Tipos extraliga: Košice vyhrali po predĺžení a sú v semifinále

ONLINE: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce, play off, Tipos extraliga dnes.
ONLINE: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce, play off, Tipos extraliga dnes. (Autor: TASR)
Sportnet|2. apr 2022 o 12:00 (aktualizované 2. apr 2022 o 22:12)

Sledovali ste s nami online prenos zo štvrťfinále play off Tipos extraligy: Košice - Michalovce.

KOŠICE. HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce dnes hrali 6. zápas štvrťfinále play off Tipos extraligy 2021/2022.

Košice viedli už 3:0 na zápasy, ale Michalovce ďalšie dva vyhrali. Košičania však tretí pokus zvládli a po triumfe 2:1 po predĺžení postúpili do semifinále play off.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce dnes (hokej, Tipos extraliga, štvrťfinále play off, 6. zápas, NAŽIVO, LIVE, sobota)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2021/2022
02.04.2022 o 18:30
Košice
2:1
(0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
75' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Góly a asistencie: 51. Pereskokov (Volgin), 75. Chovan (Paršin, Klhůfek) – 25. Regenda (Ross). Rozhodca: Orolin, Goga – D. Konc ml., Synek.
Štvrťfinálové derby košického kraja je minulosťou. Košičania zlomili michalovský ospor a postúpili do semifinále. Pre líšky zo Zemplína sa tak sezóna končí.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
74:49
goalKošice dali gól!
MICHAL CHOVAN ukončil dnešný súboj aj celú štvrťfinálovú sériu. Veľká radosť Košičanov a zároveň veľký smútok Michalovčanov. Je koniec.
74:23
Košičania sú usadení pred Williamsom. Michalovce sú prakticky dve minúty bez vúžnejšieho kontaktu s pukom.
73:15
importantColton Saucerman vyslal počas tohto striedania azda päť striel. Jeho aktivita mu však na vytúžený gól nestačila.
72:38
Puk opustil hraciu plochu. Ďalšie buly v strednom pásme.
72:07
Počas predĺženia je to skutočne najmä o zabezpečenej defenzívnej činnosti. Nečudo, že sa často prerušuje. Tentokrát po michalovskom postavení mimo hry.
71:52
Na opačnej strane zrazená rana Ihnačáka.
71:17
importantCameranesi vykorčuľoval s pukom od matinelu až medzi kruhy. Tam volil strelu švihom. Ak by to bol trafil lepšie, mohol byť koniec.
70:56
Mudrák zacúval, Paršin to chcel využiť na skrytú strelu. S týmto však nemohol mať Williams najmenší problém.
70:05
Plynie 71. minúta psychicky aj fyzicky mimoriadne náročného zápasu. Uvidíme, dokedy budeme v Steel aréne čakať na zlatý gól.
