Momentka zo zápasu Slovensko - Nemecko na ME vo volejbale 2019. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|27. aug 2019 o 20:00

Nemecko - Slovensko 3:1 (22, -26, 18, 21)

Rozhodovali: Muha (Chor.) a Aro (Fín.), 5250 divákov

Nemecko: Pollová 14, Weitzelová 8, Lippmannová 13, Geertiesová 17, Schölzelová 7, Hankeová 1, libero Poganyová (Kästnerová 0, Drewnioková 0). Tréner: F. Koslowski.

Slovensko: Herelová 5, Palgutová 10, Kostelanská 9, Pencová 4, Ovečková 3, Radosová 10, libero Španková (Hrončeková 1, Koseková 0, K. Fričová 1, Kijaková 1). Tréner: M. Fenoglio.

<>
  • Ďalší výsledok skupiny D:
<>

Španielsko - Švajčiarsko 3:2 (-22, -21, 24, 22, 13)

BRATISLAVA. Slovenské volejbalové reprezentantky našli premožiteľky až vo štvrtom vystúpení na majstrovstvách Európy. V utorňajšom večernom zápase bratislavskej D-skupiny podľahli Nemkám 1:3 na sety.

Zápas sledovalo 5250 divákov.

Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia v súboji dvoch dovtedy nezdolaných družstiev a zároveň istých osemfinalistov nezaostali za výkonmi z predchádzajúcich troch duelov.

Favorizované Nemky potrápili v každom zo štyroch setov, ale napriek tomu si pripísali prvú prehru.

Nemecké reprezentantky poskočili vďaka trojbodovému zisku na čelo tabuľky, Slovenky sú priebežne druhé a posledné stretnutie v skupine odohrajú vo štvrtok o 15:30 proti Ruskám.

Grécko - Bulharsko 0:3 (22, 17, 17)

Fínsko - Francúzsko 3:1 (21, 14, -22, 18)

/Lodž, Poľsko/

Portugalsko - Belgicko 1:3 (-13, 24, -20, -11)

Holandsko - Estónsko 3:0 (18, 12, 10)

Rumunsko - Chorvátsko 1:3 (-21, 23, -18, -22)

1.Holandsko44012:012 b - istý postup
2.Chorvátsko4228:87 b
3.Rumunsko4227:86 b
4.Azerbajdžan3216:55 b
5.Maďarsko3124:63 b
6.Estónsko4042:120 b

Online prenos: Slovensko - Nemecko (ME vo volejbale 2019, ženy, LIVE, NAŽIVO, D-skupina)

