Liga národov: Slovensko nečakane prehralo s Kazachstanom

Norbert Gyömbér v zápase Slovensko - Kazachstan v Lige národov.
Norbert Gyömbér v zápase Slovensko - Kazachstan v Lige národov. (Autor: TASR)
Sportnet|6. jún 2022 o 10:00 (aktualizované 6. jún 2022 o 20:45)

Sledovali ste ONLINE prenos z futbalového zápasu: Slovensko - Kazachstan.

TRNAVA. Slovenská futbalová reprezentácia dnes odohrala svoj druhý zápas v rámci C-divízie Ligy národov. V Trnave bol jej súperom Kazachstan.

V súboji o prvé miesto skupiny boli prekvapujúco úspešnejší hostia. Na Štadióne Antona Malatinského vyhrali 1:0, keď ako jediný skóroval Aslan Darabajev.

Kazachstan je tak na čele skupiny so ziskom šiestich bodov. Vo svojom úvodnom dueli totiž na domácej pôde zdolal Azerbajdžan 2:0.

Futbal ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Kazachstan (LIVE, futbal, Liga národov, dnes)

Liga národov UEFA - Liga C Skupina 3 2022/2023
06.06.2022 o 20:45
Slovensko
0:1
(0:1, 0:0)
90+5 minúta
Ukončený
Kazachstan
Prehľad
Góly: 26. Darabajev. ŽK: 32. Weiss (SVK), 38. Kucka (SVK), 61. Haraslín (SVK), 83. Almási (SVK) – 29. Dosmagambetov (KAZ), 37. Alip (KAZ), 72. Šackij (KAZ), 74. Šušenačjev (KAZ), 86. Malij (KAZ), 87. Kajrov (KAZ). Rozhodca: Kristo Tohver (Estónsko).
Prenos
Odo mňa je to pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Sklamanie v Trnave. Slovenskí reprezentanti prehrali s Kazachstanom po góle Darabajeva z 26. minúty 0:1 a zostávajú na druhom mieste skupiny 3 v C-divízii Ligy národov.

