Rybáriková v Istanbule končí, zdolala ju Urszula Radwaňská

Magdaléna Rybáriková skončila svoju púť na turnaji v Istanbule v semifinále.
Magdaléna Rybáriková skončila svoju púť na turnaji v Istanbule v semifinále. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
TASR|25. júl 2015 o 18:06

Bojovali takmer dve a pol hodiny. Slovenka Magdaléna Rybáriková napokon proti Poľke Urszule Radwaňskej neuspela. Prehrala po trojsetovom boji.

ISTANBUL - semifinále

(dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Urszula Radwaňská (Poľ.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:3, 4:6, 6:3

/za 145 minút/

Lesja Curenková (Ukr.) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:2

ISTANBUL. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zostala pred bránami finále turnaja WTA v Istanbule. V sobotňajšom semifinálovom súboji dvoch nenasadených hráčok prehrala s Poľkou Urszulou Radwaňskou po trojsetovom boji 3:6, 6:4 a 3:6.

Zápas trval 2:25 h.

Rybáriková vstúpila do zápasu lepšie a viedla 3:1. Potom prehrala päť hier za sebou. A za tridsaťpäť minút stratila prvý set v pomere 3:6.

V druhom si vybudovala náskok 5:2 a súperku k zvratu nepustila. Rozhodujúci tretí set však patril Radwaňskej. Tá získala rozhodujúci brejk v ôsmej hre na 5:3. A následne pri svojom podaní premenila druhý mečbal.

Rybáriková si z Istanbulu odniesla stodesať bodov do rebríčka i prémiu 11.500 amerických dolárov.

Magdaléna Rybáriková v semifinále v Istanbule neuspela. FOTO - Ilustračné SITA/AP.

Radwaňská sa vo finále stretne s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou, ktorá si v dvoch setoch poradila s Kirsten Flipkensovou z Belgicka.