Nezmohlo sa ani na gól. Humenné v dôležitom zápase padlo a manko nezmazalo

Scott Conway sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle.
Scott Conway sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle. (Autor: TASR)

Humenné - Dukla Trenčín 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 27. Krajčovič, 32. Mikúš (Hlaváč, Hudec), 33. Giľák (Immo), 56. Hrenák

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Sredl, Meliško, Ťavoda, Sergijenko, Novota, Novický, Thomka – Lapšanský, Kuru, Vaško – Kvasnica, Foss, Šoltés – Paršin, Linet, Borov – Horvát, Krajňák, Handlovský (C)

HK DUKLA Trenčín: Lacouveé (Borák) – Kupec, Pietroniro, Petrovický, Švec, Hlaváč, M. Hudec, Stahoň, Hrenák – D. Hudec, Baláž, Immo – Sloboda, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Sojčík, Petráš – Škvarek, Mikúš, Giľák

HUMENNÉ. Hokejisti HK Dukla Trenčín si v rámci nedeľného 38. kola Tipos extraligy pripísali víťazstvo na ľade Humenného 4:0.

Hostia o svojom triumfe rozhodli v prostrednej tretine, keď v rozmedzí šiestich minút strelili tri góly.

Prvú tretinu zápasu na Zemplíne sprevádzali nepresnosti na oboch stranách. Humenčania boli zdanlivo lepší, avšak do najväčšej príležitosti sa dostali Trenčania, keď Galimov musel vykopávať puk tesne spred bránkovej čiary.

Na otvorenie skóre si muselo takmer vypredané hľadisko počkať do 27. minúty. Domáci hrali s pukom na hokejkách, ale keď sa postupne presadili gólmi ako cez "kopirák" Krajčovič, Mikúš a Giľák, znenazdajky vyhrávali hostia trojgólovým rozdielom.

Humenské trápenie v koncovke pokračovalo aj v tretej dvadsaťminútovke. Zverenci trénera Martina Štrbu v nej nedokázali využiť ďalšie dve početné výhody, ba dokonca sa Trenčín dostal v oslabení k samostatnému nájazdu.