Prenos
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Štvrtý set začal veľmi podobne ako druhý a oba tímy tvrdo bojovali o každý bod. Slovenky odskočili do dvojbodového náskoku, Nemky však následne zlomili tento set šnúrou šiestich bodov za sebou, po ktorej Slovenkám odskočili a tento náskok už udržali až do konca. Slovenky vo fantastickej atmosfére predviedli ďalší sympatický bojovný výkon, dnes ale boli Nemky bohužiaľ lepšie a zaslúžene víťazia. Ujímajú sa tak vedenia v našej skupine a smerujú za víťazstvom v nej. Slovenky budú hrať vo štvrtok s Ruskami o druhé miesto v bratislavskej skupine.
Koniec zápasu
25:21
importantLippmannová ukončuje dnešný zápas po dlhej výmene presným smečom do rohu našej polovice. Nemecko vyhráva 3:1 na sety.
24:21
Prvý odvrátila Palgutová diagonálnym smečom, ktorý tečovala nemecká blokárka do autu.
24:20
importantWeitzelová rýchlym smečom získava pre Nemky štyri mečbaly.
23:20
Herelová hneď potom esom znižuje!
23:19
Pollová pokazila podanie. Slovenky ešte žijú!
23:18
Palgutovej prudký smeč končí ďaleko v aute. Nemkám už chýbajú na výhru v zápase len dva body.
22:18
Ďalší presný smeč Lippmannovej.
21:18
Libero Nemecka Poganyová zachránila loptu a potom Lippmannová smečom na čiaru získava Nemkám 21. bod v tomto sete.
20:18
Kästnerová vystriedala Hankeovú na podanie, loptu ale poslala priamo do autu.
20:17
Španková udržala loptu v hre po tvrdom smeči Nemiek, Kostelanskej sa ale nevydarila prihrávka a Nemky ľahko zabodovali.
19:17
Smeč Palgutovej končí na nemeckej polovici.
19:16
Oddychový čas Slovenska.
19:16
Kostelanská poslala svoj smeč ďaleko do autu. Nemky sa nám znovu vzdiaľujú.
18:16
Pollová vytĺkla naše bloky, od ktorých skončila lopta v aute.
17:16
Palgutovej sa nevydaril smeč, v bloku s Hrončekovou ale uspela.
17:15
Nám páska teraz nedopriala. Radosovej smeč sa od nej odrazil naspäť na našu polovicu.
16:15
Oddychový čas Nemecka.
16:15
Kostelanskej tečovaný smeč skončil v aute. Slovenky sú stále v hre.
16:14
Lippmannová kazí podanie.
16:13
Smeč Geertiesovej sa smolne cez pásku odrazil veľmi nečakane pre naše hráčky a Slovenky už nedokázali zareagovať.
15:13
Geertiesovej smeč skončil bez slovenského teču v aute.
15:12
Weitzelová pokazila podanie.
15:11
Tá však bude pokračovať už po jednom bode. Weitzelová získala bod úspešným blokom.
14:11
Herelová smečom z ľavej strany po čiare konečne prerušuje dlhočiznú sériu nemeckých podaní.
14:10
Nemky vedú už o štyri body. Weitzelová vytĺkla slovenské bloky, od ktorých sa lopta odrazila do autu.
13:10
Smeč Radosovej končí v aute. Slovenský tréner si zobral challenge, ale ten len potvrdil verdikt rozhodcov.
12:10
12:10
Nemecká bodová séria pokračuje. Geertiesová šikovným lobom prehodila slovenské bloky a poslala loptu do rohu našej polovice.
11:10
Teraz Slovenky darovali Nemkám vedenie. Zlá prihrávka na smeč doletela priamo na smeč nemeckej hráčky.
10:10
Nemky vyrovnávajú. Geertiesovej smeč sa odrazil od Kostelanskej ďaleko do autu.
9:10
Pollová smečom po učebnicovej nemeckej akcii znovu znižuje slovenský náskok.
8:10
Herelová odrazila loptu od nemeckých blokov do autu.
8:9
Weitzelová zaskočila Slovenky smečom okolo slovenských blokárok.
7:9
Koseková trikrát skvelými zákrokmi zachránila Slovenky v hre a napokon Kostelanská vytĺkla nemecké bloky. Vedieme o dva body!
7:8
Lippmannovej to tam ale dnes padá takmer všetko. Jej ďalší smeč sa od slovenských blokov odrazil do autu.
6:8
Hrončeková boduje esom!
6:7
Slovenky sa ale znovu ujímajú vedenia po prešľape Hankeovej.
