Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovan chce postúpiť do play-off, kapitánom bude Surový

Na tlačovej konferencii panovala optimistická nálada a odhodlanie uspieť v začínajúcej sezóne KHL. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 24. aug 2015 o 13:34

Dobrý pocit zo zloženia kádra má aj kapitán Tomáš Surový.

BRATISLAVA. Slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava vstupuje do novej sezóny s cieľom potešiť fanúšikov kvalitnými výkonmi a postúpiť po dvojročnej prestávke do play off.

Vedenie si takisto želá, aby mužstvo nemuselo čeliť takým finančným problémom, aké ho sprevádzali v minulom ročníku a odohralo sezónu v pokojnejšej atmosfére.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v hektických časoch, trvajúcich prakticky od minulej sezóny, udržať KHL v Bratislave a zúčastniť sa ôsmeho ročníka. Musím v tejto súvislosti poďakovať vedeniu KHL, ktoré sa veľmi silno angažovalo do rokovaní a podarilo sa aj vďaka nemu udržať súťaž na Slovensku," uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii generálny manažér a predseda predstavenstva Slovana Maroš Krajči.

Hráčom Slovana meškali výplaty od novembra, finančná neistota sa v uplynulom ročníku podpísala aj pod výkony tímu, ktorý napokon skončil v Západnej konferencii na poslednom mieste.

Po skončení sezóny bola dlho nejasná ďalšia budúcnosť bratislavského klubu, napokon však po dlhých rokovaniach zotrval v prestížnej nadnárodnej súťaži. Podmienkou na zotrvanie v KHL bolo aj vyrovnanie záväzkov, respektíve dohoda s hráčmi na splátkových kalendároch.

"Rád by som sa poďakoval hráčom, ktorí napriek známym problémom dohrali minulú sezónu a ukázali veľké srdce. S grom hráčov sme sa dohodli na nových zmluvách a záväzky už priebežne doplácame. Verím, že v zložitých časoch máme dostatočné možnosti, aby sme rozbehli sezónu a veľkým oblúkom sa vyhli problémom, ktoré sme mali. Veľký optimizmus nám dodávajú rokovania s partnermi a posledné podpisy zmlúv s hráčmi. Tešíme sa na novú sezónu, veríme, že bude oveľa pokojnejšia a vyrovnanejšia, ako tá minulá," pokračoval Krajči.

Skúsená kostra tímu

Mužstvo sa bude v novej sezóne opierať o kanadskú brankársku dvojicu Barry Brust a Michael Garnett, v obrane pokračuje Michal Sersen, Cam Barker, vrátil sa Tomáš Starosta i Ivan Švarný.

Ofenzívnym lídrom by mal byť opäť Ladislav Nagy, novým kapitánom je Tomáš Surový, ktorý vo funkcii nahradil Milana Bartoviča.

V mužstve zostalo aj slovinské duo Žiga Jeglič - Rok Tičar, takisto český center Václav Nedorost. Z útočných posíl stoja za zmienku Marek Viedenský či Lukáš Kašpar.

"S týmto kádrom chceme určite postúpiť do play off. Radi by sme v najbližších dňoch ešte posilnili mužstvo, počkáme si na mená, ktoré vypadnú z kempov NHL. Na brankárskom poste sme určite silnejší ako v minulej sezóne, máme k dispozícii dvoch skúsených brankárov, ktorí budú trénovať pod vedením slávneho Toma Barrassa. Ak sa nám podarí získať ešte jedného ofenzívneho beka na presilovky, plus do útoku jedného hráča, tak bude tím silnejší ako vlani," vyhlásil Krajči.

"Belasí" chcú aj v nadchádzajúcom ročníku stavať na slovenských hráčoch.

"Snažili sme sa dotiahnuť späť hráčov, ktorí dohrali v mužstve minulú sezónu. Usilovali sme sa angažovať slovenských hokejistov a z 90 percent sa nám to podarilo. Máme ešte priestor na doplnenie kádra," povedal nový tréner Miloš Říha, ktorý na lavičke nahradil Fína Petriho Matikainena.

Príprava im vyšla

Slovan má za sebou vydarenú prípravu, z desiatich súbojov prehral iba dva, pričom získal skalpy Salavatu Julajev Ufa, Torpeda Nižnij Novgorod, českého Zlína, Komety Brno či Vítkovíc.

"Príprava prebehla rovnako ako tvorba kádra hekticky, do poslednej chvíle sme nevedeli, kam vycestujeme. Napokon ale dopadla veľmi dobre, hráči pristúpili k zápasom veľmi zodpovedne, to sa týka aj hráčov, ktorí boli u nás na skúške. Som s ňou veľmi spokojný. Pravda, osem víťazstiev ešte nič neznamená, ale určitú formu či zodpovednosť hráčov to ukázalo. Môžeme povedať, že sme urobili kopec práce, aby sme pôsobili dôstojne v KHL," vyjadril sa český kouč.

Pri posudzovaní tímových ambícií bol Říha opatrnejší ako manažér klubu.

"Chceme hrať tak, aby hráči po zápasoch mohli povedať, že dali do nich všetko. Aby si priklonili fanúšikov na svoju stranu a tí sa stali naším šiestym hráčom. Od toho sa budú potom odvíjať tímové ciele."

Říha nechcel prezradiť meno brankára, ktorý sa od začiatku postaví medzi žrde v stredajšom úvodnom dueli sezóny proti Admiralu Vladivostok (o 19.30 v Slovnaft Aréne).

"Vždy som zvykol brankárov striedať. Máme dvoch vyrovnaných gólmanov, o Brustovi aj Garnettovi môžem povedať, že sú pokojní, pohodoví. Budeme ich točiť podľa súpera, podľa toho, ako sa budú cítiť a ako to mužstvo bude zvládať," vyslovil sa tréner.

Porovnávať ešte nechcel

Dobrý pocit zo skladby tímu má aj nový kapitán Slovana Tomáš Surový.

"Chcem sa poďakovať fanúšikom za minulý rok, že pri nás stáli aj v ťažkých časoch. Radi by sme ich potešili lepšími výsledkami. Všetci sa už tešíme na ostrý štart súťaže. Je výhodou, že začíname doma, na druhej strane tým padá na naše plecia väčšia zodpovednosť, aby sme dobre začali," povedal reprezentačný útočník.

V závere minulej sezóny vyhral Slovan aj nad Petrohradom.

Porovnávať silu kádra s tým minulosezónnym je podľa neho ešte priskoro.

"Mám však dobrý pocit z mužstva, je to mix skúsených i mladých hráčov, ktorí dodajú tímu dravosť. Je na nás starších, aby sme mužstvu dodali skúsenosti a aby všetko do seba správne zapadlo ako puzzle."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.