Slováci v kvalifikácii ME 2010 zdolali Kazachstan

SITA|19. mar 2009 o 20:08

Slovenská futsalová reprezentácia uspela vo svojom štvrtkovom úvodnom stretnutí na turnaji 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2010, keď v španielskom Badajoze vyhrala nad výberom Kazachstanu 4:3...

BADAJOZ. Slovenská futsalová reprezentácia uspela vo svojom štvrtkovom úvodnom stretnutí na turnaji 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2010, keď v španielskom Badajoze vyhrala nad výberom Kazachstanu 4:3 (2:1). Zverenci trénera Milana Kollára prehrávali od 7. min po góle Pengrina, ale o štyri minúty neskôr vyrovnal Gabriel Bartošek. Tesne pred zmenou strán poslal Slovákov do vedenia najlepší futsalista SR za rok 2008 Peter Haľko. Po prestávke slovenský tím za necelých päť minút nazbieral tri fauly a v zostávajúcom čase musel hrať opatrnejšie. To potrestal v 26. min vyrovnávajúcim gólom Sulejmenov a ten istý hráč o ďalšie tri minúty poslal Kazachstan do vedenia. Vzápätí však na 3:3 vyrovnal svojim druhým presným zásahom v stretnutí Peter Haľko a o päť minút neskôr hráč majstrovského Slov-maticu FOFO Bratislava skompletizoval hetrik a upravil na 4:3. Gólová prestrelka pokračovala aj ďalej, na vyrovnávajúci zásah Kononenka odpovedal Peter Kozár a na konečných 6:4 uzatvoril na konci 37. min Ladislav Mikita. Na Slovákov v piatok o 18.30 h SEČ čaká výber Moldavska, v nedeľu o 21.00 h SEČ si zmerajú sily s domácim Španielskom.

Výsledok:

Slovensko - Kazachstan 6:4 (2:1)

Góly: 11. Bartošek, 18., 31. a 36. Haľko, 37. Kozár, 37. Mikita - 7. Pengrin, 26. a 30. Sulejmenov, 36. Kononenko

ŽK: 13. Mikita (SR), ČK: 37. Sulejmenov (Kazach.)