Portugalsko v dramatickom finále zdolalo Španielsko a stalo sa majstrom Európy

SITA|10. feb 2018 o 23:24

Portugalskí futsalisti sú majstrami kontinentu po prvý raz v histórii.

ĽUBĽANA. Futsalisti Portugalska premiérovo získali titul majstrov Európy, v sobotňajšom finále európskeho šampionátu 2018 v slovinskej Ľubľane zvíťazili 3:2 po predĺžení nad obhajcami prvenstva Španielmi.

12. Rumunsko

Skóre duelu v 1. minúte otvoril Portugalčan Ricardinho. Španieli zmazali manko v 19. minúte - o vyrovnávajúci zásah sa postaral Tolrá - a v 32. minúte ich do vedenia poslal Lin.

Stodva sekúnd pred koncom si Portugalčania vynútili predĺženie zásahom Bruna Coelha, ten istý hráč v 50. minúte z pokutového kopu rozhodol o ich triumfe.

Španieli nedosiahli na ôsmy kontinentálny triumf, na konte ich majú naďalej sedem. V historickom poradí nasledujú Taliani s dvoma prvenstvami a Rusi i Portugalčania s jedným titulom.

Ruskí reprezentanti získali v Ľubľane bronz, v zápase o tretie miesto zvíťazili 1:0 nad výberom Kazachstanu. O jediný gól sa v 29. minúte postaral Eder Lima.

ME vo futsale 2018

Finále:

Portugalsko - Španielsko 3:2 po predĺžení (2:2, 1:1)

ČK: 34. Junior (Kazach.)

Domov»Halové športy»Futsal»Portugalsko v dramatickom finále zdolalo Španielsko a stalo sa majstrom Európy