Snaha sa zverencom Štefana Tarkoviča uprieť nedala, avšak defenzívny val Kazachov, ktorí sa obetovali jeden za druhého a podali tímový výkon, sa nám nepodarilo prekonať. Dve strely na bránu za celý duel sú málo.
90+5
Koniec zápasu.
90
Naťahovanie času v priamom prenose. Kŕče, pomalé dvíhanie sa zo zeme po fauloch. Kazachovia to takto budú chcieť dohrať.
89
Kristo Tohver nesadol na lep Haraslínovi, ktorý si pýtal priamy kop z veľkého uhla. Ak by estónsky rozhodca chcel, mohol nášmu krídelníkovi ukázať druhú žltú.
88
Lopta preletela okolo štyroch Slovákov na malom vápne. Nie a nie ju dotlačiť do siete! Dnes to je jednoducho veľká smola.
88
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStrieľaný center Suslova Šackij ako inak posiela do rohu ihriska. Kazachovia sa následne aj so šťastím ubránili. Roh.
87
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETPotrestaným borcom je aj Kajrov, ktorý prebrúsil Haraslína. Ten sa okamžite dvíha zo zeme a smeruje k šestnástke.
86
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETMalij sa tváril, že nepočul píšťalku rozhodcu – za odkopnutie lopty videl aj on žltý trest.
85
Strácame loptu na ofenzívnej polovici, Suslov ju podáva súperovi, ktorý bude vhadzovať. Dobrou správou je, že Kazachovia už nemôžu zdržiavať striedaniami, keďže všetky vyčerpali – rovnako ako my.
84
Tretí roh pre Kazachstan Rodák vytesnil späť do hry. Sekundy plynú, Šackij si toto musí pochvaľovať.
83
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETLadislav Almási dohral Dosmagambetova a zaslúžene vidí žltú kartu. Slováci už aj mierne frustrovaní.
83
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Martin Koscelník, prichádza David Strelec.
82
Nemôžeme povedať, že nemáme tlak, pretože Kazachov tlačíme a oni len odkopávajú lopty. Avšak zahodiť volej zvnútra šestnástky, ako sa to podarilo Kuckovi, tak to sa nemôže stávať.
81
Nevyšiel ani Kuckov brejk, ktorý, ako ste mohli pochopiť, bol prakticky do plných.
80
Kazachstan si môže vydýchnuť a pokračovať v hlbokej defenzíve. Hostia mali k dispozícii roh, v pokutovom území boli však len s piatimi hráčmi...
79
Tak nakoniec nie, Almási si na prvý gól v seniorskej reprezentácii ešte musí počkať. Juraj Kucka pri odobratí lopty pri zakladaní akcie fauloval, systém VAR označil toto počínanie za nedovolené!
77
77
Slovensko dalo gól! Už sme to spomínali, ale Šackij je dnes tragický pri chytaní striel! Náprah spoza veľkého vápna len vyrazil do boku, kde ho získal Haraslín. Okamžitá prihrávka pred bránu a LADISLAV ALMÁSI z malého vápna vyrovnáva na 1:1!
76
Vidíme časté otáčanie Suslova s loptou, mladík si často nemá s kým prihrať. Veľká škoda, že možno teraz nie je na ihrisku niekto ako Weiss, ktorého Suslov pôvodne striedal.
75
Pritvrdenie v osobných súbojoch, najmä z hosťujúcej strany. Pokutový kop si nevypýtal ani Kucka.
74
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETŽltá karta pre tím Kazachstan (Šušenačjev).
73
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Kazachstan:
z ihriska odchádza Astanov, prichádza Vasiljev.
z ihriska odchádza Darabajev, prichádza Žarynbetov.
72
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETBrankár Kazachstanu Šackij vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.
72
Obliehame a obliehame šestnástku súpera, ale to je málo...
71
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Albert Rusnák, prichádza Róbert Boženík.
70
Suslovovi nevyšla plánovaná parádička pri postrannej čiare, aut pre súpera.
69
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETRusnákova strela sa dvakrát poodrážala od Kazachov v šestnástke, šťastie pri Slovákoch ale nestojí...
69
Kuat chcel skôr centrovať, aj preto jeho pokus Rodák poľahky pokryl. Slováci môžu ísť dopredu.
68
Koscelník našiel hlavu Almásiho, presné zakončenie z toho nebolo. Vstupujeme do záverečnej štvrtiny.
67
Suslov bojoval o loptu pred šestnástkou, avšak proti presile v žltom jednoducho nemal šancu.
66
Protiútoky hosťom nevychádzajú, tí do nich idú prakticky len s dvomi, nanajvýš tromi hráčmi. Úloha znie jasne – udržať tesný náskok.
65
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Kazachstan:
z ihriska odchádza Ajmbetov, prichádza Šušenačjev.
z ihriska odchádza Gabyšev, prichádza Kajrov.
64
Koncovka Kucku z 30 metrov mierila dobrý meter nad. Kazachovia s postupnou rozohrávkou.
63
Konečne sme ale videli akciu z hĺbky poľa, ktorá vyústila v nebezpečné zakončenie.
62
62
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETVeľká smola na kopačke Haraslín, ktorý sa prehnal po ľavom krídle až do šestnástky a pravačkou opečiatkoval ľavé brvno!
61
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETŽltú kartu za simulovanie a pýtanie si penalty vidí Lukáš Haraslín.
60
Šackij iba boxuje center sprava, takéto neistoty môžeme v záverečnej polhodine využiť.
59
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Kazachstan:
z ihriska odchádza Orazov, prichádza Vorogovskij.
57
Hostia v žltých dresoch trochu upokojili situáciu so získaným vhadzovaním na útočnej polovici.
56
A opäť to bol mladý Suslov, ktorý po zemi neprekvapil kazašského gólmana. Ten na koncovku z 20 metrov jasne videl.
55
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETPrv Suslov takmer nachytal Šackija na "hruškách", potom sám zahral získaný roh na zadnú žrď. Tam už číhal Haraslín, ktorého hlavička skončila na brvne!
54
Kazachstan s ojedinelým brejkom v druhom polčase, hostia si faul nevypýtali.
53
Zo strednej vzdialenosti to skúsil Kucka. Skóre sa síce nemení, ale aj takýmto spôsobom dokážeme dostať súpera pod tlak.
52
52
Pokračujeme v zlepšenej hre, toto chceme vidieť.
51
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETChvátalova dobre mierená rana, Šackij iba vyráža pred seba. Na dorážku nebol zo Slovákov pripravený nik!
50
Teraz lietajúce centre do kazašskej šestnástky, so všetkými si ale hostia dokázali poradiť.
49
Spolupráca dvoch čerstvých borcov síce nevyšla, ožívajú aspoň tribúny.
48
48
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETHaraslín míňa bránu o meter, Šackij sa musel obracať. So žolíkmi z lavičky to však vyzerá sľubne.
48
Koscelník mal len dvoch spoluhráčov v šestnástke. To sa musí zmeniť.
47
Dvojitá zmena pre Slovákov, spolu s núteným odchodom Škriniara zostali Štefanovi Tarkovičovi len dve striedania. Zostáva veriť, že cez polčas sa niečo v šatni udialo, pretože prvý polčas zo slovenskej strany za veľa nestál.
46
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Vladimír Weiss, prichádza Tomáš Suslov.
z ihriska odchádza Ivan Schranz, prichádza Lukáš Haraslín.
46
Začal sa druhý polčas.
Kazachstan vedie nad Slovenskom po úvodnom dejstve po zásahu Darabajeva. Hostia pália častejšie na bránu a vôbec im nevadí, že majú menšie držanie lopty alebo málo prihrávok. Práve naopak, Slovákov vycvičili z efektivity a to jediné sa počíta. Domáci navyše musia dohrávať bez Škriniara, ktorý si natiahol sval na nohe.