6:6
Geertiesová výborným smečom poslala loptu priamo na bezmocnú Špankovú.
5:6
Našim hráčkam nevyšla prihrávka na smeč, Nemka ale loptu poslala bez teču až do autu.
5:5
Kostelanská druhým bodom za sebou vyrovnáva! V tomto prípade vytĺkla nemecké bloky a lopta sa od nich odrazila do autu.
5:4
Kostelanská diagonálnym smečom zakončuje učebnicovú slovenskú akciu.
5:3
Našim hráčkam sa nevydarila súhra na sieti a po dotyku siete získavajú Nemky bod prakticky zadarmo.
4:3
Lippmannová znovu úspešná na smeči. Zatiaľ je jednoznačne najlepšou hráčkou zápasu.
3:3
Nemkám sa nevydarila prihrávka a Hrončeková loptu bleskovo zasmečovala medzi rozhodené Nemky.
3:2
Radosová pretlačila loptu cez trojicu nemeckých blokárok a znižuje.
3:1
Kijakovej smeč zablokovali nemecké blokárky na našu polovicu.
2:1
Palgutovej odskočila lopta po smeči Lippmannovej ďaleko do autu.
1:1
Radosovej tvrdý smeč skončil Poganyovej na nohách a libero Nemecka ho už v hre neudržalo.
1:0
Smeč Lippmannovej končí na našej polovici. Nemky získavajú úvodnú loptu štvrtého setu.
0:0
Začal sa štvrtý set.
Nemky predviedli v treťom sete dominantný výkon a od začiatku do konca boli jasne lepšie. Našim hráčkam sa v tomto sete nedarilo hlavne proti nemeckým smečom po čiare, ktorými Nemky získali veľké množstvo bodov. Zápas však rozhodne nekončí, verme teda, že naše hráčky predvedú druhý obrat za sebou.
25:18
importantKijaková poslala podanie priamo do siete. Nemky získavajú tretí set a ujímajú sa vedenia 2:1 na sety!
24:18
Radosovej smeč pomedzi nemecké blokárky spadol na čiaru.
24:17
importantKijaková zablokovala Pollovej smeč do autu. Nemky majú k dispozícii sedem setbalov!
23:17
Kijaková tvrdým smečom, ktorý nezachránila Poganyová, ešte drží slovenskú nádej v tomto sete.
23:16
Radosovej smeč z druhej línie pokryli Nemky na sieti a lopta následne skončila na sieti. Nemky hrajú v tomto sete vo veľkej pohode a smerujú za výhrou v tomto dejstve.
22:16
Herelová jemným oblúčikom ponad ruku nemeckej blokárky boduje!
22:15
Kijaková prišla na hraciu plochu a jej prvý smeč skončil bez teču nemeckých hráčok v aute.
21:15
Geertiesová posiela loptu z podania priamo do autu.
21:14
21:14
Slovenkám sa vôbec nevydarila medzihra a Herelová potom poslala loptu v ťažkej pozícii len do siete.
20:14
Nemky si však stále udržujú svoj náskok. Geertiesová vytĺkla naše bloky.
19:14
Lippmannová chybuje na podaní.
19:13
A po smeči Geertiesovej sa lopta odrazila od Palgutovej do autu.
18:13
Pollová presným smečom znovu navyšuje nemecký náskok.
17:13
Nemky sa nedohodli pri prihrávke a zadarmo nám darovali ďalší bod.
17:12
Teraz to už ale Fričovej vyšlo a presným smečom znižuje.
17:11
Fričovej smeč Nemky zablokovali do nôh našej brániacej hráčky. Nemky vedú už o šesť bodov.
16:11
Slovenský blok odrazil loptu na opačnú stranu, kde ju ľahko poslala na našu stranu Lippmannová.
15:11
Od nemeckého bloku končí lopta v aute.
15:10
Séria nemeckých bodov pokračuje. Smeč sa odrazil od Kostelanskej do autu. Práve Kostelanskú teraz strieda Fričová.
14:10
Poganyová zachránila loptu skokom na poslednú chvíľu a Lippmannová znovu boduje smečom.
13:10
Slovenky najprv loptu zachránila v hre, Lippmannová ale loptu zasmečovala na našu nebránenú polovicu.
12:10
Palgutová smečom na čiaru znižuje.
12:9
Lippmannová znovu technickým lobom prehodila slovenský dvojblok, za ktorým bola veľká diera.
11:9
Palgutová z ťažkej pozície cez trojblok pretĺkla loptu do autu.
11:8
11:8
Španková trikrát zachránila loptu v hre, Palgutová ale nakoniec dala Nemkám bod smečom do autu.