Približne štyri minúty pred koncom ešte kozmeticky upravil skóre Brit Conway.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 38. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
21.01.2024 o 17:00
38. kolo
Humenné
0:4
(0:0, 0:3, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 27. Krajčovič, 31. Mikúš (Hlaváč), 33. Giľák (Immo), 56. Conway (Charbonneau). Rozhodca: J. Konc, Snášel – Ordzovenský, Šoltés. Diváci: 2098.
Trenčín si odváža z Humenného víťazstvo 4:0, ktorého základy položil gólmi Krajčoviča, Mikúša a Giľáka v druhej časti hry. Domácich to môže mrzieť o to viac, že v prvých 40 minútach boli aktívnejším celkom, no rozhodujúcimi elementmi dnes boli efektivita a nevyužité humenské presilové hry, vrátane vyše minútovej o dvoch hráčov. Do tretej tretiny vstúpili Humenčania s trojgólovým mankom, pričom táto časť im priveľmi nevyšla ani po hernej stránke, hostia si bez väčších problémov nielenže udržali svoj náskok, Conway ho dokázal ešte aj zvýšiť na konečných 0:4 z pohľadu domáceho tímu.
To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok dňa.
60:00
Koniec zápasu.
59:43
Immo ešte prihral Giľákovi, no toho pokus z uhla Galimov zneškodnil.
58:54
Handlovský nabil Meliškovi, no ten si v rozhodujúcej chvíli zlomil hokejku.
56:22
Baláž sa z pravej strany predral do zakončenia, no Galimov do dokázal vychytať.
55:12
goalTrenčín dal gól!
Charbonneau prihrávkou spoza bránky našiel SCOTTA CONWAYA, ktorý síce najprv z pravého kruhu neprekonal Galimova, no celú situáciu dosledoval a následnou bekhendovou dorážkou už poslal puk do domácej bránky – 0:4.
Asistencia: Jonathan Charbonneau
54:31
Hostia v plnom počte.
54:08
Foss prihrávkou z ľavej strany našiel Šoltésa, no ten z medzikružia minul bránku.
53:35
importantBaláž si v nájazde urobil kľučku do ľavej strany, no Galimov tento úmysel prečítal a zlikvidoval hosťujúce trestné strieľanie.
53:35
importantBaláž aj v oslabení dokázal preniknúť do brejku, v ktorom ho fauloval Paršin, arbitri nariadili trestné strieľanie.
52:46
Sergijenko nabil do pravej strany Kvasnicovi, ktorého príklep z prvej zblokoval Kupec.
52:31
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Petráš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
52:00
Črtajúci sa domáci tlak z úvodu tretej tretiny sa hosťom teraz podarilo otupiť, v posledných minútach Trenčania kontrolujú dianie na ľade.
51:13
Charbonneau ohrozil domácu bránku z osi klziska, proti bola lapačka Galimova.
50:18
importantBaláž prenikol po pravej strane, neulakomil sa na zakončenie, naopak, prihral do vylepšenej pozície Immovi, no ten v tutovke minul odkrytú humenskú bránku.
49:51
49:35
Sergijenko nahadzoval puk od modrej čiary, bránku týmto pokusom tesne minul, o teč sa ešte snažil Handlovský.
48:49
Handlovský pálil z prvej, no z pravej strany bránku hostí minul.
47:51
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
D. Hudec – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
47:20
Conway takmer zakončil brejk gólom, no z ľavej strany bránku minul.
46:40
Kvasnica sa z pravej strany natlačil pred bránku , no LaCouveé si dal pozor na kontaktný gól.
45:46
Paršin si na modrej čiare sťahovačkou vylepšil streleckú pozíciu, no krížnym pokusom mieril mimo pravej žŕdky.
44:43
Handlovský po prihrávke Borova mieril z pravej strany mimo.
43:49
Galimov po zakončení Conwaya z ľavého kruhu zasiahol s prehľadom.
42:03
Borov z medzikružia netrafil bránku, domáci problém dnes nespočíva v hernom prejave, ale v efektivite.
41:32
Novotovo nahodenie od ľavého mantinelu, približne z úrovne modrej čiary, neprinieslo pre LaCouveého väčšie problémy.
40:18
Kuru vletel ako víchor do útočného pásma, z pravého kruhu to následne zobral na seba, no LaCouveé nepustil jehio strelu do bránky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine hostia nielenže vyrovnali hru, ale podarilo sa im niečo, čomu dovtedajší priebeh duelu vôbec nenasvedčoval – vďaka takmer maximálnej efektivite strelili Trenčania tri góly, domáci pokračujú v zahadzovaní šancí, a tak po presných zásahoch Krajčoviča, Mikúša a Giľáka vedú trenčianski hokejisti rozdielom triedy.
Tretia tretina sa začne približne o 18.39.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Conway si vymenil puk s Charbonneuaom, no následne krížným pokusom minul bránku Galimova.
39:02
Lapšanský prenikol do útočného pásma, prihrávkou do ľavej strany našiel Šoltésa, no toho pokus zneškodnil LaCouveé.
37:32
Sloboda takmer zaznamenal štvrtý trenčiansky gól, no z medzikružia pálil mimo bránky.
36:44
Nasleduje reklamná prestávka.
35:50
Hostia v prvej tretine vyslali na bránku tri strely, v druhej sa im pre zmenu podarilo dať tri góly. Zápas v Humennom má v druhej tretine nečakaný priebeh, domáci sa tak momentálne snažia o skorigovanie trenčianskeho náskoku.