Druhý polčas sa začne približne o 21:51.
45+5
Prvý polčas sa skončil.
45+5
45+5
Weiss to poslal ponad múr, zatočil to slušne, ale bránu nakoniec minul o azda meter a pol.
45+4
Vzhľadom na posledné ošetrovanie tu máme ešte jednu akciu, po ktorej sa karty spred štyroch minút obrátili. Kuat poslal k zemi Kucku, Slovensko s priamym kopom z približne 20 metrov. Pri lopte Weiss.
45+3
Astanov mierne otrasený, bude však môcť pokračovať.
45+2
Rozhodca prerušuje hru a beží do stredu ihriska, kde leží Astanov, ktorého vo vzduchu zostrelil Valjent. Na trávnik prichádza aj lekársky tím hostí.
45+1
Pekná otočka a koncovka vedľa od Lobotku. Stredopoliar Neapolu akoby dával svojim spoluhráčov najavo, čo sa od nich očakáva.
45+1
Nadstavujú sa tri minúty.
45
Valjent okamžite donútený hrať loptu v obrane. Kucka v súboji už nových kapitánov fauluje Kuata.
44
Žiaľ, Škriniar musí zísť z ihriska, na ihrisku vydržal po smolnom súboji ešte desať minút. Kapitán Slovenska si po príchode na lavičku okamžite schováva hlavu v dlaniach. Držíme palce, nech to nie je nič vážne!
43
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Milan Škriniar, prichádza Martin Valjent.
43
Lobotka zatiaľ jediným hráčom Slovenska so zakončením na konte. Na prelome minút pálil pravačkou nad.
42
Na Štadióne Antona Malatinského počuť viac pokrik "Kazachstan!" ako slovenských fanúšikov...
41
Alip si koleduje o vylúčenie, keď zozadu prebrúsil Kucku. Na toto si Kazachovia musia dávať pozor, rozhodca nastavil prísny meter.
40
Pridlhá kolmica Schranza na Almásiho. Cez polčas to bude chcieť zmeny, do útoku môžu prísť Boženík, Duda, Regáli, Strelec či zatiaľ posledný strelec reprezentačného gólu Suslov.
39
Minúty smerom k prestávke ubiehajú naozaj rýchlo. Naďalej sme bezo strely na bránu, Lobotkov pokus z konca polhodiny bol nakoniec braný ako zblokovaný.
38
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETPotrestaný žltou kartou je už aj Juraj Kucka, ktorý šiel so sklzu s Malij tvrdo.
37
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETŽltá karta počas prerušenej hre pre Alipa. Teraz úprimne neviem, prečo ju rozhodca Tohver vytiahol.
37
Schranz len krúti hlavou, takto si svoj atak po pravom krídle nepredstavoval.
36
Rodákovi pridlho trvalo, kým sa dostal k lopte, hoci Gyömbér telom odstavil útočníka. Pre brankára londýnskeho Fulhamu dopadlo všetko dobre.
35
A keď sa už center vydarí, tak je tam priveľa kazašských hráčov. Malij s prehľadom odvrátil.
34
Rusnákovi nevyšiel dribling na hranici šestnástke, Chvátalovi zase center. Škriniara vidíme späť na ihrisku, avšak jeho pohyb nie je dvakrát istý.
33
Škriniar odchádza po svojich dolu z ihriska, no nie je jasné, či bude pokračovať.
32
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETVladimír Weiss vidí žltú kartu za protesty ešte smerom k možnému penaltovému zákroku spred niekoľkých minút.
32
Škriniar sa pri sklze s Astanovom smolne pošmykol a vyzerá to tak, že si natiahol zadný stehenný sval. Náš nový kapitán potrebuje ošetrenie.
31
Šackij po centri zasahovať nemusel, navyše si pri odkope dáva riadne načas.
30
30
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETPokus o signál, hlásime prvú strelu. Síce až na konci polhodiny, ale Lobotkov volej bol ešte tečovaný. Roh.
29
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETAni nie o polminútu neskôr vidí Dosmagambetov po sklze na Koscelníka žltú kartu.
28
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETV pokutovom území padá Vladimír Weiss, ani z tohto nebude penalta! Dosmagambetov v tom bol nevinne.
27
Strely na bránu – 0:3.
26
26