10:8
Pollovej tvrdý smeč nedokázala Koseková udržať v hre.
9:8
Hankeová však šikovným lobom ponad naše blokárky dostáva Nemky znovu do vedenia.
8:8
Koseková pripravila loptu na smeč Radosovej, ktorá poslala loptu medzi ruky nemeckých blokárok.
8:7
Geertiesová dostáva Nemky znovu do vedenia esom.
7:7
Nemky však okamžite vyrovnávajú po našom zlom podaní.
6:7
Palgutová skvelým zákrokom zachránila loptu v hre a potom Radosová smečom rezolútne získala bod pre Slovensko.
6:6
Prešľap Lippmannovej daruje Slovenkám bod zadarmo. Je vyrovnané!
6:5
Schoelzelovej smeč skončil v sieti. Rozdiel je už len jeden bod!
6:4
Palgutová po ukážkovom príjme Radosovej znižuje.
6:3
Situácia na sieti pri smeči Kostelanskej bola posúdená ako chyba.
5:3
Kostelanská pokazila podanie a Nemky znovu odskakujú do dvojbodového náskoku.
4:3
Weitzelovej smeč bol znovu zablokovaný našimi hráčkami.
4:2
Slovenský blok bol však úspešnejší a získavame druhý bod.
4:1
Kosekovej smeč vytĺkol nemecké bloky a lopta skončila na našej polovici.
3:1
Pollová však ukázala, že tiež je len človek a na podaní chybovala.
3:0
Nemky ľahko získali trojbodový náskok, keď vystihli našu prihrávku.
2:0
Pollová boduje i z podania.
1:0
Nemky získavajú úvodnú loptu tretieho setu zásluhou presného smeču Pollovej.
0:0
Začal sa tretí set.
Jeden z najdlhších setov bratislavskej skupiny, ak nie úplne najdlhší, končí napokon víťazstvom slovenských reprezentantiek. Narozdiel od toho prvého bol od začiatku bojom o každú jednu loptu a ani jeden z tímov nedokázal svojim súperkám odskočiť. I Nemky, i Slovenky mali po dva setbaly a na našu radosť sa druhý setbal podarilo premeniť Slovenkám. Verme, že naše hráčky fantastická atmosféra na štadióne a výhra v tomto sete nakopne do ďalšieho priebehu zápasu.
26:28
importantŠpanková najprv akrobaticky zachránila loptu v hre a následne ju Radosová poslala smečom presne na čiaru. Slovensko vyhráva druhý set!
26:27
Lippmannovej smeč končí bez slovenského teču v aute čo potvrdil i challenge, ktorý si vyžiadal nemecký tréner. Slovensko má ďalší setbal!
26:26
Nemky zachybovali, keď ich nahrávačka predviedla dvojdotyk ako z učebnice volejbalových pravidiel. Znovu je vyrovnané!
26:25
importantWeitzelová premieňa fantastické podanie na eso. Nemecko má setbal.
25:25
Znovu však je vyrovnané po úspešnom smeči Lippmannovej. Dráma v druhom sete pokračuje!
24:25
importantNajdlhšiu výmenu zápasu ukončuje Radosová presným smečom, ktorý nedokázalo zachrániť nemecké libero Poganyová. Slovensko má setbal!
24:24
Radosová však vyrovnáva tvrdým a presným smečom!
24:23
importantVanjaková prišla pred chvíľou na palubovku a úspešným smečom do protipohybu nášho bloku získava Nemkám setbal.
23:23
Lippmannová vytĺkla slovenský dvojblok a Španková už nedokázala loptu zachrániť v hre.
22:23
22:23
Tvrdý smeč Lippmannovej Slovenky zablokovali veľmi tesne do autu.
21:23
Pollová vytĺkla slovenský blok Pencovej a Kosekovej a znižuje.
20:23
Radosová smečom z druhého sledu pomedzi deravý nemecký blok znovu navyšuje slovenský náskok.
20:22
Chyba Sloveniek na podaní daruje Nemkám bod.
19:22
Smeč Nemiek končí v aute. Slovenky sa odpútali od Nemecka na rozdiel troch bodov!
19:21
19:21
Pencovej skvelý blok odrazil loptu do protipohybu nemeckých hráčok.
19:20
Geertiesová nedokázala zachrániť loptu v hre po smeči Kostelanskej. Slovenky sa ujímajú vedenia v sete!
19:19
Slovenky vyrovnávajú! Pollová poslala smečom loptu bez slovenského teču priamo do autu.
19:18
