Momentka zo zápasu Trenčín - Zvolen (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|23. feb 2024 o 20:29

Dukla Trenčín na domácom ľade zdolala Zvolen.

Tipos extraliga - 46. kolo

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 30. Baláž, 56. Charbonneau (Conway, Petrovický), 57. Petráš (Immo, Pietroniro) - 17. Kašlík (Mudrák, Hults), 46. C. Hults (Lukosevicius).

Rozhodovali: Výleta, Štefik - Hercog, Junek, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Mudrák (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2471

Trenčín: Borák – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Eriksson Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, Sloboda - Škvarek, Mikúš, Škvarek - Krajčovič

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Andersson, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl - Kolenič, Fortin, Kašlík - R. Bondra, Šiška, Zuzin – Marcinek, Csányi

TRENČÍN. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v piatkovom stretnutí 46. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 3:2.

Päť minút pred koncom pritom ešte prehrávali 1:2, no dvoma zlepenými gólmi v päťminútovej presilovke v priebehu 47 sekúnd otočili skóre. Víťazný presný zásah dal v 57. minúte Šimon Petráš.

Zvolenčania viedli od 46. minúty 2:1, keď sa v presilovej hre presadil Cole Hults.

Kľúčovým momentom sa stalo vylúčenie Dávida Mudráka, ktorý v 54. minúte dostal trest päť minút a do konca stretnutia za napadnutie Mateja Giľáka, po ktorom útočník Trenčína skončil v kaluži krvi.

