Skúsený Rudolf Huna dosiahol proti juniorským reprezentantom hetrik. (Autor: TASR)
SITA|22. sep 2015 o 23:39

Mladíci začali pod Tatrami vyhrávať 2:0, potom však inkasovali osem gólov.

Tipsport liga - 5. kolo:

HK Poprad - HK Orange 20 8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

Góly: 12. B. Rapáč (Síkela), 13. Rudolf Huna (Kroták, Bajaruns), 24. T. Török (Síkela, B. Rapáč), 26. Rudolf Huna (Kasík, Malina), 31. B. Rapáč (Dinda, Bajaruns), 36. Hvila (R. Rapáč, Malina), 58. Bajaruns, 58. Rudolf Huna (z tr. strieľania) - 9. Hrušík (J. Šiška, J. Sukeľ), 10. Meliško (J. Milý)

Vylúčení: 9:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Gajan, M. Kollár, 493 divákov

Poprad: M. Kostúr - Gaborčík, R. Suchý, Kasík, Malina, Ťavoda, Dinda, Toma, Pitka - Hvila, L. Paukovček, Bartečko - Rudolf Huna, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Síkela, Bajaruns - Števuliak, R. Rapáč, T. Török

HK Orange 20: Škorvánek - Ivanič, Koch, Meliško, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Michalčin, Kuzmín - Briestenský, M. Surový, P. Galis - J. Milý, M. Sukeľ, Holešinský - J. Tatár, Sádecký, Klenko - J. Sukeľ, J. Šiška, Hrušík

POPRAD. Hráči HK Poprad zvíťazili podľa očakávania v utorňajšom stretnutí 5. kola hokejovej Tipsport ligy nad reprezentáciou SR do 20 rokov, štartujúcou pod hlavičkou HK Orange 20, presvedčivo 8:2.

Mladíci síce v 10. min viedli pod Tatrami 2:0, ešte do prvého odchodu do kabín však stihli domáci vyrovnať.

Favorit duelu nastrieľal v druhej tretine štyri góly a rozhodol o triumfe. Strelecky sa v drese Popradu presadila nová akvizícia Rudolf Huna: skúsený útočník dal tri góly, ten posledný v 58. min z trestného strieľania.

Hlasy:

Pavel Paukovček (tréner Popradu): "Začali sme vlažne. Museli sme v prvej prestávke v kabíne zvýšiť hlas. V druhej tretine sme zlepšili pohyb a vytvorili si tlak, ktorý sa prejavil štyrmi gólmi. Tretia tretina sa viacmenej iba dohrávala."

Ernest Bokroš (tréner 20-tky): "Myslím si, že sme odohrali zo série jedno z horších stretnutí. Najslabší bol v tom, že aj keď sme viedli, nedržali sme sa našej hry. Nezvládli sme tlak z predbránkového priestoru, z ktorého sme dostali štyri góly. Potom sa prejavila psychika mladých chlapcov. Zápas to bol ale pre nás poučný. Napriek vysokej prehre si hráči aj tréneri berieme z takýchto stretnutí cenné poznatky a skúsenosti."