Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Sládek odchádza z Myjavy na hosťovanie do Oostende

Peter Sládek (vpravo) (Autor: TASR)
SITA|25. okt 2013 o 13:35

Slovenský futbalista odchádza s definitívnou platnosťou zo Spartaka Myjava.

MYJAVA. Peter Sládek odchádza s definitívnou platnosťou zo Spartaka Myjava. Novým pôsobiskom 24-ročného útočníka (nar. 7. júla 1989) bude nováčik najvyššej belgickej súťaže K. V. Oostende. "Peter bude zatiaľ na hosťovaní, platnom do 30. júna 2014. Je tam zakotvená aj opcia na prestup. Pre hráča je účinkovanie v Belgicku určite výzva," informoval v piatok popoludní agentúru SITA generálny manažér v súčasnosti druhého tímu corgoňligovej tabuľky z Myjavy Peter Halabrín.

Ako je známe, už začiatkom septembra bol Sládek blízko k odchodu do Oostende. "Transfer vtedy zlyhal pre nedotiahnutie administratívnych záležitostí. My sme dodali všetky potrebné dokumenty. Problém nastal v systéme, v ktorom sa nestihlo všetko zrealizovať. Špeciálna komisia FIFA sa teraz zaoberala aj prípadom Petra a uvoľnila tento transfer," dodal Peter Halabrín.

V uplynulej sezóne najvyššej slovenskej súťaže nastrieľal Sládek 10 gólov, v tomto corgoňligovom ročníku má na konte dva presné zásahy. Od posledného augustového dňa a účasti v dueli 8. kola proti MFK Košice však už v myjavskom drese "nútene" pauzoval, kým sa prípad nevyriešil. Futbalová kariéra Petra Sládeka bude pokračovať v Belgicku.

Súvisiace články