Ružomberčanky zdolali Landes, do play-off idú z 1. miesta

Katarína Tetemondová (vpravo) a Sarah Dusfar z tímu Basket Landes.
Katarína Tetemondová (vpravo) a Sarah Dusfar z tímu Basket Landes. (Autor: SITA/AP)
SITA|7. dec 2011 o 18:44

Basketbalistky Ružomberka zvíťazili v stredajšom stretnutí záverečného 6. kola G-skupiny Európskeho pohára FIBA nad Basketom Landes presvedčivo 85:66.

RUŽOMBEROK. Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok zvíťazili v stredajšom stretnutí záverečného 6. kola základnej G-skupiny Európskeho pohára FIBA 2011/12 nad francúzskym tímom Basket Landes presvedčivo 85:66 (40:36).

Z 1. miesta v tabuľke tak postúpili do play-off európskej pohárovej súťaže č. 2.

Najväčšou hviezdou súboja bola Američanka v službách MBK Carmen Guzmanová, ktorá nastrieľala do súperovho koša rovných 30 bodov, medzi nimi až šesť trojok.

ico

Výsledok - streda:

MBK Ružomberok (SR) - Basket Landes (Fr.) 85:66 (17:18, 23:18, 22:12, 23:18)

Zostava a body Ružomberka: Guzmanová 30 (6 trojok), Bučáková 15 (3), Tetemondová 13 (3), Štěpánová 3, Lásková 2 (Černáková 11, Anderssonová 6, Brezániová 5, Felixová a D. Baburová po 0)

Najviac bodov Landes: Le Gluherová-Canová 19, Humphreyová 10

TH: 13/10 - 23/20, fauly: 20 - 19, trojky: 13 - 2

Za nepriaznivého stavu 6:7 potiahli Ružomberčanky 8-bodovú šnúru - trojkami sa zaskveli Guzmanová a Tetemondová - na 14:7 v 6. min. Prirýchlo však prišli o črtajúci sa sľubný náskok; hostky sa 33 s pred koncom I. štvrtiny ujali vedenia 18:17.

Zverenky Ivana Kurillu si v úvode druhej desaťminútovky "vzali späť" požičané. V 12. min zakončila Bučáková trojkou ružomberský protiútok a MBK viedol 25:20. Ešte väčší odstup mali Liptáčky aj v závere prvého polčasu (40:34).

Druhú dvadsaťminútovku začali domáce hráčky oveľa lepšie ako prvú. Vydareným úsekom 12:4, o ktorý sa dvoma trojkami pričinila takmer neomylná Guzmanová, odskočili súperkám na rozdiel 12 bodov (52:40) na začiatku 26. min. Zakrátko - po ďalšej trojke spomínanej americkej strelkyne - už svietil na tabuli stav 55:45.

Záverečná štvrtina už bola jasne v réžii domácich basketbalistiek. V 34. min narástol ich náskok na bezpečných 20 bodov 72:52 a o zaslúženom víťazstve a postupe z 1. priečky nebolo najmenších pochýb.

Ivan Kurilla, tréner Ružomberka: "Od začiatku som tvrdil, že ide o mimoriadne dôležitú skupinu, v ktorej je nutné držať si domácu nezdolateľnosť a niečo priniesť z vonku. Nám sa podarilo vyhrať práve vo Francúzsku. Dokázali sme vyhrať ťažkú skupinu. Základom nášho úspechu bola veľmi dobrá obrana a vynikajúci výkon Guzmanovej."

Tabuľka G-skupiny:

1. Ružomberok 6 4 2 485:435 10

2. Landes 6 3 3 418:421 9

3. Belehrad 5 2 3 363:367 7

4. Sion 5 2 3 342:385 7

Domov»Halové športy»Basketbal»Ružomberčanky zdolali Landes, do play-off idú z 1. miesta