Kostelanskej smeč sa od nemeckého bloku odráža do autu.
19:17
Smeč Hankeovej sa od libera Špankovej odrazil do autu.
18:17
18:17
A Nemky už vedú. Kostelanskej smeč zablokovali súperky na slovenskú polovicu.
17:17
Znovu je však vyrovnané. Schoelzelová poslala loptu smečom pomedzi ruky blokujúcej Kostelanskej.
16:17
Koseková nahradila Ovečkovú a hneď pripravila Radosovej úspešný smeč.
16:16
Nemky znovu vyrovnávajú. Geertiesovej ľahký lob nedokázala zachrániť Ovečková.
15:16
Lippmannovej smeč sa od blokujúcej Kostelanskej odrazil do autu.
14:16
Radosová to vyskúšala nemeckým štýlom a technickým lobom prehodila nemecký dvojblok.
14:15
Palgutová cez trojblok Nemiek pretĺkla loptu na nemeckú polovicu. Slovenky znovu vedú!
14:14
Lippmannová vyrovnáva ziskom bodu priamo z podania.
13:14
Geertiesovej technický smeč ponad náš blok končí na čiare.
12:14
12:14
Španková zachránila loptu a Kostelanská smečom cez stred nemeckého bloku získava bod.
12:13
Ovečková jej ukazuje, ako na to. Z podania získava bod!
12:12
Lippmannová robí chybu na podaní!
12:11
Lippmannovej tvrdý smeč nedokázala odpáliť Palgutová.
11:11
Weitzelovej smeč sa rovnako od nášho bloku odráža tesne do autu.
10:11
Druhý set je veľmi tesný a oba tímy sa naťahujú o každý bod. Radosovej smeč sa od nemeckého bloku odráža do autu.
10:10
Radosová tvrdým smečm vyrovnáva. Lopta spadla na zadnú čiaru.
10:9
Pollová boduje esom.
9:9
Nemky znovu vyrovnávajú po úspešnom smeči Weitzelovej.
8:9
Kostelanskej smeč sa od nemeckého bloku odrazil do autu.
8:8
Smeč Pollovej sa odrazil od Pencovej do siete.
7:8
Kostelanskej smeč sa snažili Nemky zachrániť, loptu ale z pozície ďaleko v aute už poslali len do siete.
7:7
Trochu rozpačitú prihrávku našich hráčok zrazila za sieť Weitzelová.
6:7
Pollová odpovedá úspešným smečom po rýchlej nemeckej akcii.
5:7
Kostelanskej smeč tečovala nemecká blokárka, čo potvrdil i challenge.
5:6
Weitzelovej smeč tečovala Kostelanská do autu.
4:6
Ovečková dokonale pripravila loptu na smeč Herelovej a tá ju nekompromisne poslala na nemeckú polovicu.
4:5
Oba tímy si loptu niekoľkokrát jedným dotykom prehodili cez sieť a napokon ju Pollová poslala na čiaru na slovenskej polovici.
3:5
Smeč Lippmannovej zablokovala jedna z našich hráčok do autu.
2:5
Radosová odpovedá úplne rovnakým spôsobom, keď lopta spadla presne medzi všetky nemecké hráčky.
2:4
Geertiesová umne prehodila slovenský dvojblok a lopta spadla presne na čiaru.
1:4
Pencová získava bod priamo z podania!
1:3
Nepresný smeč Nemiek končí v aute.
1:2
Lopta sa po smeči Pencovej odrazila od nemeckého bloku cez pásku na nemeckú polovicu.
1:1
Nemky vytĺkli dvojblok Pencovej s Radosovou, od ktorého sa lopta odrazila do autu.
0:1
Nemky nám chybou pri prihrávke darovali prvý bod. Hneď na úvode druhého setu sa ujímame vedenia.
0:0
Začal sa druhý set.
Nemky vstúpili do zápasu výborne a veľmi rýchlo odskočili do päťbodového náskoku. Naše reprezentantky dokázali vyrovnať na 12:12, Nemky však znovu odskočili a svoj náskok si už dokázali udržať až do konca setu. Zisk prvého setu pre Nemecko je tak asi zaslúžený a Slovenky musia po včerajšku znovu otáčať zápas.
25:22
importantRadosovej smeč končí bez teču v aute. Nemky vyhrávajú prvý set a ujímajú sa vedenia v zápase!
24:22
Prvý setbal je odvrátený! Lopta sa odrazila cez pásku na nemeckú polovicu, kde ju už Nemky zachrániť nedokázali.
24:21
importantSama Palgutová ale posiela loptu z podania tesne do autu. Nemky majú tri setbaly.
23:21
Slovenky ešte žijú! Palgutová smečom na zadnú čiaru znižuje.