69:16
Saucerman zasa poslal puk cez všetky čiary nedovoleným spôsobom.
69:10
Žitný na modrej čiare mierne spomalil, s čím jeho spoluhráči nepočítali. Znamená to michalovské postavenie mimo hry.
68:37
Macejko je na ľade. Košice presilovú hru nevyužili.
68:33
Výborný Galamboš. Ten nielen nazbieral cenné sekundy, ale aj ohrozil Košarišťana, ktorý bol dlhšie bez práce.
68:02
Klhůfek to chcel vyšperkovať zbytočne, namiesto prihrávky pred poloprázdnu bránku mohol voliť strelu. Našťastie pre líšky tak neurobil.
67:28
Mihalik s Kukučom sa nemali kam ponáhľať, získali niekoľko cenných sekúnd v strednom a následne aj v útočnom pásme.
67:09
Williams diskutuje s hlavným arbitrom, michalovský gólman opäť vykopol bránku zo svojho postavenia. Zrejme je problém s jej ukotvením v ľade.
66:56
Najskôr strieľal Snuggerud, zakročil Williams. Následná rana McPhersona skončila v ochrannej sieti. Pokračujeme v hre piatich proti štyrom.
importantOddychový čas domácich.
66:37
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Miroslav Macejko – 2 min., krosček).
66:21
importantSnuggerudova rana. Williams bol prakticky prekonaný, ale puk napokon priestor troch žrdí minul.
66:02
Oceliari už hrajú skrátenú presilovku.
65:27
Macejko pomasíroval Paršina. Košice sa chcú usadiť v pásme, Mrázik už nervózne čaká, kedy ho pustia na ľad.
64:47
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Nicholas Ross – 2 min., podrazenie).
64:25
Košice sa opäť oslobodzujú. Cameranesi začína spoza Williamsa.
64:06
Michalovce sa v pásme usadili, ale nestrieľali. Deyl navyše posiela puk ďaleko od Košarišťana.
63:35
importantOddychový čas hostí.
63:35
Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Mrázik – 2 min., napadnutie).
63:18
Klhůfek si zlepšil palebnú pozíciu a poslal to Williamsovi do protipohybu. Výborný zákrok hosťujúceho gólmana.
62:36
A platilo to aj pri zakončení Kukuču.
62:04
Dohertyho nahodenie na bránu by počas riadnej hracej doby možno veľa neznamenalo, teraz však musel byť Košarišťan mimoriadne opatrný.
61:20
Z oboch strán je to mimoriadne opatrné. Mudrák sa do ničoho nepúšťal, Volgin zasa počkal na spoluhráčov za Košarišťanom.
60:06
Prvú útočnú akciu predĺženia predviedli Košice. Williams však vykopol bránku z jej tradičného postavenia.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Šesťdesiat minút na určenie víťaza nestačilo. Nasledovať bude predĺženie. Posledná šanca pre Michalovce udržať sa v sérii.

