Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Futbalovému Slovanu opäť uzavreli štadión, tentoraz aj v domácej súťaži

Roztržka hráčov oboch mužstiev po strelení gólu Slovana počas dohrávky 8. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
Sportnet|27. sep 2019 o 12:49

Na najbližší zápas môžu prísť iba deti.

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú sobotňajšie domáce stretnutie 10. kola Fortuna ligy proti Nitre pred prázdnymi tribúnami.

Úradujúci majster musí navyše zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ho potrestala za hrubé násilné správanie sa divákov počas derby so Spartakom Trnava v 8. kole Fortuna ligy (2:0).

Nedostatočná organizácia

Medzi previneniami sa uvádzajú vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a prezidenta SFZ, použitie pyrotechniky s následným spôsobením požiaru, vhodenie plastových pohárov a papierov na hraciu plochu s následným prerušením stretnutia a vbehnutie divákov domácich na ihrisko s následným napadnutím hráča.

Disciplinárka vytkla Slovanu nedostatočnú organizáciu, ktorá mala za následok umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky, hromadného vniknutia divákov na ihrisko a dopustenie fyzického napadnutia hráča divákom.

Fortuna liga 2019/2020: ŠK Slovan Bratislava - Spartak Trnava: fotogaléria

12.2.2020

Okrem uzavretia štadióna a pokuty uložila slovanistom ochranné opatrenie, spočívajúce vo zvýšení počtu členov usporiadateľskej služby v sektore C na domáce stretnutia.

Podľa pravidiel SFZ sa môžu na sobotňajšom zápase s Nitrou zúčastniť deti do 15 rokov v sprievode 1 dospelej osoby na 10 detí a funkcionárov klubov, v počte 30 osôb, uvádza sa v správe DK SFZ.

Potrestali aj Trnavu

Slovan mal zatvorené hľadisko pre platiacich priaznivcov aj v prvom zápase skupinovej fáze Európskej ligy proti tureckému Besiktasu Istanbul, na tribúnach v tomto súboji bolo cez päťtisíc detí do 14 rokov.

Rovnaká sankcia čaká na Slovan aj v súboji proti anglickému Wolverhamptonu Wanderers tiež v Európskej lige, v danej záležitosti sa Slovan rozhodol odvolať proti verdiktu Európskej futbalovej únie (UEFA).

"Rovnako ako pri rozhodnutiach UEFA, aj v tomto prípade apelujeme na všetkých priaznivcov Slovana, aby sa do budúcna vyhli prejavom, ktoré sa udiali na derby. Ako sme už spomenuli, dvom jednotlivcom, ktorí vybehli zo sektora na hraciu plochu, bude udelený doživotný zákaz vstupu na zápasy ŠK Slovan. Rovnako prebieha identifikácia tých jednotlivcov, ktorí hádzali predmety na hraciu plochu, pričom budú tiež potrestaní v podobe zákazu navštevovať zápasy ŠK Slovan," uvádza sa v stanovisku bratislavského klubu.

Trest dostal aj Spartak Trnava.

Za vulgárne pokriky, poškodenie zariadenia štadióna, hrubé urážky SFZ, hrubé urážky prezidenta SFZ, použitie a vhodenie pyrotechniky na HP a do hľadiska s následným prerušením stretnutia musí zaplatiť pokutu 4 000 eur.

Súvisiace články