23:20
Pollová šikovne jemným oblúčikom prehodila slovenský dvojblok a Ovečková akrobaticky už nedokázala loptu zachrániť.
22:20
Geertiesovej smeč bol skvele zablokovaný mimo dosah nemeckých hráčok.
22:19
Pollová odpovedá smečom, ktorý sa odrazil od našich blokárok do autu.
21:19
Palgutová najprv zachránila loptu v hre nohou a potom jej smeč odrazili Nemky do autu.
21:18
Elegantný smeč Palgutovej z ľavej strany nedokázali Nemky spracovať.
21:17
Prichádza však ďalšia slovenská chyba na podaní.
20:17
Ovečková nabila na smeč Radosovej a tá poslala loptu vysokým oblúkom za všetky nemecké hráčky do poľa.
20:16
Našim blokárkam nevyšlo načasovanie výskoku a Geertiesová okolo nich poslala loptu na čiaru.
19:16
Lippmannovej smeč z väčšej diaľky končí v aute.
19:15
Pri Radosovej smeči sa nemecké blokárky dotkli siete.
19:14
Geertiesová trafila medzeru v bloku Pencovej a Palgutovej.
18:14
Lippmannovej podanie sa cez pásku so šťastím pretlačilo na našu polovicu.
17:14
Kostelanská ale chybuje na podaní a Nemky tak znovu vedú o tri body.
16:14
Nemeckým blokárkam dnes nepraje šťastie. Pencovej smeč sa od nich znovu odrazil do autu.
16:13
Weitzelovej tvrdý smeč sa od Špankovej odrazil do autu.
15:13
Palgutovej smeč sa odrazil na našu polovicu do autu.
15:12
Pollová esom navyšuje nemecký náskok.
14:12
Strojovú akciu Nemecka zakončila Geertiesová smečom mimo dosah našich hráčok.
13:12
Nemky sa znovu vracajú do vedenia. Weitzelovej smeč odrazila naša blokárka ďaleko do autu.
12:12
Kostelanská prečítala zlú nemeckú prihrávku a loptu cez sieť pretlačila na nemeckú polovicu.
12:11
Radosovej smeč tečovala Weitzelová na bloku do autu.
12:10
I Nemky ale chybujú na podaní, a tak Slovenky držia kontakt.
12:9
Radosovej sa podanie nevydarilo a končí v aute.
11:9
Znovu znižujeme na rozdiel dvoch bodov! Pollovej smeč skončil za zadnou čiarou.
11:8
Radosovej smeč spadol presne na čiaru.
11:7
Šikovným lobom prehodila náš blok Geertiesová a naše hráčky už nedokázali loptu zachrániť.
10:7
Teraz však prišla naša chyba na podaní.
9:7
Smeč Schoelzelovej z pravej strany zablokoval slovenský dvojblok. Slovenky sa postupne doťahujú!
9:6
Ovečková zaznamenáva bod z podania!
9:5
Radosová predviedla takmer ten istý smeč a znižuje.
9:4
Okamžite však odpovedá úspešným smečom z ľavej strany Geertiesová.
8:4
Už tretíkrát však Nemky pokazili servis. Tentokrát sa podanie nevydarilo Lippmannovej.
8:3
Nemky si udržujú svoj náskok. Pollovej smeč tečoval náš blok do autu.
7:3
Kostelanská podržala loptu skvelým zákrokom v hre, následný smeč Radosovej však končí v aute.
6:3
Kostelanská zo svojho prvého podania poslala loptu esom priamo na čiaru. Nemky ešte vyskúšali challenge, ale neúspešne.
6:2
Weitzelová sa pomýlila na podaní a poslala loptu do autu.
6:1
6:1
Ďalšie eso Nemecka, na čo reaguje slovenský tréner.
5:1
Nemkám vychádza úvod do stretnutia výborne. Smeč Geertiesovej nedokázalo zachytiť naše libero.
4:1
Nemky Slovenkám dvomi úspešnými blokmi rýchlo odskakujú na rozdiel už troch bodov.
2:1
Palgutová zareagovala úspešným smečom, rovnaká odpoveď ale prišla i od Weitzelovej.
1:0
Nemky vstupujú do súboja esom z prvého podania.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Nemky budú hrať v červených dresoch, Slovenky v modrých.
Oba tímy už sú nastupené na hracej ploche a pred začiatkom zápasu ešte zaznejú štátne hymny Nemecka a Slovenska.
Predchádzajúci zápas Španielska a Švajčiarska sa natiahol na päť setov, začiatok zápasu Nemecko-Slovensko sa tak posúva na 20:25.
Zostavy:

Nemecko: Kästnerová, Hankeová, Pollová, Geertiesová, Drewnioková, Alsmeierová, Stigrotová, Lippmannová, Schoelzelová, Bocková, Poganyová, Vanjaková, Weitzelová, Gründigová

Slovensko: Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová, Španková, Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Ovečková, Szabóová, Fričová, Jančová, Kostelanská

Rozhodca: Kenneth Aro (Fínsko), Bruno Muha (Chorvátsko).
Slovensko

Slovenské volejbalistky sa predstavujú na svojom štvrtom európskom šampionáte, avšak posledná účasť sa konala ešte v roku 2009. V prvom zápase turnaja si Slovenky poradili so Španielkami 3:0 na sety a rovnakým výsledkom porazili v druhom zápase i Švajčiarky. Vo včerajšom zápase potom predviedli i obrovskú morálnu silu, keď dokázali otočiť zápas s Bieloruskom zo stavu 0:2 na 3:2. Pred dnešným hracím dňom už majú Slovenky istotu postupu a s ôsmimi bodmi vedú bratislavskú skupinu. Hlavný cieľ, ktorým bol práve postup zo skupiny, tak naše reprezentantky už splnili a v dnešnom zápase môžu zabojovať o výhru v bratislavskej skupine.

NOMINÁCIA SLOVENSKA:
Nahrávačky – Barbora Koseková, Lenka Ovečková
Smečiarky – Nikola Radosová, Romana Hudecová, Mária Kostelanská, Karolína Fričová
Blokárky – Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Veronika Hrončeková, Sandra Szabóová