Predĺženie sa začne približne o 21:23.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:15
Po Chovanovej strele sa bude vhadzovať v obrannej tretine hostí.
58:48
Elitná michalovská formácia sa s pukom ďaleko nedostala. Pri mantineli oň prišla a ďalšiu útočnú akciu tak musí zakladať spoza Williamsa.
58:04
Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby.
57:57
Regendov nenápadný pokus z pravej strany. Košarišťan bol postavený pri bližšej žrdi a zasiahol bez väčších problémov.
57:15
Mihalik si zabudol hokejku pod korčuľami McPhersona, udialo sa tak už po prerušení. Košice sa dostali do postavenia mimo hry.
56:23
Snuggerudov pokus z uhla trafil len bočnú sieť Williamsovej brány.
55:42
Volgin hľadal krížnou prihrávkou Paršina. Bolo to však príliš silné a príliš nepresné. Zakázané uvoľnenie.
55:19
Nasleduje komerčná prestávka.
55:10
Deyl potreboval rýchlo rozohrať smerom dozadu, poslal to na Košarišťana. Oba celky striedajú počas hry.
54:40
importantObrovská šanca Košíc. McPherson našiel milimetrovou prihrávkou Bartánusa, ten nechal vyniknúť lapačku fantastického Williamsa.
53:20
Po dlhšom čase sa o slovo prihlásil aj michalovský mladík Regenda. Tentokrát len nedôraznou strelou, ale aj napriek tomu musel byť Košarišťan koncentrovaný.
52:20
Pereskokov je pri chuti, tentokrát však bola jeho rana zrazená.
51:42
Pereskokovove rýchle prenesenie hry na Mrázika, ten prinútil Williamsa hru prerušiť. Nasleduje komerčná prestávka.
50:50
importantMichalovce sa s týmto výsledkom v žiadnom prípade neuspokoja. Potvrdiť to chcel Kukuča, ten trafil Košarišťana do ruky.
50:17
Obrovská radosť v podaní VADIMA PERESKOKOVA, ktorý dostáva oceliarov späť do zápasu. Rana od modrej čiary skončila až vo Williamsovej sieti. Asistencia: Alexej Volgin.
48:51
Skončilo sa to napomenutím. Pokračujeme v hre piatich proti piatim.
48:51
Ďalšia šarvátka, tentokrát priamo v michalovskom bránkovisku. Hosťom sa nepáčilo, že tam Košice dobiedzali po úspešnom zákroku Williamsa. Uvidíme, čo na to arbitri.
48:10
Snuggerud o preteky s pukom. MIchalovčanom sa ho podarilo dostať do stredného a následne aj útočného pásma.
47:12
importantNa opačnej strane musel riešiť Košarišťan Galambošovu ranu švihom.
46:49
Buc nemal dostatok síl, preto puk jednoducho vyhodil do stredného pásma a odišiel striedať. Nasledovali ho aj jeho spoluhráči.
45:37
importantKošičanom sa podarilo vystupňovať tlak. Všetko ukončil strelou z medzikružia Bartánus. Williams je dnes prvou hviezdou michalovského tímu.
44:30
Paršin povyzvŕtal súperov a prihral Šedivému. Ten na nič nečakal a puk nahadzoval od modrej čiary. Gólman s tým počítal.
43:20
Volginov zrazený pokus bránu netrafil.
42:49
Michalovčania sa zoskúpili pred Williamsom, vhadzovalo sa tam. Aj túto situáciu zvládli lepšie hostia.
42:18
Košarišťan je otrasený, jeden z hostí ho trafil do hlavy. Našťastie to nebude nič vážne.
41:40
Aj v úvode tretej časti je aktívnejší celok ten michalovský. Pálili Pavlin aj Cameranesi. Strela ani jedného legionára však gólové parametre nemala.
40:31
Mudrák je medzičasom na ľade. Pokračujeme v hre piatich proti piatim. Snuggerud zbiera puk za bránkou Košarišťana.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli jediný presný zásah – presadil sa Regenda, preto Michalovce vedú 1:0.

