Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Najväčšou základňou sú amatéri a deti. SFZ rokoval o možnom dohratí súťaží

(Autor: ilustračné - Robo Michalec)
Ivan Mriška|4. mar 2021 o 19:55

Rozbehnúť chce aj Slovnaft Cup.

BRATISLAVA. Futbal na Slovensku hrá takmer stotisíc registrovaných členov. Drvivá väčšina však aktuálne sedí doma. Pre opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu.

Povolenie hrať majú zo 409 súťaží len dve, Fortuna liga a druhá liga. Aktuálne teda nie je v hre ani pol percenta futbalistov.

Stretnutie Kováčika a Husára

Vážnosť situácie si uvedomuje aj Slovenský futbalový zväz. So súčasným stavom spokojný nie je.

„Zväz kvituje, že vláda v tejto náročnej pandemickej situácii povolila hrať dve najvyššie profesionálne súťaže mužov. Najväčšou základňou slovenskej futbalovej rodiny sú však amatéri a mládež,“ uvádza na oficiálnej stránke.

Prezident SFZ Ján Kováčik rokoval o možnom reštarte tréningového procesu so štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivanom Husárom.

Na stretnutí boli prítomní aj generálny sekretár SFZ Peter Palenčík a generálny riaditeľ sekcie športu Peter Dedík.

Záujem dohrať Slovnaft Cup

SFZ hľadá vhodný spôsob, ktorý by zabezpečil obnoviť tréningový proces a dohrať mládežnícke, amatérske súťaže a Slovnaft Cup.

„Prešli sme viaceré možnosti ako naložiť s pohárovou súťažou dospelých a akonáhle sa dopracujeme k naplneniu niektorého z variantov, budeme o tom informovať,“ vyjadril sa Ján Kováčik.

Ďalšou témou stretnutia bolo hľadanie spôsobu a zabezpečenia kľúčových podmienok pri organizovaní medzištátnych zápasov áčka.

„SFZ si aj v tejto zložitej situácii života uvedomuje podstatné miesto športu a futbalu ako prostriedku prevencie pred chorobami, vplývajúce na ľudské zdravie a posilňujúce imunitu človeka,“ uvádza zväz.


Husár: Čísla musia byť lepšie

Od 15. decembra máme pripravený systém na to, ako otvárať športoviská, ako športovať v jednotlivých športoch v interiéroch, v exteriéroch, na plavárňach, v telocvičniach, lyžiarskych strediskách.

Toto všetko je nachystané, ale platiť to môže až vtedy, keď budú čísla lepšie. Keď sa prehupneme aspoň do tej bordovej fázy.

Zatiaľ riešime detaily s konzíliom, ktoré je prvou inštanciou na schvaľovanie dokumentov a ja pevne verím, že tento týždeň sa už definitívne dohodneme na tom, aby semafor bol verejný, zverejnený a vysvetlený.

A potom máme aj dostatok času na to, aby sme v ňom vychytali nejaké muchy, povedal pre TASR štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár.


Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články