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETKazachstan dal gól! Tak nejako si to Slováci pýtali. Nedôraz pri vhadzovaní pri rohovej zástavke, Astanov prihrával viac na os ihriska a ASLAN DARABAJEV z deviatich metrov šikovným zakončením prekonal Rodáka!
25
Vydýchnuť potreboval Gabyšev, situácia spred desiatich minút sa opakuje. Opadla aj snaha Weissa s Rusnákom niečo vytvoriť.
24
Hlavičkové súboje pred šestnástkou Kazachstanu sme nevyhrali, ba čo viac, Kucka s nedovoleným zákrokom na Ajmbetova.
23
V poradí už šiesty pokus Kazachov v dnešnom meraní síl šiel nad. Slováci majú v štatistike striel nulu.
22
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETKuckov prienik pozdĺž bránkovej čiary, vchod do veľkého vápna a následný pád po kontakte s Gabyševom. Penalta sa nepíska.
21
Šackij sa pohrával s nervami fanúšikov Kazachstanu, keď si nechal loptu odskočiť a odohral ju možno meter od bránkovej čiary!
20
Chvátal sa nepredral po ľavej strane, zostal bez podpory.
19
Sú to ale Kazachovia, ktorí pália zo všetkých pozícií. Orazov z 25 metrov bránu netrafil.
18
Opatrnejšie dve minúty za nami. Z pohľadu Slovákov si to už pýta viac ofenzívy.
16
Stred ihriska je príliš prehustený, cezeň to nepôjde. Rodák si pripisuje druhý zákrok duelu, keď len vrátil do hry pokus Astanova.
15
Sledujeme zaujímavú taktiku od Kazachov. Tí sa za štvrťhodinu už asi trikrát pováľali po zemi, inak tomu nebolo ani teraz. Aymbetov musel byť prvý raz aj ošetrovaný.
14
Ak oželieme prvé štyri minúty, keď sme vyprodukovali dve chyby, tak sme aktívnejším tímom na ihrisku.
13
Rusnák si myslel, že bude mať na zadnej žrdi aspoň jedného spoluhráča. Nestalo sa tak, hneď traja boli pripravený na krátku prihrávku a nie na center.
13
Arbitri to skontrolovali a zhodli sa, že na penaltu to nebolo. Pokračujeme za bezgólového stavu.
12
Rozhodcovia pomocou systému VAR ešte prešetrujú možnú ruku Kazacha. Trvá to pomerne dlho...
11
Almási bojoval o loptu v šestnástke, dokonca musel ísť aj do "nožničiek". Nevyšlo to.
10
Od hostí z východu sledujeme predovšetkým rýchle brejky. V systéme 5-4-1 sa toho veľa ani nedá vymyslieť.
9
Kazachstan odvrátil našu snahu, dlho ale na lopte nezostal. Dobrý signál pre slovenskú reprezentáciu.
8
Faul na Kucku v strede poľa, voľný kop budeme rozohrávať smerom do veľkého vápna.
7
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETKoscelníkov center sprava prepadol brankárovi Kazachstanu a razom sa nám otvorila prázdna brána. Škoda, že nikto nebol pripravený loptu doraziť do siete!
6
Škoda nedorozumenia medzi Weissom, ktorý chcel ťahať akciu stredom a Chvátalom, ktorý si osamotený pýtal loptu na kraji veľkého vápna. Prvý náznak rýchleho prechodu od zverencov Štefana Tarkoviča.
5
Ozývajú sa fanúšikovia na štadióne v Trnave. Slováci potrebujú naštartovať pokojne aj podporou z tribún.
4
4
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETĎalšia hrúbka v našej defenzíve, tentokrát od Chvátala, ktorý nabil na nohu Aymbetovovi. Jediný útočník hostí pálil nad!
3
Weiss s pokusom o prvú kolmicu, zatiaľ to nevyšlo.
2
2
Slovensko - Kazachstan: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETRozohrávka dozadu, center do šestnástky a Maliy hlavičkoval na naše šťastie len doprostred brány! Rodák si musel vydýchnuť.
2
Rodákovi nevyšla rozohrávka a hneď tu máme rohový kop pre Kazachov.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Rodák – Koscelník, Gyömbér, Škriniar (C), Chvátal – Lobotka – Schranz, Kucka, Rusnák, Weiss – Almási
Náhradníci: Plach, Takáč – Bero, Boženík, De Marco, Duda, Haraslín, Hrošovský, Regáli, Strelec, Suslov, Valjent
Trenér: Štefan Tarkovič

