Portugalsko remizovalo s Mexikom, o výhru prišlo v nadstavenom čase

Javier Hernández (v bielom) strieľa prvý gól Mexika v zápase.
Javier Hernández (v bielom) strieľa prvý gól Mexika v zápase. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. jún 2017 o 19:36

V akcii počas zápasu bol aj videorozhodca, ktorý pre ofsajd poradil neuznať gól portugalského futbalistu Naniho.

POHÁR KONFEDERÁCIÍ - A-skupina, 1. kolo:

Portugalsko - Mexiko 2:2 (1:1)

Góly: 34. Quaresma, 86. Soares - 42. Hernández, 90+1 Moreno

Rozhodoval: Pitana (Arg.), ŽK: 68. Adrien Silva - 73. Guardado

Portugalsko: Patrício - Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro - Moutinho (58. Adrien Silva), Carvalho, Gomes, Quaresma 82. (André Silva) - Ronaldo, Nani (58. Gelson)

Mexiko: Ochoa - Salcedo (67. Araujo), Reyes, Moreno, Layún - J. dos Santos, Herrera, Guardado, Vela (57. G. dos Santos) - Hernández, Jiménez (79. Peralta)

1.Rusko11002:03 b
2.Portugalsko10102:21 b
Mexiko10102:21 b
4.Nový Zéland10010:20 b

PETROHRAD. Futbalisti Portugalska remizovali s hráčmi Mexika 2:2 v nedeľňajšom stretnutí Pohára konfederácií FIFA 2017 v Rusku.

Portugalčania dvakrát viedli, no nedokázali získať všetky tri body. V prvom polčase na zásah Ricarda Quaresmu odpovedal Javier Hernández. V závere súboja poslal do výhody Portugalsko Cédric Alves, no Héctor Moreno vzápätí vyrovnal.

V 21. minúte ešte za stavu 0:0 skóroval Nani z pravej strany šestnástky. Hlavný rozhodca sa však poradil s videorozhodcami a tí odhalili tesný ofsajd strelca gólu.

Portugalčania sa najbližšie stretnú v stredu 21. júna o 17:00 v Moskve s domácimi Rusmi, Mexiko v ten istý deň v Soči s Novým Zélandom (20:00).

Hlasy po zápase:

Fernando Santos, tréner Portugalska: "Dostali sme gól v nadstavenom čase, čo by sa nám nemalo stávať. Bohužiaľ pre nás, futbal prináša aj takéto situácie."

Juan Carlos Osorio, tréner Mexika: "Hrali sme vyrovnaný zápas s majstrami Európy. Vytvorili sme si šance, škoda, že sme ich nepremenili viac. Dôležité bolo, že sme udržali Ronalda pod kontrolou. Pre Mexiko je to veľmi dobrý výsledok."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Portugalsko remizovalo s Mexikom, o výhru prišlo v nadstavenom čase