Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Ruka za zadkom? VAR obral Southampton o cenný bod v nadstavenom čase

(Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|31. jan 2021 o 13:05

Aston Villa zvíťazila 1:0.

BRATISLAVA, SOUTHAMPTON. Priaznivci Southamptonu majú po sobotňajšom zápase Premier League ťažké srdce na systém VAR.

V prvej polovici zápasu mohli domáci kopať penaltu po hre rukou Mattyho Casha, po preskúmaní situácie sa však pokračovalo v hre.

V nadstavenom čase zase poslal loptu do siete ich najlepší útočník Danny Ings, no systém VAR stál opäť na strane Aston Villy. Odhalil ofsajd.

O gól pripravila Ingsa ruka za zadkom hosťujúceho obrancu.

Na sociálnych sieťach sa rozprúdili diskusie, či by sa mali také tesné ofsajdy pískať. Anglické médiá hovoria o kontroverznom rozhodnutí.

„V súvislosti s ofsajdom sa musia zmeniť pravidlá,“ píše givemesport.com

„Futbal nie je vždy spravodlivý. A momentálne nie je pre nás. Ľudia o takýchto ofsajdoch veľa diskutujú, ale ja v tom nejdem pokračovať. Sústreďme sa na veci, ktoré dokážeme ovplyvniť.

Mohol by som teraz kritizovať VAR, ale neurobím to. Nech si každý robí svoju prácu,“ pokojne uviedol manažér Southamptonu Ralph Hasenhüttl v pozápasovom rozhovore pre Sky Sports.

Aston Villa aj vďaka systému VAR zdolala Southampton po prvý raz od roku 2013.Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články