Peseiro vo funkcii trénera Panathinaikosu Atény skončil

SITA|15. máj 2008 o 16:52

ATÉNY 15. mája (SITA) - Hlavný kormidelník gréckeho prvoligového futbalového klubu Panathinaikos Atény José Peseiro sa krátko po skončení sezóny 2007/08 rozhodol vzdať svojej funkcie. Štyridsaťosemročný ...

ATÉNY 15. mája (SITA) - Hlavný kormidelník gréckeho prvoligového futbalového klubu Panathinaikos Atény José Peseiro sa krátko po skončení sezóny 2007/08 rozhodol vzdať svojej funkcie. Štyridsaťosemročný kouč premožiteľa Artmedie Petržalka v 1. kole hlavnej súťaže Pohára UEFA 2007/08 odstúpil len niekoľko hodín po tom, ako pre "Trifilli" (v preklade trojlístky, pozn.) vybojoval miestenku v 2. predkole budúcosezónnej edície Ligy majstrov, keď svojich zverencov priviedol na prvú priečku baráže o postup do LM. Po dlhodobej časti súťaže skončili "zeleno-bieli" na tretej priečke za majstrovským Olympiakosom Pireus a AEK Atény, druhý menovaný klub však napokon zo šiestich barážových duelov vyhral len dva a bude hrať v európskom pohári č. 2. "Stretol som sa s majoritným vlastníkom klubu Ioannisom Vardinoyannisom a spolu sme sa dohodli na ukončení spolupráce, pretože ani jedna strana v nej už vlastne nechcela pokračovať. Moje teraz už bývalé mužstvo má svoju kvalitu, ale nepodarilo sa nám získať majstrovský titul, čo bolo hlavným cieľom. Navyše, nedokázali sme uspieť ani v predkole Ligy majstrov," skonštatoval portugalský lodivod J. Peseiro.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Peseiro vo funkcii trénera Panathinaikosu Atény skončil