Slováci si doma zahrajú štvrťfinále. Nedostali ani jeden gól

Sportnet, TASR|8. jún 2022 o 21:18 (aktualizované 9. jún 2022 o 00:17)

Rozhodovali: Ljumovič (Č. Hora), Kostandinov (Bulh.), Popovič (Č. Hora), Šik (ČR)

ŽK: Ďuráči – Migratia, ČK: Bombicz (po 2. ŽK)

Slovensko: Pella – Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Repa, Buchel, Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner

Gruzínsko: Pchakadze – Svanidze, Ekizašvili, Koplatadze, Mirgatia, Aptsiauri, Gadelia, Berečikidze, Tevzadze, Zunturovi, Šamiladze, Kobaidze, Sardanašvili

KOŠICE. Slovenskí reprezentanti zdolali na domácich ME v malom futbale 2022 (EMF EURO) v osemfinále Gruzínsko 2:0 gólmi Dušana Dzíbelu a Adama Bombicza.

Domáci sa vo štvrtkovom štvrťfinále stretnú s hráčmi Azerbajdžanu, ktorí si v osemfinále poradili s Izraelom 3:0.

Priebeh zápasu Slovensko - Gruzínsko na ME v malom futbale 2022

I. polčas:

Prvú veľkú šancu zápasu mal v 4. minúte Rožník, ale v nádejnej pozícii netrafil loptu. Slovenský brankár Pella bol v prvom polčase opäť výrazná opora svojho tímu, no v 6. minúte ho od inkasovaného gólu zachránila žŕdka, ktorú trafil Aptsiauri.

Na radosť početnej diváckej kulisy išli Slováci do vedenia v 14. minúte, keď Dzíbela zblízka prekonal gruzínskeho brankára - 1:0. V závere prvého polčasu mali šance Zuntorovi aj Paukner, ale skóre nezmenili.

II. polčas:

V úvode druhého dejstva sa do úniku dostal Mikluš, ale loptu nemal ideálne spracovanú a Pchakadzeho neprekonal. Gruzínci v druhom polčase zvýšili ofenzívnu aktivitu, ktorú podporilo aj niekoľko zaváhaní slovenskej obrany, no brankár Pella zmaril viacero šancí súpera.

Gólovú poistku pridal v nadstavenom čase Bombicz, ktorý zakončil prečíslenie slovenského tímu - 2:0.

• Rumunsko - Česko

Domov»Halové športy»Malý futbal»Slováci si doma zahrajú štvrťfinále. Nedostali ani jeden gól