Ronaldo strelil päť gólov. Už teraz je legendou, vraví Benitez

Ronaldo strelil Espanyolu päť gólov.
Ronaldo strelil Espanyolu päť gólov. (Autor: TASR /AP)
TASR|12. sep 2015 o 18:12

Cristiano Ronaldo prekonal v historických tabuľkách Raula Gonzaleza i legendárneho Alfreda di Stefana.

BARCELONA. Futbalisti Realu Madrid deklasovali v 3. kole španielskej Primera División Espanyol Barcelona na jeho pôde 6:0.

Cristiano Ronaldo sa zaskvel piatimi gólmi a s 231 presnými zásahmi sa stal najlepším strelcom klubu v La Lige. Portugalský reprezentant prekonal Raula Gonzaleza i legendárneho Alfreda di Stefana.

Real Madrid zdolal Espanyol 6:0.

V historickej tabuľke mu v rámci najvyššej španielskej súťaže patrí štvrtá priečka za Lionelom Messim (285), Zarrom (251) a Hugom Sánchezom (234).

Ronaldo v prvom polčase zaznamenal v priebehu 12 minút čistý hetrik. Päť presných zásahov v jednom zápase si pripísal na konto aj v minulej sezóne pri demontáži Granady (9:1).

"Čísla hovoria sami za seba. Už teraz patrí medzi klubové legendy a to má ešte len tridsať rokov. Jeho gólový účet bude rásť a uvidíme, kde sa zastaví. Je to fenomenálny hráč," pochválil svojho zverenca Benitez.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v šlágri kola na pôde Atletica Madrid 2:1 a sú na čele tabuľky so ziskom deviatich bodov.

O triumfe Kataláncov rozhodol v 77. minúte Lionel Messi, ktorý prišiel na ihrisko po hodine hry.

"Tak sme sa dohodli pred zápasom. S Leom sme nechceli nič riskovať, nemal veľa tréningov za sebou" citovala agentúra dpa trénera Kataláncov Luisa Enriqueho.

Domáci sa ujali vedenia zásluhou Fernanda Torresa, no Barca bleskovo odpovedala vďaka Neymarovi.

Primera División

Espanyol Barcelona - Real Madrid 0:6 (0:4)

Góly: 7., 17., 20., 61. a 81. Ronaldo (Druhý z 11 m), 28. Benzema, 32.155 divákov

Atletico Madrid - FC Barcelona 1:2 (0:0)

Góly: 51. Torres - 55. Neymar, 77. Messi, 53.491 divákov

Sporting Gijon - FC Valencia 0:1 (0:0)

Gól: 90+1. Alcacer, 23.206 divákov

Domov»Futbal»Španielsko»Ronaldo strelil päť gólov. Už teraz je legendou, vraví Benitez