Oslabený Inter takmer otočil zápas, nakoniec sa tešil Juventus

Futbalisti Interu v oslabení prehrali s Juventusom.
Futbalisti Interu v oslabení prehrali s Juventusom. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. apr 2018 o 20:18

Pozrite si sumár výsledkov sobotných zápasov Serie A.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v ostrosledovanom sobotňajšom zápase 35. kola talianskej serie A na štadióne Interu Miláno 3:2 po veľkej dráme.

Obhajca potvrdil post lídra a pred druhým Neapolom má náskok 4 body. V drese domácich odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

Majster na San Sire viedol a navyše domáci Matias Vecino dostal červenú kartu v 15. minúte. Inter ale aj v oslabení otočil, no v záverečných minútach dvakrát inkasoval a neurobil tak radosť Neapolu.

V prvom sobotňajšom zápase zvíťazil semifinalista Ligy majstrov 2017/2018 AS Rím nad Chievom Verona 4:1.

Hráči AS viedli už od 9. minúty, keď gólmana Stefana Sorentina prekonal zblízka český reprezentant Patrik Schick. Do polčasu stihli Rimania zásluhou Edina Džeka zvýšiť na 2:0.

V druhom dejstve hrali domáci od 56. minúte bez vylúčeného Juana Jesusa. Napriek oslabeniu v 65. minúte presne namieril Stephan El Shaarawy a už o dve minúty neskôr pridal štvrtý gól umiestnenou strelou k žrdi z dvadsiatich metrov opäť bosniansky útočník Džeko.

Hostia zaznamenali čestný úspech až dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, keď sa po rohovom kope v pokutovom území najlepšie zorientoval Roberto Inglese a hlavou poslal loptu za chrbát brazílskeho brankára Alissona.

Serie A 2017/2018 - 35. kolo, výsledky:

AS Rím - Chievo Verona 4:1 (2:0)
Góly:
40. a 67. Džeko, 9. Schick, 65. El Shaarawy - 88. Inglese, ČK: 56. Jesus (AS)

Inter Miláno - Juventus Turín 2:3 (0:1)
Góly:
52. Icardi, 65. Barzagli (vlastný) - 13. Costa, 87. Cuadrado, 89. Higuain, ČK: 15. Vecino (Inter)
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Oslabený Inter takmer otočil zápas, nakoniec sa tešil Juventus