+ 50,1 s (0)

19.

Mária Remeňová

+ 1:13,7 min (2)

OTEPÄÄ. Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková získala na MS v letnom biatlone 2024 v estónskom Otepää ďalšiu medailu. Po zlate v superšpritne získala bronz v šprinte na 6 km.

Bátovská Fialková urobila na strelnici jedinú chybu, keď minula deviaty terč z desiatich. Zdolali ju iba dve bezchybné pretekárky.

Zlato získala Češka Tereza Voborníková, iba o jednu desatinu za ňou zaostala Belgičanka Lotte Lieová, Bátovská Fialková mala v cieli manko 13,5 sekundy.

Aj zvyšné tri Slovenky sa zmestili do prvej dvadsiatky. Zuzana Remeňová obsadila 8. priečku s odstupom 41,5 s a jednou chybou, Júlia Machyniaková bola dvadsiata s bezchybnou streľbou a mankom 50,1, Márii Remeňovej patrila 19. priečka s jednou chybou a stratou 1:13,7.

V rovnakej disciplíne mužov si najlepší výsledok zo Slovákov pripísal Jakub Borguľa, ktorý obsadil 12. priečku (+1:43,3 min, tri chyby), o dve miesta za ním finišoval Markus Sklenárik (+1:48,3, dve chyby).

V šprinte juniorov skončil Jakub Borguľa na 12. mieste, na víťazného Ukrajinca Vitaliho Mandzyna stratil 1:43,3 min. Druhý sa umiestnil Haavard Tosterud z Nórska a tretí finišoval jeho krajan Sivert Gerhardsen. Matúš Sklenárik obsadil 14. miesto.

O sedem priečok nižšie finišoval Šimon Adamov. V kategórii junioriek v rovnakej disciplíne dosiahla medzi Slovenkami najlepšie umiestnenie Tamara Molentová, ktorá skončila na 15. priečke. Na prvú Bulharku Valentinu Dimitrovovú stratila 1:33,2 min.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Bátovská Fialková má na MS skvelú formu, k zlatu pridala ďalšiu medailu