Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Portrét Ronaldinha zdobí štadión PSG, kde začínal svoje európske pôsobenie

Brazílčan Ronaldinho. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. sep 2019 o 18:33

Som veľmi šťastný, reaguje bývalý futbalista.

PARÍŽ. Bývalý brazílsky futbalista Ronaldinho ocenil stvárnenie svojej podobizne na fasáde parížskeho Parku princov. Jeho portrét pribudol k ďalším, oceňujúcich slávnych hráčov Paris Saint Germain.

Francúzsky denník Le parisien pripomína, že "11 malieb 11 hráčov, ktorí tvorili dejiny PSG" sa týka napríklad Bosniaka Safeta Sušiča, Švéda Zlatana Ibrahimoviča, Brazílčana Raí de Oliveiru, Portugalčana Pauletu či Francúza Davida Ginolu.

"Som veľmi šťastný, že som súčasťou tejto pocty a histórie tohto výnimočného klubu. Ďakujem PSG za rešpekt a náklonnosť," cituje denník Ronaldinha a jeho slová na Instagrame.

Bývalý najlepší hráč sveta ocenil aj samotné dielo, pod ktoré sa podpísal stretartový umelec Estim. "Freska je úžasná, blahoželám tým, ktorí dielo vytvorili."

V parížskom klube začínal Ronaldinho ako 21-ročný svoju európsku kariéru, v drese PSG hral dve sezóny (2001-2003) a hoci s klubom žiadnu trofej nezískal, zapísal sa do povedomia fanúšikov nenapodobniteľným herným štýlom, upozornil denník.

Súvisiace články