Stredoslovenskú drámu museli rozhodnúť nájazdy, domáci sa doťahovali celý zápas

Sportnet, TASR|3. jan 2024 o 20:35

Z výhry sa napokon tešia Liptáci.

Tipos extraliga - 32. kolo

Hk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 4:3 po sn. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Egle (Nauš), 38. Avtsin (Quince), 51. Lahtinen (Kriška, Lalík) – 4. Hults (Bondra), 26. Zuzin (Šiška), 39. Marcinek (Rauhauser, Šiška)

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Hain, Bondra, M. Hults, Hecl – Rauhauser, Kubka, Zuzin, Šiška, Marcinek – Sládok, Čulík, Jakúbek, Langkow, Mucha – Haborák, Csányi, Fekiač, Kolenič

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v stredajšom zápase 32. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Domáci hráči v stretnutí trikrát prehrávali, no vždy sa dokázali dotiahnuť a v piatej sérii nájazdov rozhodol Marly Quince.

Liptáci sa vďaka triumfu dostali na ôsmu priečku tabuľky o skóre pred Trenčín. Zvolen prehral tretí zápas v sérii a patrí mu šieste miesto, keď nazbieral o päť bodov viac ako jeho stredajší súper.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: Hk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen dnes (hokej, 32. kolo, Tipos extraliga, streda, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
03.01.2024 o 18:00
32. kolo
Lipt. Mikuláš
4:3
(0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 25. Egle (Nauš), 38. Avtsin (Quince), 51. Lahtinen (Kriška, Lalík), rozh. náj. Quince – 4. Hults (Bondra), 26. Zuzin (Šiška), 39. Marcinek (Rauhauser, Šiška).
Liptovský Mikuláš nakoniec poráža Zvolen po samostatných nájazdoch. O rozhodujúci gól sa v piatej sérii postaral Marly Quince.
Mikuláš sa vďaka tejto výhre v tabuľke posúva na ôsme miesto. Zvolen zas ostáva šiesty.
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK 32 Liptovský Mikuláš.
64:43
Tentokrát to už od Hecla bolo omnoho lepšie, ale Krasikov ho pekne vychytal.
64:31
Strela Hecla končí len ďaleko nad bránou.
64:08
Strela Šišku skončila len v Krasikovovej lapačke.
63:17
Nauš teraz spadol po súboji s protihráčom, ale rozhodcovia vylučovať nebudú.
62:07
Domáci v plnom počte.
61:57
Mitch Hults trafil len betón domáceho brankára.
61:28
Langkowovi sa nepodarila táto rozohrávka a Zvolen tak znova prišiel o pásmo.
61:06
Po pár ťažších chvíľach domáci opäť vyhodili puk z vlastného pásma.
60:39
Zvolen je už späť v pásme a Krasikov bol preverený tvrdou strelou Langkowa z prvej.
60:15
Liptáci hneď vyhodili puk cez všetky čiary.
60:07
Vasilyev sa previnil proti pravidlám a Zvolen tak bude hrať hneď na začiatku predĺženia presilovku.
60:04
Po vyhranom vhadzovaní sa okamžite dostal do úniku Mitch Hults. Jeho strela ale končí tesne vedľa brány.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine boli aktívnejší domáci a zaslúžene sa im tak podarilo vyrovnať na 3:3 po góle Lahtinena. O osude zápasu tak rozhodne predĺženie alebo samostatné nájazdy.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:22
importantDo veľkej šance sa teraz z ničoho nič dostal Peter Zuzin. Zoči-voči Krasikovovi však napokon zlyhal a tento duel sa mu tak rozhodnúť nepodarilo.
58:32
Pri puku sú momentálne hráči Zvolena a vyzerá to, že už sa nikam ponáhľať nebudú.
57:55
Lahtinen dostal dobrú prihrávku na pravej strane útočného pásma. Odtiaľ potom takmer okamžite vypálil, ale Kupského zatiaľ po druhýkrát neprekonal.
