Nitrania zvládli šesťbodový duel, v tabuľke preskočili súpera zo Zvolena

Fotogaléria (9)
Hráči Nitry sa tešia z gólu v zápase 34. kola hokejovej Tipos extraligy HK Nitra - HKM Zvolen. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|7. jan 2024 o 20:17

V zápase ani raz neprehrávali.

Tipos extraliga - 34. kolo

HK Nitra - HKM Zvolen 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Harper (Stacha, Gates), 7. Buček (Bubela, Gill), 41. Buček (Bubela), 47. Jackson, 56. Okoličány – 6. Gábor (Csányi, Rauhauser)

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Fatul – Bubela, Gill, Buček – Harper, Gates, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Hrnka, Slovák, Bajtek – Pobežal

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Mudrák, Kubka, Rauhauser, Kobolka, Sládok, Čulík – Hecl, M. Hults, Bondra – Marcinek, Langkow, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Jelisejevs – Csányi, Gábor, Mucha – C. Hults

NITRA. Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:1.

"Corgoni" zaznamenali tretí triumf za sebou a v tabuľke sa posunuli na 6. miesto o dva body pred Zvolenčanov.

Fotogaléria zo zápasu Nitra - Zvolen (Tipos extraliga, 34. kolo)

Úvodné dve tretiny príliš hokejovo nenadchli. Dôležitá pre domácich bola prvá časť hry, v ktorej využili streleckú prevahu 14:7.

Nitranov poslal do vedenia už po 95 sekundách Stephen Harper. Zvolenčania dokázali v 6. minúte vyrovnať zásluhou Kevina Gabora, no už o 19 sekúnd Nitra opäť viedla po góle Samuela Bučeka.

Oku lahodiaca nebola najmä prostredná časť, v ktorej zaujal iba semafor Libora Kašíka pri zakončení Colea Hultsa.

Domácim vyšiel vstup do záverečného dejstva, už po ôsmich sekundách sa druhýkrát v stretnutí presadil Buček a triumf Nitry poistili Robby Jackson a Matej Bača.

Hlasy po zápase

Samuel Buček, hráč HK Nitra: "Snažíme sa hrať jednoduchšie, nevymýšľame. Aj keď chceme hrať s pukom, no niekedy sa to nedá. Musíme hrať jednoducho a účelne, vidíme, že sa nám to vypláca. Budeme sa snažiť v tom pokračovať. Náš kustód Roman Kollárik a vedúci mužstva Andrej Šatura sledujú mobil, pretože onedlho bude manželka rodiť. Čakám iba na povel, pevne verím, že to príde zajtra, keďže máme voľno, aby som mohol ísť s chlapcami v piatok do Spišskej Novej Vsi a pomohol im k víťazstvu."

Libor Kašík, brankár HK Nitra: "Vedel som, že sa nemôžem dostať príliš cez tyčku a bol som na to nachystaný, som rád, že to išlo do lapačky. O tej ´Hašekovke´ musím povedať, že to bolo spontánne, videl som, že nesleduje hru a pozerá do zeme. Vyletel som proti nemu a následne som sa tomu iba zasmial, ako to dopadlo,"