33:25
importantObraz dnešného zápasu, domáci boli vo dvojici sami pred LaCouveém, no Kvasnica po Fossovej prihrávke minul bránku.
32:09
Takmer maximálna efektivita hostí v dnešnom dueli. Immo prenikol po ľavej strane a šikovnou prihrávkou preniesol hru na MATEJA GIĽÁKA, ktorý nedal Galimovovi šancu – 0:3.
Asistencia: Tor Immo
31:12
Stredl nahadzoval puk z ľavej strany, LaCouveé bol pozorný a nepripustil kontaktný gól.
30:11
JURAJ MIKÚŠ sa po Hlávačovej prihrávke od mantinelu oprel do puku z pravého kruhu a zvyšuje trenčiansky náskok – 0:2.
Asistencia: Matúš Hlaváč
28:32
Skrytá Balážova strela z pravej strany, Galimov vykopol puk betónom.
27:44
importantFoss priťukol zo stredu puk do ľavého kruhu Šoltésovi, no ten príklepom z prvej trafil hornú žŕdku.
27:25
Sredlovo zakončenie z druhej vlny zastavila lapačka LaCouveého.
26:17
ANDREJ KRAJČOVIČ sa na pravej strane predral cez Sergijenka a strelou z pravého kruhu, ktorú ešte mierne tečoval Ján Ťavoda, prepálil Galimova – 0:1.
25:30
importantHostia takmer potrestali slabšiu humenskú efektivitu, Baláž z pravej strany preniesol hru do opačného kruhu na Imma, ktorého pokus zastavila žŕdka.
25:05
Ďalší Kvasnicov pokus bol razantnejší a nebezpečnejší, po zadovke Fossa to český útočník skúsil z pravého kruhu, no LaCouveé podržal svoj tím.
24:40
Kvasnica z pravej strany strieľal spoza protihráča, LaCouveé si dal pozor.
23:55
Škvarekovo nahodenie spoza ľavého kruhu malo zaujímavé parametre, o to viac, že po teči sa načahovali Sojčík aj Sloboda, puk napokon smeroval tesne mimo.
22:13
Denis Hudec pálil spoza ľavého kruhu, Galimov zasiahol úspešne.
21:56
Novického nahodenie sa nestretlo s porozumením u spoluhráčov.
20:22
Sredl posunul puk do ľavej strany Meliškovi, toho náprah hostia zblokovali. Krátko na to sa Trenčania oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej časti hry boli aktívnejším celkom domáci, ktorí ale svoju snahu nepretavili do gólov, a to napriek tomu, že k dispozícii mali aj vyše minútovú presilovú hru vo formáte 5 proti 3.
Druhá tretina sa začne približne o 17.51
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:53
Petrovického zakončenie z pravej strany musel vyrážať Galimov.
19:17
Zakázané uvoľnenie na domácej strany, vhadzovať sa teda bude v ľavom kruhu pred Galimovom.
18:19
Novický nastreľoval puk z pravej strany, Lacouveé si po tomto pokuse z uhla postrážil bližšiu žŕdku.
17:48
17:10
Domácim presilová hra nevychádza podľa predstáv, jedinou šancou bol pokus Šoltésa.
16:50
Hostia so štyrmi hráčmi, Švec na ľade.
16:38
Foss preniesol z pravej strany hru do opačného krídla na Šoltésa, no ten pálil príklepom z ľavého kruhu mimo.
15:48
importantDomácich čaká vyše minútová presilová hra o dvoch hráčov.
15:48
Sojčík – 2 min., faul kolenom.
14:56
Minulotýždňový strelec hetriku Sergijenko pálil od modrej čiary, Lacouveé bol pozorný.
14:50
Švec – 2 min., držanie.
14:19
Novota prenikol až do útočného pásma a sólo zakončil strelou, ktorú zneškodnil Lacouveé.
13:55
Handlovský mohol zakončiť brejk gólovou strelou, no pokus humenského kapitána z ľavého kruhu zastavil Pietroniro.
13:06
Po Hlávačovom nahodení bolo pred Galimovom horúco, domáci brankár situáciu napokon ustál a nedovolil doraziť Krajčovičovi ani Sojčíkovi.
12:34
Meliško z ľavej strany obkorčuľoval bránku, cez pravú sa potom dostal až na os klziska, no z vylepšenej pozície pálil nepresne.
11:50
Domáci naďalej diktujú tempo a pokračujú v snahe o vedúci gól, hosťujúca defenzíva ale odoláva.
10:30
Hlaváč pálil od modrej čiary, puk bol stečovaný na ochrannú sieť.
9:06
Galimov snáď s prvým dnešným zákrokom, ohrozil ho Brit v trenčianskych farbách Conway.
7:54
Lacouveé teraz ľavým betónom podržal svoj tím pri šanci Lapšanského, ktorému Kuru priťukol puk priamo pred bránku, každopádne domáca aktivita narastá.
7:46
Meliškovo sólo, domáci bek vymiešal viacerých súperov a napokon zakončil z ľavej strany, Lacouveé dokázal zasiahnuť.
6:56
Zakázané uvoľnenie na strane hostí, Galimov ešte nemusel zasahovať ani raz.
4:50
Teraz mohli domáci znegovať predošlé konštatovanie, prvý útok založil šikovnú akciu, no Vaško po prihrávke Kuruho nedorazil puk do odkrytej bránky.
4:30
V úvode duelu sa na Zemplíne hrá takticky ladený hokej, v ktorom dominujú pozorné obrany.
2:54
2:51
Kuru sa snažil usmerniť skákajúci puk do bránky, no tento úmysel mu nevyšiel.
2:29
Paršin pálil spoza ľavého kruhu, Lacouveé prvú zápasovú strelu pokryl.
1:38
Trenčania sa oslobodili vyhodením puku, oslabenie zatiaľ zvládajú s prehľadom.
0:54
Švec – 2 min., podrazenie.
0:15
Hostia začali dnešný duel zakázaným uvoľnením.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Tréner: Martin Štrba

Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: J. Konc, Snášel – Ordzovenský, Šoltés
Humenskí hokejisti zvládli víťazne posledné dva zápasy (doma nad Nitrou a v Liptovskom Mikuláši), potvrdenie víťazstva ďalším triumfom sa im podarilo prvýkrát od prelomu septembra a októbra. Niet pochýb o tom, že humenské výkony aj výsledky sa pod vedením trénera Martina Štrbu zlepšili, každopádne "levy" potrebujú pokračovať vo víťaznom ťažení, keďže z posledného miesta tabuľky (39 bodov) strácajú na predposledné Nové Zámky 6 bodov. Z hľadiska produktivity je v humenskom tíme lídrom Hannu Kuru s 27 kanadskými bodmi.

Trenčianska Dukla prehrala štyri z posledných piatich duelov, kvôli čomu klesla na 10. miesto tabuľky, kde sa nachádza so ziskom 49 bodov. Strata na dvojicu Slovan – Liptovský Mikuláš je ale iba jednobodová, nie tak ďaleko majú vojaci aj hranicu top šestky, takže v prípade zlepšenia formy sa aj v ich prípade dá veľa zmeniť. Zaujímavé je, že Trenčania majú so 100 strelenými gólmi druhý najhorší útok v súťaži, pričom posledné miesto v tejto štatistike patrí práve ich najbližšiemu súperovi z Humenného. Z hľadiska produktivity sa v Trenčíne najviac darí 28-bodovému Torovi Immovi.

Vo vzájomných zápasoch doteraz platilo môj dom – môj hrad, najprv Humenné vyhralo doma výsledkom 3:1 a potom si svoje domáce prostredie postrážil aj Trenčín triumfom 4:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nezmohlo sa ani na gól. Humenné v dôležitom zápase padlo a manko nezmazalo