Tretia tretina sa začne približne o 20:24.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:07
Počas košickej presilovky začala plynúť posledná minúta druhej tretiny.
38:24
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., nedovolené bránenie).
38:20
Chovan získal puk a na niekoľko sekúnd ho udržal na čepeli.
37:40
Platilo to prakticky počas celej prvej minúty ich presilovej hry. Williams pristavuje puk spoluhráčom v bezpečnej zóne.
37:20
Saucerman nastreľuje za Williamsa. Micholovce sa nevedia dostať do pásma.
36:47
Klhůfek to počas oslabenia vie. Potvrdiť to chcel aj v tejto chvíli, keď v obrane získal puk, zrýchlil s ním a vystrelil. Williams s úspešným zákrokom.
36:40
Vylúčenie v tíme HC Košice (Andrej Košarišťan – 2 min., sekanie).
35:44
Cameranesi nahadzoval puk dopredu, príliš to hosťom nevyšlo. Ako prví pri ňom totiž boli košickí obrancovia. Tých následne zastavilo postavenie mimo hry.
34:55
Paršin hľadal spoluhráča, nenašiel ho. Šedivý musel korčuľovať do stredného pásma.
33:48
Pokus o sťahovačku pomedzi dvoch obrancov v podaní Slováka. Aj sa zdalo, že sa mu podarí, ale napokon to tak nebolo. Williams mohol ostať pokojný.
32:43
Oceliarom sa absolútne nedarí. Pereskokov posúval puk za seba, Paršinov zúfalý pokus o zakončenie bol veľmi nepresný.
31:55
Galambošov prienik po pravej strane musel byť zbrzdený, mal proti sebe dvoch obrancov. Následná prihrávka adresáta nenašla.
30:13
Medzičasom začala plynúť druhá polovica riadnej hracej doby. Puk si pýtal Ross, nedostal ho. Hra sa prelieva zo strany na stranu.
29:40
Štvrtá košická formácia sa do pásma dostala, nič tam však nevymyslela.
28:55
Pálil aj Cameranesi. Jeho krížny pokus ale priestor troch žrdí nezasiahol. Našťastie pre košických oceliarov.
27:30
Galambošova strela spoza kruhov veľa neznamenala. Košarišťan puk sklepol priamo na čepele svojich spoluhráčov.
26:05
importantVýborná strela Žitného. Košarišťan po nej musel zasiahnuť svojím ramenom, pričom puk vyrazil do hry. Tam si ho našla košická defenzíva.
25:20
Michalovčania hrajú presilovú hru a hrajú ju pred Košarišťanom. Ten je v plnej permanencii.
24:05
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Peter Galamboš – 2 min., hrubosť).
24:05
Vylúčenie v tíme HC Košice (Ladislav Romančík – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., krosček + 2 min., hrubosť).
24:05
Veľmi dlho sa diskutuje. Zrejme sa bude vylučovať na oboch stranách, po góle prišlo k miernej šarvátke za bránkou Košarišťana.
24:05
goalDukla Michalovce dala gól!
Gól napokon predsa len padol. PAVOL REGENDA si nakorčuľoval do strely spoza bránky a prekonal presúvajúceho sa Košarišťana. Asistencia: Nicholas Ross.
24:05
importantNa všetko sa ešte pozrie videorozhodca.
24:05
importantObrovské šance Michaloviec. Tie sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Zakončoval Regenda, trafil žrď Košarišťanovej bránky. Domáci gólman následne s viacerými dobrými zákrokmi.
23:22
importantMrázik naservíroval puk Paršinovi, ktorý si ho ešte pred Williamsom mierne stiahol. Gólman šiel na ľad, napriek tomu v zákroku uspel.
23:04
Aktívny Suja naháňal Snuggeruda, ten sa pred ním musel skryť za Košarišťanom.
22:30
Doherty prerušil dlhú aktivitu domácich pred Williamsom. Puk jednoducho posunul do stredného pásma a umožnil tak spoluhráčom prestriedať.
21:25
McPherson sa dostal do zakončenia z ľavej strany. Pavlin to nevyriešiel, Williams áno. Vhadzovať budeme v pásme hostí.
20:42
Ihnačák je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.
20:15
Hostia ešte dohrávajú svoju presilovú hru, ale Košice hru rýchlo vytlačili k Williamsovi.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina zápasu medzi Košicami a Michalovcami góly nepriniesla. Uvidíme, čo tá druhá.