56:40
Zuzin si teraz nedokázal spracovať puk na prvý pokus a strelu vyslal až z veľkého uhla. Jeho pokus tak Krasikov bez väčších problémov vyrazil.
55:56
Quincovi sa podarilo spoza brány poslať puk medzi kruhy. Tam si ho ale nedokázal prebrať nikto z Liptákov.
54:58
Momentálne sa oba tímy trápia s útočením a čas riadnej hracej doby sa už pomaly kráti.
53:55
Na druhej strane Lahtinen posielal puk na Krišku, ale tomu sa zakončenie príliš nepodarilo.
53:31
Peter Zuzin to zobral na seba a po prekročení modrej čiary okamžite pálil. Krasikovovi sa nakoniec aj so šťastím podarilo jeho strelu zastaviť.
52:45
Quince hľadal pred bránou voľného Rewaya, ale tomu sa napokon nepodarilo trafiť priestor medzi troma tyčami.
51:40
Po Egleho strele Kupskému vypadol puk pred bránu, ale Naušovi sa ho nepodarilo doraziť do brány.
50:50
goalLiptovský Mikuláš dal gól!
Vynikajúci individuálny prienik predviedol SEVERI LAHTINEN. Dokázal sa najprv zbaviť svojho strážcu a pred bránou šikovným zakončením prekonal Kupského.
Asistencie: M. Kriška, L. Lalík
50:05
Lahtinen hľadal v útočnom pásme krížnou prihrávkou Mezovského, ale jeho prihrávka nebola presná.
48:30
V posledných minútach puk putuje z jednej strany na druhú a ani jednému z tímov sa nedarí vymyslieť nič v útočnom pásme.
46:35
Tesne po skončení presilovky mohol skórovať Šiška. Jeho zakončenie ale skončilo len na domácom brankárovi.
46:24
46:10
importantPo skvelej krížnej prihrávke pálil z prvej Mitch Hults. Krasikov sa ale stihol v bráne presunúť a druhý gól útočníkovi Zvolena nedovolil.
45:06
Po dlhšej kombinácii vystrelil od modrej Hults. Puk však trafil iba plexisklo.
44:24
Po Vasilyevovom podrazení bude hrať Zvolen presilovú hru.
43:50
Pri puku sú momentálne viac domáci, ale s prechodom do útoku majú momentálne problémy.
42:20
Viacero domácich hráčov sa teraz snažilo doraziť odrazený puk do brány, ale nakoniec Kupského neprekonali.
42:07
Kolenič ostal po tvrdom súboji ležať na ľadovej ploche. Zvolenský hráč si vyžiadala aj pomoc lekárov, ale nakoniec odkorčuľoval na striedačku sám.
41:08
Zvolenu nevyšlo toto striedanie, keď veľa priestoru dostal po rýchlom útoku Hraško. Jeho tvrdá strela však skončila iba na Kupskom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli už podstatne väčší počet presných zásahov. Keďže ale oba tímy skórovali v tomto dejstve dvakrát, tak Zvolen stále vedie tesne 3:2. Zatiaľ rozdielový gól dal v 39. minúte Marcinek.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Bondra našiel pred bránou voľného Hecla. Jeho strela z veľkého uhla však skončila len na Krasikovovi.
38:34
goalZvolen dal gól!
Ani teraz však tento vyrovnaný stav netrval dlho. Niečo vyše minútu po góle Avtsina si PATRIK MARCINEK nakorčuľoval s pukom do voľného priestoru a presnou strelou potom vrátil Zvolenu jednogólové vedenie.
Asistencie: A. Rauhauser, J. Šiška
38:16
Koncovka Hecla od modrej čiary skončila v lapačke brankára Krasikova.
37:27
Quince teraz obkorčuľoval bránu a nakoniec sa mu podarilo nájsť voľného ALEXANDRA AVTSINA, ktorý dokázal trafiť odkrytú časť brány. Stav zápasu je tak znova vyrovnaný.
Asistencia: M. Quince
37:06
Avstin sa spoza brány natlačil na Kupského, ale puk cez neho do siete nedostal.
35:42
Hostia v plnom počte.
35:32
Reway si s pukom nakorčuľoval až pred bránu, ale k zakončeniu sa napokon nedostal.