Norbert Javorčík, tréner HKM Zvolen: "Myslím si, že výsledok nie je pre nás príliš priaznivý. Po priebehu druhej tretiny sme očakávali z našej strany lepšiu tretiu tretinu. Chceli sme zápas otočiť. Na konci druhej časti sme mali veľmi dobrú šancu na vyrovnanie, čo by nás určite posadilo na koňa. V tretej tretine sme dostali rýchly gól, nasledovala dlhá päťminútová oslabovka. Za stavu 4:1 sa nám už ťažko doháňalo súpera. Priebeh tretej tretiny pokazil dojem z toho, ktorý sme dve tretiny ukazovali."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HKM Zvolen dnes (hokej, 34. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
07.01.2024 o 18:00
34. kolo
Nitra
5:1
(2:1, 0:0, 3:0)
60' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 2. Harper (Stacha, Gates), 7. Buček (Bubela, Gill), 41. Buček (Bubela), 47. Jackson, 56. Bača (Okoličány) – 6. Gábor (Csányi, Rauhauser). Rozhodca: Štefik, Baluška – Valo, Orolin.
Nitra dnes zaslúžene víťazí, Zvolen zdolala 5:1.
Koniec zápasu.
59:55
Kupsky krotí Jacksonovu strelu, puk má v lapačke.
58:42
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Stacha – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Sládok – 2+2, hrubosť.
58:42
Po Kašíkovom zákroku sa na ľade strhla mela, bude sa vylučovať.
57:42
Ďalšia výborná Pobežalova prihrávka, tentokrát do druhého sledu Bajtekovi, ktorý ju však nezužitkoval na skórovanie.
57:22
importantPobežal odzbrojil Zvolenčanov, prihral do predbránkového priestoru, kde zakončoval Hrnka. Všetko musel hasiť Kupsky.
57:06
Nitra posiela puk cez všetky čiary.
55:55
goalNitra dala gól!
Zvolen to skúsil s hrou bez brankára, no plány mu prekazil MATEJ BAČA, ktorý z hĺbky obranného pásma triafa prázdnu bránu.
Asistencia: Dávid Okoličány
55:37
Zvolen sa stále neusadil v útočnom pásme.
Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.
55:08
Vitaloš – 2 min., sekanie.
54:08
Hrnka triafal z uhla pomedzi Kupskyho betóny, puk následne skončil mimo troch žrdí.
53:04
importantVysunutý Lacka, zoči voči Kupskymu neuspel.
52:01
Jelisejevs sám prenikol do útočného pásma, jeho strela z pravého krídla však bola pre Kašíka iba propgačná.
51:19
Nitra si stráži výsledok, nedáva Zvolenu veľa priestoru, ten sa naďalej trápi, nevie prekonať nitriansku defenzívu.
49:00
Gatesova tvrdá rana príklepom od modrej, Kupsky ju vyrazil, Gill na vyrazený puk nedosiahol.
48:39
Nitra pokračuje v presilovke, ale jej ďalší útok zastavil ofsajd.
46:26
Nitra využíva päťminútovú presilovú hru a odskakuje Zvolenu už na rozdiel troch gólov. Buček veľmi šikovnou bekhendovou zadovkou posúval puk za seba, ten sa cez ďalšieho nitrianskeho hráča dostal k ROBERTOVI JACKSONOVI na ľavý kruh, ktorý okamžite pálil príklepom a trafil pomedzi Kupskyho betóny.
45:23
importantHarperovi odskočil puk a dostal sa na hokejku Csányiho, ktorý sa dostal do úniku, no Kašík predviedol futbalový zákrok, keď sa hodil do strany a zabránil gólu!
45:05
Harper nadvakrát, ale Kupsky zatiahol roletu.
44:30
C. Hults – 5 min. + DKZ, napadnutie.
44:30
importantLacka sa len ťažko zdvíha z ľadu, zákrok C. Hultsa si rozhodcovia idú pozrieť na video.
43:09
Zvolenčania sa na chvíľu usadili v útočnom pásme, od modrej puk nahadzoval Rauhauser, ale jeho pokus bol tečovaný vedľa.
41:20
Zvolen je aktívny pred Kašíkovou bránou, ale Kolenič ani Fekiač nedokázali dvihnúť puk tak, aby skončil za nitrianskym gólmanom.
40:47
importantGates bekhendom minul prázdnu bránu! Puk sa po ľade kĺzal vedľa vzdialenejšej pravej žŕdky!
40:07
SAMUELOVI BUČEOVI stačilo iba sedem sekúnd tretej tretiny, aby dostal svoj tím do dvojgólového vedenia! Nitra sa po buly dostala do útočného pásma, prvú Bučekovu strelu zrazil hokejkou C. Hults, no Buček dostal druhú šancu a z veľkého uhla prekonal Kupskyho!
Asistencia: Miloš Bubela
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu aktuálne 25 – 13.
V druhej tretine gól nepadol, Nitra stále vyhráva nad Zvolenom najtesnejším rozdielom 2:1.
Tretia tretina sa začne o 19:39.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:17
importantZuzin prihrával spoza brány do druhej vlny, kam si nakorčuľoval C. Hults, no Kašík predviedol fantastický zákrok!
38:14
Lacka pálil z dobrej pozície, Kupsky puk udržal vo výstroji a nedal priestor na dorážky.
36:53
importantNitra ešte ťažila z presilovkového tlaku, Gates trafil strelou z pravej strany žŕdku!
36:32
Gajdoš strieľal, Kupsky vyráža na ochrannú sieť.
36:16
Zvolen sa veľmi dobre bráni, drží puk ďaleko od vlastnej brány.
34:48
Rauhauser – 2 min., hákovanie.