V početnej výhode domáci dvakrát skórovali a zabodovali naplno po troch dueloch. Do tabuľky tak získali dôležité body pre boj o účasť vo vyraďovacej časti.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen dnes (hokej, 46. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
23.02.2024 o 18:00
46. kolo
Trenčín
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 30. Baláž, 56. Charbonneau (Conway, Petrovický), 57. Petráš (Immo, Pietroniro) – 17. Kašlík (Mudrák, Hults C.), 46. Hults C. (Lukosevicius). Rozhodca: Výleta, Štefik – Hercog, Junek.
Domáca Dukla sa teší z trojbodového zisku. Rytieri zo Zvolena si zápas prehrali sami, keď Mudrák nezmyselne trafil Giľáka do tváre, ktorému to spôsobilo značnejšie krvácanie. Hosťujúci obranca išiel predčasne pod sprchy a Trenčania vďaka dlhej presilovej hre strelili dva góly, čím otočili stav stretnutia a zvíťazili 3:2. Vyrovnával Charbonneau a o niekoľko sekúnd rozhodol Petráš. Na dnes je to všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
59:59
importantTrenčania dali gól, ale či bol ešte v časovom limite sa dozvieme po prezretí video záznamu!
Gól nakoniec neplatí.
59:55
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Conway – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
59:55
Veľmi napätá situácia na konci zápasu. Bude sa vylučovať.
59:47
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Gachulinec – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
58:26
Zvolenčania hrajú vo štvorici.
58:04
Sládok – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny.
56:13
goalTrenčín dal gól! ŠIMON PETRÁŠ otáča skóre, keď Kupsky vyrazil puk po Immovej strele práve na hokejku trenčianskeho útočníka. Využitá presilová hra.
Asistencie: Immo, Pietroniro.
55:26
goalTrenčín dal gól! Dlhú a pokračujúcu presilovú hru vojaci využívajú! Conway z pravej strany prihral na ľavú JONATHANOVI CHARBONNEAUOVI, ktorý strieľa vyrovnávajúci gól do odkrytej brány.
Asistencie: Conway, Petrovický.
54:48
Conwayov pokus Kupsky vyrazil.
54:10
Vojaci nezačali túto dlhú presilovú hru vôbec dobre.
53:34
Pietronirovi ušiel puk na modrej čiare.
53:23
Mudrák – 5 min. + DKZ, napadnutie.
53:23
Nehrá sa. Rozhodcovia si celú situáciu pozerajú vo videozázname.
53:23
importantGiľák krváca! Mudrák ho tvrdo a škaredo trafil do tváre.
52:00
Kupsky videl puk po strele Kupca od modrej čiary.
51:25
Zvolenský ofsajd. Reklamná prestávka.
50:26
Sojčík skončil po tvrdom hite na ľade. Pravica ani jedného arbitra nebola zdvihnutá.
50:11
Tentokrát zakázané uvoľnenie Zvolena.
49:37
Icing Dukly. Charbonneau sa len pousmial, pretože by pri puku bol skôr ako súper.
48:30
Heclovu koncovku vyrazil LaCouvee pravým betónom.
48:07
Starosta poslal k zemi Lukoseviciusa alebo skôr na vlastného brankára.
47:51
47:26
LaCouvee vychytal Zuzina.
45:36
goalZvolen dal gól! Bondra dobre clonil LaCouveemu, využil to COLE HULTS, ktorý strelou od modrej využil presilovú hru.
Asistencia: Lukosevicius.
45:10
Vojaci zmarili krížnu prihrávku a puk letel mimo hraciu plochu.
42:13
Brankár Kupsky prerušil hru, keď chytil puk do lapačky po strele z diaľky.
41:48
Hostia v plnom počte.
41:28
Prečíslenie hráčom Zvolena nevyšlo.
40:53
importantTrenčania opäť trafili do žŕdky!
40:20
Hostia sa oslobodili vyhodením puku z pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Trenčania v druhej tretine vyrovnali vďaka individuálnej šikovnosti Baláža. Hokej je to veľmi svižný, šance majú oba tímy. Domáci začnú poslednú dvadsaťminútovku presilovou hrou približne o 19:41.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
Rauhauser – 2 min., nešportové správanie.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
37:48
importantTrafená žŕdka na Kupskeho bráne!
36:52
Kupsky si poradil aj so strelou Slobodu.
36:24
importantPrečíslenie Zvolenčanov, ktoré zakončoval Kašlík, ale neúspešne.
35:56
importantTrenčianska šanca po chybe Sládka! Lenže ani z tohto gól nie je.
34:04
importantŠiška sa tlačil do brány a LaCouvee nemal puk vo svojej moci. Vojaci z toho nakoniec vyšli úspešnejšie.
33:25
Odpískaná prihrávka rukou.
33:00
Pokus Mareka Hudeca chytá Kupsky do lapačky.
32:06
Chybu rytierov nepotrestal Petráš.
30:57
Zakázané uvoľnenie domácich.
29:14
goalTrenčín dal gól! Veľmi pekný moment ukázal JOZEF BALÁŽ, keď sa Zvolenčanom končila presilová hra. Domáci center korčuľoval popri mantineli sám na bránu, obišiel aj Kupskeho a poľahky poslal puk do brány.
Bez asistencie.
28:48
Po minúte a pol domáci vyhodili puk ku Kupskemu.
28:24
Vojaci nedokážu dostať puk z obrannej tretiny. Zvolenčania ich točia.
27:56
LaCouvee vyrazil puk po strele zľava.
27:13
Petrovický – 2 min., podrazenie.
26:23
importantBondra trielil sám na bránu. LaCouvee podržal tím!
25:31
Postavenie mimo hry Dukly Trenčín.
25:10
Trenčania by radi vyrovnali, lenže zatiaľ im nie je súdené.
22:52
Zuzin Sojčíka mierne zahákoval, ale rozhodcovia nechali hru ďalej plynúť.
21:33
Zatiaľ sa nedeje nič vážnejšie na začiatku druhej tretiny.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Rýchly priebeh prvej dvadsaťminútovky na štadióne Pavla Demitru priniesol jeden gól, o ktorý sa postarali hosťujúci hráči zo Zvolena. Kašlík bol v pravý čas pred bránou a prekonal LaCouveeho. Stav je teda 1:0 v prospech hostí. Druhá tretina sa začne približne o 18:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:46
importantAni Giľák sa neteší z gólu. Kupsky je teraz v permanencii.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:39
Šanca Charbonneaua, ale z dobrej pozície neprichádza vyrovnávajúci gól.
16:49
goalZvolen dal gól! LaCouvee neudržal puk po strele od modrej čiary a MATEJ KAŠLÍK pred ním dorazil puk oblúčikom do siete.
Asistencie: Mudrák, Hults C.
16:29
Puk má Kupsky. Tentokrát Mudrák pritlačil Charbonneaua na mantinel.
15:45
Ofsajd Zvolena a nasleduje reklamná prestávka.
13:52
Fortin preveril LaCouveeho. Gólman Dukly stál v strede svojej brány.
12:24
Kupsky drží puk. Pred ním si Sládok vyšiel na jedného hráča domácich.
11:55
Immo strieľal po prihrávke Baláža, ale netrafil bránu.
10:31
09:50
importantTak domáci sú v tlaku! Ahl neprekonal Kupskeho v jeho blízkosti.
08:53
importantV oslabení mieril na LaCouveeho Marcinek, ale domáceho brankára neprekonal ani na dvakrát!
08:38
importantPo vhadzovaní mali vojaci šancu. Kupsky si s tým poradil.
08:31
Andersson – 2 min., držanie.
07:16
Cole Hults sa ocitol v medzikruží nikým nebránený a vystrelil na bránu. LaCouvee vyrazil puk.
06:36
Puk kryje LaCouvee a nedoprial hosťom dorážku.
05:21
Hrá sa v rýchlom tempe. Útočia najmä hráči Dukly.
04:06
Z ľavého kruhu strieľal švihom Kupec a Kupsky si pripísal úspešný zákrok.
02:45
Postavenie mimo hry na strane hostí.
02:05
Giľák sa predieral dopredu, ale už to bolo naňho priveľa cez toľkých hráčov.
01:26
Trenčania sa do zápasu pustili z ostra. Kupsky musel pokryť puk.
00:46
Cole Hults skúsil zakončenie z ťažkého uhla.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Trenčania dnes nastupujú v špeciálnym dresoch, ktoré symbolizujú tie majstrovské zo sezóny 2003/2004.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Kielb, Pietroniro – Petrovický, Starosta – Hlaváč, Hudec M. – Kupec; – Petráš, Baláž, Immo – Ahl, Conway, Charbonneau – Sloboda, Sojčík, Giľák – Krajčovič, Mikúš, Škvarek
Tréner: Milan Bartovič

