Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Jurkemik: S futbalovým menom Slovenska by sa nemalo hazardovať

Ondrej Duda (v strede) v zápase Slovensko - Izrael. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|15. okt 2020 o 17:48

Bývalý tréner hodnotí reprezentáciu.

Rozhovor pre denník SME

Slovenskí futbalisti zvládli semifinále play off o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy proti Írsku, ale následne sklamali v súbojoch Ligy národov proti Škótsku (0:1) a Izraelu (2:3).

„Keď už to nejde herne, tak sa musí hráč prekonať, bojovať a drieť,“ tvrdí bývalý reprezentačný tréner LADISLAV JURKEMIK.

Ako hodnotíte posledné zápasy slovenských futbalistov proti Írsku, Škótsku a Izraelu?

Proti Írsku sme hrali bojazlivo. Keď hráči začali kombinovať, Íri boli z toho hotoví. Hoci sme postúpili až po penaltách, bolo to zaslúžené. Íri nič neukázali. V Škótsku sme boli jaloví. Je škoda, že tam nehrala najlepšia zostava.

Argument, že hráči proti Írsku odohrali 120 minút, neprichádza do úvahy. Dobre trénovaný hráč musí za tri dni zregenerovať. V tom zápase chýbala súhra. Takto by sa nemalo hazardovať s futbalovým menom Slovenska.

Nehazardovali s ním Slováci aj proti Izraelu?

Problémom je, že niektorí hráči vo svojich kluboch nehrávajú, chýba im zápasové tempo. Proti Izraelu mužstvo odišlo v 60. minúte. Potvrdilo sa, že hráči sú slabo kondične pripravení. To nie je vina reprezentačného trénera.

Nevyužili sme, že Izrael bol zdolateľný. Takého otvoreného súpera, ktorý urobil toľko chýb v rozohrávke, už nikdy nebudeme mať. Keď sme napádali, súper robil chyby. Mohli sme to viac využiť.

V druhom polčase sme sa dali len do defenzívneho postavenia. Tri kroky doľava, tri kroky doprava. Tak sa kondíciou neplytvá.

Kým proti Írsku a Škótsku hrala defenzíva zodpovedne a spoľahlivo, proti Izraelu totálne horela. Čím si to vysvetľujete?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články