerného súpera SR si realizačný tím pozrel v piatok priamo v akcii, Nemci podľahli Kanade 3:5.

"Boli sme na zápase osobne. Kanada hrala veľmi dobre, ale Nemci sú silní, majú výborné presilovky, nemôžeme byť vylučovaní. My musíme hrať lepšie najmä v strednom pásme, kde sme strácali veľa pukov. Nemohli sme hrať tak rýchlo ako sme hrali predtým, musíme to všetko zjednodušiť," dodal Podkonický.

Zápas Slovenska a Nemecka je na programe o 19.20 hod, v priamom prenose ho odvysiela RTVS Šport, textový online prenos nájdete na Sportnet.sk.

Zostavy na zápas Slovensko - Nemecko na MS v hokeji 2022

Slovensko: Rybár - Čerešňák, Rosandič, Nemec, Ivan, Grman, Jánošík, Gachulinec - Tatar, Krištof, Lantoši - Slafkovský, Roman, Regenda - Pospíšil, Tamáši, Lunter - Liška, Minárik, Takáč

Nemecko: Grubauer - Seider, M. Müller, J. Müller, Holzer, Wissmann, Wagner, Bittner - Ehliz, Stützle, Plachta - Pföderl, Michaelis, Noebels - Fischbuch, Loibl, Schmölz - Soramies, Kastner, Ehl

Súvisiace články