Rančíkov Nymburk remizoval so Zgorzelcom

SITA|19. feb 2008 o 21:26

PARDUBICE 19. februára (SITA) - Druhá v hierarchii európskych pohárových basketbalových súťaží mužov ULEB Cup vstúpil v utorok do vyraďovacej fázy. Dramatický šestnásťfinálový duel so slovenskou účasťou ...

PARDUBICE 19. februára (SITA) - Druhá v hierarchii európskych pohárových basketbalových súťaží mužov ULEB Cup vstúpil v utorok do vyraďovacej fázy. Dramatický šestnásťfinálový duel so slovenskou účasťou videlo česko-poľské publikum v zaplnenej pardubickej ČEZ Arene, kde Nymburk hostil tím PGE Turów Zgorzelec. V domácom drese sa ako jedna z opôr predstavil aj slovenský pivot Radoslav Rančík a hoci zaostal za svojím skvelým priemerom zo skupinovej fázy (20,5 bodu na zápas), stal sa s 15 bodmi druhým najlepším strelcom českého družstva aj stretnutia. Zápas dvoch rôznych polčasov mal skvelú kulisu, sledovalo ho 10 640 divákov, ktorí v prvej polovici videli jasnú prevahu Nymburku vyjadrenú 13-bodovým vedením. Po prestávke sa obraz hry rapídne zmenil a poľský súper sa najmä úspešnými trojkovými pokusmi, ktoré mu v prvých dvoch štvrtinách vôbec nevychádzali, dostal až do päťbodového vedenia. Čerstvý držiteľ ocenenia pre najlepšieho slovenského basketbalistu uplynulého roka Rančík mal v predposlednom útoku domácich v rukách trojku, ale kôš netrafil. Napokon ho však zastúpil kapitán Nymburku Ladislav Sokolovským, ktorý trojbodovou strelou v záverečných sekundách vyrovnal na konečných 61:61 a stal sa najlepším strelcom duelu. Odveta je na programe o týždeň v utorok 26. februára v libereckej Tipsport Aréne, kde hrá poľský Zgorzelec svoje domáce zápasy ULEB Cupu.