Slovan prišiel o svojho kapitána, Meszároš v tejto sezóne už nenastúpi

Zranený Andrej Meszároš (v strede).
Zranený Andrej Meszároš (v strede). (Autor: TASR)
SITA|5. dec 2016 o 13:27

Skúsený obranca sa zranil v zápase proti Omsku.

BRATISLAVA. Hokejový Slovan Bratislava sa bude musieť do konca sezóny zaobísť bez služieb kapitána Andreja Meszároša.

Skúsený obranca si v sobotňajšom zápase KHL s Avangardom Omsk (prehra 3:5) natiahol väzy v kolene a podľa vlastných slov ho čaká operácia.

"Prvá bude už zajtra a druhá potom v januári. Znamená to, že mám po sezóne, lebo stáť budem asi šesť mesiacov," cituje 31-ročného Meszároša Rádio Slovensko.

V čase chýbajúcich víťazstiev a bodov v boji o play-off a tiež meškajúcich výplat je dlhodobá absencia Meszároša ďalším tvrdým direktom, ktorý postihol kabínu Slovana v tomto ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy.

Slovanisti v pondelok odcestovali na trojzápasový trip do Bieloruska, Fínska a Lotyšska len s devätnástimi hráčmi. Tréner Miloš Říha má k dispozícii dvoch brankárov, siedmich obrancov a desiatich útočníkov.

Meszároš sa zranil v súboji proti Omsku:

Okrem Meszároša Slovanu aktuálne chýbajú aj Radek Smoleňák (kľúčna kosť), viróza trápi Tomáša Starostu s Filipom Novákom, dlhodobo sú na listine zranených aj Marek Viedenský (koleno), Václav Nedorost (rameno), Pavol Skalický (záprstná kostička), Jakub Valský (zlomený prst), Tomáš Kubalík (koleno), Andrej Šťastný (väzy v kolene) a Patrik Luža (väzy v členku).

Slovan nastúpi v utorok o 17.30 h na ľade Dinama Minsk, vo štvrtok ho v rovnakom čase čaká Jokerit Helsinki a výjazd zakončí v sobotu od 16.00 h v Rige.

Slovan Bratislava podľahol Omsku: fotogaléria

5.12.2016

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»KHL»Slovan prišiel o svojho kapitána, Meszároš v tejto sezóne už nenastúpi