PVP - Nádej Prešova trvala len polčas

SITA|16. feb 2008 o 21:44

VALLADOLID 16. februára (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v európskych pohárových súťažiach 2007/2008 prehrou o deväť gólov. Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli v sobotňajšej ...

VALLADOLID 16. februára (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v európskych pohárových súťažiach 2007/2008 prehrou o deväť gólov. Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli v sobotňajšej odvete osemfinále Pohára víťazov pohárov v španielskom Valladolide 29:38 (16:17). Slovenský šampión ťahal za kratší koniec aj pred týždňom v domácom prostredí (29:33), a tak podľa očakávania postúpil do štvrťfinále minuloročný semifinalista Ligy majstrov.

Výsledok - sobota - Pohár víťazov pohárov mužov - osemfinále - odveta:

BM Valladolid (Šp.) - Tatran Prešov (SR) 38:29 (17:16) - prvý zápas: 33:29, do štvrťfinále postúpil Valladolid

Najviac gólov za Valladolid: Rentero 9/5, Fernández 8, Prieto 4

Zostava a góly Prešova: Bakša, M. Meluš - Marušák, T. Mažár 1, Huňady 2, Michal Urban, Pekár 4, Fuňak, Radčenko 6, Tumidalský 8, Mikéci, Kozlov 6/3, S. Mažár 1/1, Dudáš 1

Pok. hody: 8/6 -7/4, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Nybo a Poulsen (obaja Dán.), 2700 divákov

Priebeh: 3:1, 7:3, 9:6, 12:10, 14:12, 15:15, 17:16, 21:19, 25:21, 28:23, 31:23, 34:27, 38:29.

Lepšie začali domáci, ktorí vyhrali úvodnú desaťminútovku 7:3. Prešovčania však nepriaznivému vývoju nepodľahli. Po dvadsiatich minútach prehrávali už len 10:12 a v 27. min sa im dokonca podarilo vyrovnať na 15:15. Diváci sa nestačili čudovať, že slovenský majster drží krok s favoritom. Relatívne priaznivý výsledok si zverenci trénera Liptáka udržali do polčasovej prestávky, na ktorú odchádzali len s jednogólovým mankom 16:17. Španieli však po zmene strán pridali. V 40. min opäť viedli rozdielom štyroch gólov 25:21, o desať minút neskôr bol stav 31:23 a vzápätí 34:23 v prospech Valladolidu. Ten už zdramatizovanie duelu nepripustil a napokon zvíťazil nad Prešovom 38:29.

Hlas:

Marián Magdoško (športový riaditeľ Tatrana Prešov): "Prvý polčas sme odohrali veľmi dobre, hoci nám dánski arbitri nič nedarovali. O ich tendenčnom rozhodovaní svedčí aj to, že nám v závere prvej tridsaťminútovky neuznali gól, ale po zásahu delegáta EHF napokon presná trefa Tumidalského predsa len platila. Brankár Bakša mal opäť dobré zákroky, fungovala nám vysunutá obrana 2-4, v útoku sme hrali trpezlivo a dávali góly. Škoda, že aj tak sme nepremenili ešte dve - tri príležitosti, čo sa v súbojoch s takýmto kvalitným protivníkom nevypláca. V druhom polčase sme sa žiaľ nevyhli technickým chybám, niekoľkokrát sme odovzdali loptu, či netakticky skoro vystrelili a súper to nekompromisne trestal. Vedenie Valladolidu tak narástlo až na rozdiel desiatich gólov."