Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Plzeň prvýkrát prehrala, môže za to aj Bakoš

Marek Bakoš v drese národného tímu. (Autor: TASR)
TASR|28. okt 2013 o 12:43

Hráči Viktorie nepremenili pokutový kop druhýkrát po sebe. Možno ich to stálo až 5 bodov.

PLZEŇ. Prvú prehru v českej lige zaznamenali futbalisti majstrovskej Viktorie Plzeň. V Tepliciach im ju v 12. kole pripravil v pomere 0:1 domáci tím a Viktoria je tak po nej na 3. mieste s 25 bodmi.

Pred ňu sa dostal práve ich prvý pokoriteľ, pričom na vedúcu Spartu stráca šesť bodov. A môže aj viac, ak v pondelňajšej dohrávke Sparta zaboduje v Liberci.

V Tepliciach mohlo byť možno všetko inak, ak by slovenský útočník Viktorie Marek Bakoš v 66. minúte za stavu 0:0 premenil pokutový kop.

"Nebol to celkom najšťastnejší zápas. Malo to tempo a všetko, čo to mať malo, ale v rozhodujúcej chvíli som zlyhal," povedal Bakoš.

"Keby som si neveril, tak na penaltu nejdem. Boli sme na ňu určení traja a dohodli sme sa, že pôjdem ja. Mohol som rozhodnúť zápas. Výsledok zápasu ale nakoniec ukázal, že som rozhodol v negatívnom slova zmysle."

Jedným z trojice možných exekútorov pokutového kopu bol aj David Limberský. "Najviac sa rozhodovalo medzi Pavlom Horváthom a Marekom Bakošom. Baki si ale veril, bohužiaľ však nedal. Nedali aj lepší futbalisti, len škoda, že sa nám to stalo po druhý raz a znova nás to stálo body," povedal Limberský.

Hráči Viktorie nepremenili pokutový kop druhýkrát po sebe. V minulom kole sa krátko pred koncom duelu pomýlil z bieleho bodu kapitán Pavel Horváth a Plzeň len remizovala so Slaviou Praha 1:1.

Súvisiace články