Real Madrid má záujem o Diega Forlána

Diego Forlán
Diego Forlán (Autor: TASR/AP)
SITA|10. nov 2010 o 11:10

Najlepší hráč posledných MS Diego Forlán by mohol prestúpiť z Atlética Madrid do konkurenčného Realu.

MADRID. Uruguajský futbalový reprezentant a hráč Atlética Madrid Diego Forlán by sa mohol stať v španielskej metropole novou akvizíciou konkurenčného Realu. Vedenie "bieleho baletu" by 31-ročného útočníka mohlo údajne získať v zimnom prestupovom období za 18 miliónov eur. Informoval o tom španielsky denník Marca.

Ponuku za Diega Forlána Coraza medzi dvoma madridskými veľkoklubmi údajne predložil nemenovaný sprostredkovateľ.

V špekulatívnej rovine sa uvažuje o tom, že uruguajská hviezda nemá práve najlepší vzťah s koučom Atlética Quiquem Sánchezom Floresom, a tak by zrejme uvítal prestup do slávnejšieho a úspešnejšieho Realu. Forlánovi, ktorý bol s piatimi gólmi spolu so Španielom Davidom Villom, Holanďanom Wesleym Sneijderom a Nemcom Thomasom Müllerom najlepším kanonierom MS 2010, sa po úspešnom účinkovaní v Juhoafrickej republike na klubovej úrovni strelecky trápi.

"Všetci hráči, ktorí zažiarili na svetovom šampionáte, majú v prvých mesiacoch novej sezóny nejaké problémy vo svojich kluboch. Tušili sme, že sa to stane aj Diegovi. Sme však trpezliví. Poskytujeme mu čo najviac času aj priestoru a veríme, že už čoskoro sa chytí," nechal sa počuť tréner Atlética Madrid Quique Sánchez Flores.

Okrem spomenutého Realu Madrid prejavili o bývalého hráča Independiente Buenos Aires, Manchestru United a Villarrealu Forlána záujem aj anglický tím Tottenham Hotspur a taliansky klub Juventus Turín.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Španielsko»Real Madrid má záujem o Diega Forlána