35:15
Domáci majú problém s návratom do útočného pásma a presilovka sa im pomaly kráti.
34:20
Zvolenčania sa teraz vyslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.
34:14
Liptáci sú nasťahovaní v útočnom pásme, ale zatiaľ si nevedia vypracovať žiadnu lepšiu šancu.
33:42
Chris Langkow si pri bránení pomohol faulom a domáci tak budú hrať ďalšiu početnú výhodu.
33:03
Tvrdú strelu od modrej čiary dokázal Krasikov vyraziť tesne vedľa brány.
32:25
Hráči Mikulášu sa pustili do rýchleho protiútoku. Egleho prihrávka však Nauša pred bránou nenašla.
32:07
31:45
Mikulášu sa opäť podarilo oslobodiť z vlastného pásma.
31:22
Strela Mitcha Hultsa bola tečovaná, ale Krasikov ju napriek tomu dokázal chytiť.
31:07
Quinceovi sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.
30:50
Heclova strela od modrej bola zrazená mimo brány.
30:07
Po nedovolenom zákroku Lahtinena bude si Zvolen zahrá svoju druhú presilovku v zápase.
28:43
Zvolenčania sa teraz oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude v ich tretine.
28:18
Koncovka Vasilyeva od modrej čiary mierila len priamo na Kupského.
26:37
Blízko k vyrovnaniu bol teraz opäť Egle. Ten sa ale nakoniec rozhodol pre prihrávku, ktorou sa mu nepodarilo nájsť Lahtinena.
26:00
Uhríkova strela z väčšej vzdialenosti trafila len plexisklo.
25:20
Po úspešnom vhadzovaní Šišku sa puk dostal k PETROVI ZUZINOVI, ktorý ho takmer okamžite poslal na bránu. Krasikov už na túto strelu nestihol zareagovať a Zvolen sa tak veľmi rýchlo vracia do vedenia.
Asistencia: J. Šiška
24:38
Domácim sa nakoniec presilovú hru do tretice podarilo využiť. 7 sekúnd pred jej koncom vystrelil HARALDS EGLE a jeho koncovka aj vďaka dobrému cloneniu Uhríka prešla až do siete.
Asistencia: A. Nauš
24:28
Od modrej to teraz vyskúšal opäť Egle. Kupsky však puk vyrazil betónom.
24:13
Po Egleho strele sa puk odrazil do nepríjemnej výšky a našťastie pre Kupského zapadol až za bránku.
23:50
O ďalšie zaujímavé zakončenie sa postaral Kriška. Ani ten však proti zvolenskému brankárovi neuspel.
23:35
Až teraz si dobrú príležitosť na strelu pripravil Reway. Kupsky však puk vyrazil vedľa brány.
22:45
Kubka zasiahol jedného z protihráčov hokejkou do tváre a Mikuláš tak bude mať už tretiu presilovku.
22:22
importantAurel Nauš teraz dostal skvelú prihrávku a ocitol sa úplne sám pred bránou. Kupského sa mu však prestreliť nepodarilo.
21:40
Zuzinovi sa podarilo prejsť do súperovej tretiny, ale jeho následná prihrávka bola nepresná.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvom dejstve vedie Zvolen nad domácim Liptovským Mikulášom 1:0. O jediný gól sa postaral ešte v štvrtej minúte Mitch Hults. Pred ďalším priebehom zápasu je ale všetko otvorené a uvidíme, čo prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Hults to tentokrát skúsil individuálne, ale po svojom prieniku nedokázal pred bránou presne zakončiť.
18:49
Po chybe v rozohrávke domácich mohol druhý gól pridať Mitch Hults. Jeho strelecký pokus však pokryl Krasikov.
17:54
17:35
Jeden z hráčov Zvolena opäť vyhadzuje puk cez všetky čiary.
17:23
Avstinova koncovka končí tesne vedľa brány.
16:45
Až teraz sa domácim podarilo dostať späť do útoku.
16:01
Zvolenčania uspeli na vhadzovaní a puk okamžite poslali von zo svojho pásma.
15:54
Ďalším hráčom Zvolena s previnením proti pravidlám je Kubka. Mikuláš tak bude mať ďalšiu početnú výhodu.