Kazachstan: Šackij – Gabyšev, Malij, Maročkin, Alip, Dosmagambetov – Astanov, Kuat (C), Darabajev, Orazov – Ajmbetov
Náhradníci: Sejsen, Šajzada – Ahmetov, Kajrov, Kenesov, Samorodov, Šušenačjev, Sujumbajev, Vasiljev, Vorogovskij, Jerlanov, Žarynbetov
Trenér: Magomed Adiev

Rozhodca: Kristo Tohver (Estónsko).
Na piatkový triumf 1:0 nad Bielorusmi sme sa výrazne natrápili. O jediný zásah sa postaral až striedajúci Tomáš Suslov, ktorý sa aj priznal, že jeho gólová strela strelou ani nebola. Dnes majú Slováci pod vedením trénera Štefana Tarkoviča šancu na herný reparát pred vlastným publikom.

Po prvom stretnutí skupiny sa zdá, že práve s Kazachstanom budeme bojovať o návrat do Ligy B. Kazachovia porazili Azerbajdžan dvomi gólmi Aymbetova 2:0, hoci pri pohľade na štatistiky zistíme, že mali extrémne šťastie. Držanie lopty nebolo v ich prospech, z dvoch striel na bránu vyťažili dva góly, zatiaľ čo Azerbajdžanci sa výrazne natrápili. Uvidíme, ako to bude dnes večer v Trnave.

Zaujímavosťou je, že pre Slovensko a Kazachstan pôjde o prvý vzájomný duel medzi seniormi na medzinárodnej scéne.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu Ligy národov Ligy C v skupine s poradovým číslom 3, v ktorej Slovensko privíta v Trnave Kazachstan.

Stretnutie sa začne o 20:45.