Druhá tretina sa začne približne o 19:24.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:22
importantUž to neplatí. Suja dostal puk do jazdy, bol sám pred Košarišťanom. Puk však len zodvihol priamo do jeho náručia.
19:10
Michalovčania sa zatiaľ prakticky ani len nedostali do pásma. Hrá sa pri Williamsovi.
18:42
Vylúčenie v tíme HC Košice (Brian Ihnačák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
18:16
Plynú posledné dve minúty prvej tretiny.
17:41
importantPo Pereskokovom zákroku sa Faith drží za rameno a odchádza do kabíny. To nevyzerá vôbec dobre. Veríme, že sa ešte košický mladík v michalovskom drese do diania na ľade zapojí.
17:15
Chovan skúšal puk zdvihnúť ponad Williamsove ľavé rameno, michalovský gólman ho však výborne vytlačil späť do hry. Vhadzovať budeme v pásme hostí.
16:27
Snuggerud šiel za vlastnú bránu, čaká na prestriedanie Košíc. Striedajú aj Michalovce.
15:29
Regenda sa natlačil do zakončenia bekhendom, ale Košarišťan to čakal a dal si dostatočný pozor.
14:57
Ross to chcel poslať rýchlo dopredu, čo sa neukázalo ako správna cesta. Michalovčania o puk prišli, v moci ho majú hráči Košíc.
13:16
Snuggerudov pokus bol zblokovaný. Dnes sledujeme obzvlášť veľa zrazených striel, bez toho to v play-off nejde.
12:20
Paviln sa nenechal vystrašiť napádajúcim súperom a na svojich spoluhráčov počkal za Williamsom.
11:01
importantDobre to urobil Paršin. Ten si puk od modrej čiary potiahol medzi kruhy, jeho strelu odtiaľ musela blokovať michalovská defenzíva.
10:33
Košičanom sa absolútne nedarí. V ostatných minútach sa len bránia, teraz navyše aj za cenu zakázaných uvoľnení.
10:10
09:52
Snuggerud bol unavený, napriek tomu sa hodil pod nohy súperovho hráča. Ten puk pre hostí udržal.
08:49
Pavlin mal hlavu hore. Videl, že jeho spoluhráči striedajú, preto sa spoza michalovskej bránky príliš neponáhľal.
07:58
Michalovčania sa usadili na celú minútu pred bránkou súpera. Bolo z toho minimum striel. O jednu sa pokúšal Suja, ale domáci ju včas zblokovali.
06:30
importantOveľa zaujímavejšie to bolo v podaní Kukuču. Ten si vytvoril priestor a zlepšil si strelecký uhol. Napokon to však sám prekombinoval a nevypálil.
05:55
Od modrej čiary to púšťal Mudrák. Puk ešte zmenil smer, ale pre Košarišťana to výrazné nebezpečenstvo nepredstavovalo.
05:20
Aktívny Suja, tentokrát mu však chýbala výraznejšia podpora zo strany spoluhráčov. Košičania si preto voľný puk za Košarišťana pokryli.
04:10
Pokračujeme v hre piatich proti piatim.
03:56
Saucerman do obrancu. Michalovce budú o chvíľu v plnom počte.
03:25
Už sú domáci pred Williamsom. McPherson dostával puk medzi kruhy a pálil bez prípravy. V každom prípade to hostí neohrozilo.
02:45
Oceliari sa síce v úvode presilovky v pásme udržali, ale nestrieľali. Michalovce sa následne dvakrát oslobodili.
02:09
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
01:45
importantOpäť máme prerušené. Zdá sa, že dnešný zápas bude poriadne nervózny. Už v druhej minúte poskytol Havrilovi masáž Buc. Samozrejme, chýbať tam nemohol ani Doherty.
01:35
Bokroš si potreboval niečo vysvetliť s Mrázikom, ten predtým prinútil Williamsa puk podržať vo svojej lapačke.
01:11
Košarišťan už takto raz v sérii prekonaný bol, Mráz to skúšal opäť. Bezprostredne po buly si však dal košický gólman dostatočný pozor.
01:08
V úvode zápasu sa prerušuje veľmi často. Domáci celok zastavilo tentokrát zakázané uvoľnenie.
00:58
Chovan si preberal puk do jazdy. Nasledovala kľučka pred modrou čiarou, ktorá znamenala postavenie mimo hry.
00:30
Úvodná snaha v podaní Košičanov. Puk nahadzoval ako prvý do pásma Bartánus, ale za vlastnou bránkou ho dokorčuľovali len michalovskí obrancovia.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Mrázik – Rogoň, Havrila, Milý

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vošvrda) – Pavlin, Ross, Doherty, Macejko, Mudrák, Bokroš, Mihalik – Suja, Camenaresi, Žitný – Regenda, Galamboš, Faith – Mráz, Buc, Kukuča – Galbavý, Mašlonka, Przygodzki

Rozhodca: Orolin, Goga – D. Konc ml., Synek.
Vážení športoví priatelia, vitajte pri priamom prenose zo 6. štvrťfinálového zápasu Kaufland play-off Tipos extraligy medzi HC Košice a HK Dukla Ingema Michalovce. V sérii hranej na štyri víťazstvá vedú Košice 3:2, a tak ju budú chcieť dnes nepochybne ukončiť. Proti ale budú húževnatí Michalovčania, tí vyhrali ostatné dva zápasy v rade.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Košice vyhrali po predĺžení a sú v semifinále