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Hults C., Mudrák – Rauhauser, Gachulinec – Andersson, Hain – Sládok; – Hecl, Hults M., Lukosevicius – Kašlík, Fortin, Kolenič – Zuzin, Šiška, Bondra – Csányi, Marcinek
Tréner: Jamie Russell

Rozhodca: Výleta, Štefik – Hercog, Junek.
46. kolo Tipos Extraligy bude pre HK DUKLA Trenčín významné. Klub oslavuje 20. výročie od majstrovského titulu a ten vybojovali práve proti svojmu dnešnému súperovi HKM Zvolen. Pred zápasom bude prebiehať ceremoniál, ktorého sa zúčastnia bývalí hokejisti Dukly, ktorí tento titul vybojovali.

HK DUKLA Trenčín: Trenčianski vojaci v minulom kole podľahli na ľade Slovana 2:5. Zápas mali rozbehnutý dobre, pretože viedli 2:0. Predchádzajú duel proti Michalovciam skončil kontumačným víťazstvom 5:0 pre tím z východu, o čom rozhodla ligová rada, keď zápas musel byť tesne pred svojím začiatkom zrušený pre únik čpavku. Trenčania sa nachádzajú na 9. mieste a na konte majú 61 bodov. Desiaty Liptovský Mikuláš na nich stráca tri body. Tor Immo a Jozef Baláž majú zhodne po 33 kanadských bodov a sú najproduktívnejšími hráčmi svojho tímu.

HKM Zvolen: Zvolenskí rytieri naposledy zdolali Nitru 4:3 po samostatných nájazdoch. Patrí im momentálne 6. priečka zaručujúca priamy postup do štvrťfinále. Majú 69 bodov a na siedmu Banskú Bystricu majú k dobru tri body. V mužstve bodovo kráľuje Peter Zuzin, ktorý získal 37 bodov.

Vzájomné zápasy v sezóne 2023/2024:

Zvolen 0:2 Trenčín

Trenčín 4:3pp Zvolen

Zvolen 1:2 Trenčín
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Zápas v Trenčíne ovplyvnil Mudrákov faul, útočník domácich skončil v kaluži krvi