15:05
Po individuálnom prieniku napokon z otočky vypálil Hecl. Jeho strelu však chytil Krasikov.
14:40
V hre teraz vidíme mnoho nepresností a ani jednému z tímov príliš nevychádza prechod do útoku.
13:02
12:50
Ani tento Rewayov pokus sa cez zvolenského brankára nedostal.
12:35
Domáci sú už späť v útočnom pásme, ale Rewayovu strelu Kupsky pokryl.
12:10
Hostia teraz vyhodili puk cez všetky čiary.
11:50
Liptáci sa pohybujú s pukom v útočnom pásme, ale zatiaľ sa im súperovu bránu nepodarilo nejak výraznejšie ohroziť.
11:02
Po nedovolenom zákroku Haboráka si prvú presilovku dnes zahrá aj Mikuláš.
10:33
Po Sládkovej nepresne rozohrávke sa opäť píska zakázané uvoľnenie.
09:58
Kupsky musel vyraziť ďalšiu strelu od modrej čiary.
09:17
Mucha získal puk v útočnej tretine, ale jeho prihrávka smerujúca pred bránu nenašla nikoho z hráčov hostí.
08:21
Kriškove zakončenie sa pokúšal dorážať ešte Avtsin, ale Kupsky puk za svoj chrbát nepustil.
07:39
Hostia sa po nepresnosti v rozohrávke dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Kupskym.
06:58
Po skvelej prihrávke bol jeden zo Zvolenčanov sám pred bránou, ale zakončiť sa mu presne nepodarilo a Krasikov tak nemusel vyťahovať žiadny náročný zákrok.
06:47
06:23
Zuzinova strela z prvej skončila len v lapačke Krasikova.
05:55
Až teraz sú Zvolenčania rozostavení v útočnej tretine.
05:40
Zvolen sa zatiaľ trápi s usadením v útočnom pásme.
05:10
Domáci sa pomerne rýchlo oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.
04:47
Avtsin si v súboji pomohol vysokou hokejkou a Zvolen si tak zahrá prvú presilovku.
04:10
Na druhej strane vyrazil do individuálneho prieniku Martin Reway. Slovenský útočník potom napriahol k tvrdej strele príklepom, ale Kupsky jeho pokus pokryl.
03:24
Bondra dokázal peknou krížnou prihrávkou nájsť MITCHA HULTSA, ktorý bol potom v útočnom pásme voľný v dobrej pozícii a presnou strelou k tyčke otvoril skóre dnešného zápasu.
Asistencia: R. Bondra
03:10
Liptáci sa teraz tlačia dopredu, ale táto strela od modrej bola zblokovaná.
01:52
Avtsinova koncovka spôsobila Kupskému poriadne problémy. Nakoniec sa mu ale podarilo puk vytesniť vedľa brány.
01:31
Na druhej strane predviedol tvrdú strelu od modrej Rauhauser. Krasikov však tento puk pokryl lapačkou.
00:31
Prvý útok domáceho tímu sa končí nepresnou prihrávkou.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Mezovský, Lalík, Reway, Quince, Berry – Žilka, Vasilyev, Nauš, Egle, Lahtinen – Hraško, Fekiač, Avtsin, Uhrík, Kriška – Jendroľ, Nespala, Tkáč, Vankúš, Sukeľ
Tréner: J. Faith

Tréner: N. Javorčík.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 32. kole na seba narazia Hk 32 Liptovský Mikuláš a HKM Zvolen.

Liptovský Mikuláš sa momentálne v tabuľke nachádza na deviatom mieste a jeho forma je dosť nevyrovnaná. Na domácom ľade však zvíťazil v 5 z posledných 6 zápasov a dnes bude určite chcieť v tomto trende pokračovať.
Zvolenu sa zas v poslednej dobe príliš nedarí. Vicemajster z poslednej sezóny je momentálne až šiesty a hladko prehral posledné 2 stretnutia s Popradom. Vonku navyše vyhral naposledy ešte začiatkom decembra so Slovanom a napriek úspešnému poslednému vzájomnému zápasu s Mikulášom to dnes bude mať veľmi ťažké.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Stredoslovenskú drámu museli rozhodnúť nájazdy, domáci sa doťahovali celý zápas