33:16
Hra sa prelieva zo strany na stranu, no stratila šťavu, určite by pomohli ďalšie góly.
30:43
Tečovaný pokus od modrej končí kúsok vedľa ľavej žrde Kašíkovej brány.
30:17
Zvolenčanom sa nedarí dostávať do šancí.
29:03
Voľný Pobežal medzi kruhmi, ale nepodarilo sa mu spracovať prudkú prihrávku z pravého krídla.
27:49
Tvrdá strela Bubelu príklepom, Kupsky mal odkrytý výhľad a dokázal tento pokus zneškodniť.
26:29
Zvolen to skúša dlhými prienikovými prihrávkami, Zuzin vysúval Langkowa, Zvole sa ale dlho v útočnom pásme neudržal.
25:36
Vitaloš prešiel po pravom krídle, Zuzin ho ale vytlačil k zadnému mantinelu. Nitra však zostáva v pásme.
24:19
Hecl pretečoval puk do útočného pásma Gáborovi, tomu ale chýbala rýchlosť aj podpora spoluhráčov.
23:46
Bača na útočnom výlete, snažil sa puk prestrčiť po ľade pri bližšej žŕdke, Kupsky tam ale nenechal žiaden priestor.
23:13
Situácia dva na dva, Buček strieľal, ale zlomil pri tom hokejku.
22:37
importantAle pozor na prečíslenie Zvolena, v šanci bol Kolenič, ale znova nedokázal skórovať.
21:37
Nitra výborne aj v defenzíve, nedovolila zvolenskému hráčovi zakončiť. Rýchlo presunula hru na opačnú stranu klziska.
Tak napokon stačila kratučká prestávka, v hre sa už pokračuje.
importantV Nitre sa nehrá, povolilo plexisklo, musí byť vymenené.
20:30
importantZa chrbtom nitrianskej obrany sa ocitol Hecl, ale Kašík vykorčuľoval z brány, zmenšil mu strelecký uhol a predviedol úspešný zákrok.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhráva Nitra nad Zvolenom 2:1.
Druhá tretina sa začne o 18:51.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:12
Hecl na Rauhausera, ten posielal puk na bránu, kde bol M. Hults, ale nepodarilo sa mu skórovať.
18:30
Gates zblízka minul zvolenskú bránku, šance Nitry sa množia.
17:23
Zakončenie Pobežala po ľade spoza brány, Kupsky pripravený.
16:48
Čederle v dobrej šanci po prihrávke spoza brány, z veľkého uhla ale netrafil.
15:22
Cotton podporil ofenzívu, no strieľal Buček, spoza hráča netrafil.
14:27
importantVeľká šanca Zvolena, ale vyrovnať sa hosťom nepodarilo, po peknej súhre neuspel pred Kašíkom Kolenič.
13:16
Nitrania sa neustále tlačia do zakončenia, Kupsky má čo robiť.
12:21
Buček vytiahol hru na modrú čiaru, Gajdošovu strelu Kupsky ukryl v lapačke.
10:28
Ďalšia akcia Nitry, Okoličány dostal prihrávku medzi kruhy a strieľal, Kupsky vyráža. Zvolen posiela puk na zakázané uvoľnenie.
09:18
Prihrávka spoza brány a opäť zakončuje Buček z dobrej pozície. Tentokrát minul vzdialenejšiu pravú žŕdku.
08:14
Kupsky chytá Hrnkovu strelu, Nitra zostáva v útočnom pásme.
07:56
Hra sa poriadne otvorila, hrá sa zo strany na stranu.
06:11
Nitra bleskurýchlo odpovedá. Zvolenčania neupratali puk spoza vlastnej brány, Bubelovi sa podarilo prihrať pred bránu medzi kruhy SAMUELOVI BUČEKOVI a ten sa nemýlil.
Asistencie: Miloš Bubela, Sahir Gill
05:52
goalZvolen dal gól!
RALPH KEVIN GÁBOR strieľa prvý gól v sezóne! Dostal prihrávku do jazdy od Csányiho, prešiel cez Gajdoša a trafil pravý horný roh brány.
Asistencie: Karol Csányi, Alec Rauhauser
05:13
Výpad Zvolenčanov s prihrávkou popred bránu, Kolenič neusmernil puk medzi tri žrde.
04:13
Zuzin to mal na bekhend, nepodarilo sa mu zasunúť puk do brány.
03:45
Hecl korčuľoval za pukom na zadný mantinel, ale spolu s Bondrom ho nedokázali vybojovať.
01:35
Nitra ide veľmi rýchlo do vedenia! STEPHEN HARPER bol osamotený pred bránou, dostal prihrávku od Stachu z ľavého kruhu a skóroval nadvakrát pomedzi betóny Kupskyho.
Asistencie: Marko Stacha, Brent Gates
01:27
Strela Nitry spomedzi kruhov, Kupsky zasahovať nemusel.
00:49
Tvrdší zákrok Kubku na Bučeka pri mantineli, v hre sa ale pokračuje ďalej, bolo to čisté.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Tréner: Antonín Stavjaňa

Tréner: Norbert Javorčík

Rozhodca: Štefik, Baluška – Valo, Orolin.
V 34. kole Tipos Extraligy hostí Nitra tím Zvolena. Úvodné buly je naplánované na 18:00.

Nitra figuruje na 7. priečke, doposiaľ nazbierala 51 bodov. Na štvrté miesto stráca iba jeden bod. Z uplynulých piatich duelov vyhrala Nitra tri, v minulom kole zdolala na svojom ľade Nové Zámky 3:2.

Zvolen sa nachádza na 5. mieste, na konte má 52 bodov. Pred ním sú o skóre lepšie Košice, no tie odohrali o zápas menej. Zvolenčania vyhrali dva z posledných piatich zápasov, po troch prehrách v rade v minulom kole zvíťazili nad B. Bystricou 5:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nitrania zvládli šesťbodový duel, v tabuľke preskočili súpera zo Zvolena